05 Eylül 2015, Cumartesi 08:21:51

DHMİ Genel Müdürü Yıldırım müjdeyi verdi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Tecrübe Konuşuyor" adlı konferansa katıldı. Ordu-Giresun Havalimanı'nın doluluk oranının beklentilerin üzerine çıktığını belirten Yıldırım, Rize-Artvin Havalimanı'nın inşaatının da yakın zamanda başlayacağının müjdesini verdi.
  • Havacılık Tazminatını Havalimanı yapıyoruz diye vermiyorlar cahil herif. Onu şimdi anlatsamda alamazsın o yüzden kendimi yormak istemiyorum. Biraz kitap oku zihnin açılsın.
  • Be cahil adam Genel Müdürümüz Havalimanını biz yapıyoruz demiyor. Aygem bir devlet kuruluşu. Havalimanını yapıp DHMİ ye teslim ediyor. Haliyle bize Havalimanı yapıyor. Senin ne karın ağrın var bilmiyorum ama biraz ötede havla...
  • Serdar Bey merak ediyoruz. Ordu-Giresunu Genel Müdürü olduğunuz kurum DHMİ değil Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ihale etti ve yaptı. Aynı şekilde Rize-Artvin Havalimanının halen devam eden sondaj çalışmalarını da Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü yapıyor.Yapımını da yine AYGM gerçekleştirecektir 655 sayılı kanun gereği. Neden yaptık, yapacağız, başlayacağız diyerek emek hırsızlığı yapıyorsunuz? Yaklaşan seçim nedeniyle Orhan Birdal'ın yaptığı gibi reklam amaçlımı? Bu havaalanlarını yaptırın AYGM' ye, yaptık deyin, üstüne bir de havaalanı yapıyoruz diye Havacılık tazminatını alıp emeği geçmeyenlere dağıtın. Yazık.En azından emeğe saygı.
  • BENİM VERGİMLE DİYE SÖZE BAŞLAYAN ARKADAŞLAR KAÇ LIRA VERGİ ÖDÜYORSUNUZ SÖYLEYİN BEN VERECEM SİZE. YETER Kİ SUSUN...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Tecrübe Konuşuyor" adlı konferansa katıldı.

Havacılık alanındaki tecrübelerini aktaran Yıldırım, yapımı tamamlanan Ordu-Giresun Havalimanı ve yapımı planlanan Rize-Artvin Havalimanı Projesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

DOLULUK ORANI BEKLENTİLERİN ÜZERİNE ÇIKTI, DİREKT YURTDIŞI UÇUŞLARI DA BAŞLIYOR

Ordu-Giresun Havalimanı'nın Avrupa ve Türkiye'de deniz üzerine yapılan ilk ve tek havalimanı olduğunu hatırlatan Yıldırım, "Ordu-Giresun Havalimanı'nda doluluk oranı beklediğimizden de iyi noktalarda. Havalimanı'nda uçuş ve yolcu sayıları gittikçe artıyor. Burayla ilgili olarak özel firmaların müracaatlarının olduğunu biliyoruz. Bunlar oldukça sevindirici konular. İnşallah önümüzdeki dönemde direkt olarak yurtdışı uçuşları da başlayacak" diye konuştu.

Havalimanının hem Ordu hem Giresun'a, genel olarak da bölgeye çok katkı ve fayda sağladığına işaret eden Yıldırım, havalimanın deniz üzerine yapılmasına ilişkin de şunları söyledi:

"Bu konu çok yazılıp çizildi. Çünkü bu durum herkesin ilgisini çekmiş durumda ama şunu da söylemekte fayda var. Denizin üzerine havalimanı yapılması bir ihtiyaçtan kaynaklanmıştır. Eğer biz karada uçakların yaklaşmasına müsait bir yer bulsaydık, belki karaya bu havalimanını yapardık. Onun için bu havalimanının deniz üzerine yapılmasının belli gerekçeleri vardır. Çünkü Karadeniz Bölgesi'nde dağların uzanışından dolayı büyük düzlük alanlar bulmak çok zor."

RİZE-ARTVİN HAVALİMANI'NIN İNŞAATI YAKINDA BAŞLAYACAK

Türkiye'de deniz üzerine yapılacak ikinci havalimanının Rize-Artvin Havalimanı Projesi olduğunu anımsatan Yıldırım, "İnşallah Ordu-Giresun Havalimanı'nın tecrübesinden istifade ederek bu havalimanını da tamamlayacağız. Proje çalışmaları hızla yürüyor. En son olarak sondaj ve etüt çalışmaları yapıldı. Önümüzdeki dönemde inşaatı başlayacak ve hızlı bir şekilde bölge halkının hizmetine sunulacak" dedi.

HER 100 KİLOMETREDE BİR HAVALİMANI HEDEFİNE ÇOK YAKLAŞTIK

Serdar Hüseyin Yıldırım, Türkiye'de şu an itibariyle 55 havalimanın faal olduğunu belirterek, "Bu da şu demek, her 100 kilometre de bir havalimanına ulaşma hedefine çok az bir şey kaldı. Haritaya bakıldığı zaman herhalde 5-6 havalimanı daha yapıldığı zaman bu hedefe ulaşılmış olacak. Bunun içinde gayretlerimiz sürüyor" bilgisini verdi.

Türkiye'de havalimanı hedeflerini tamamladıktan sonra sivil havacılığı geliştirmek için çalışacaklarını vurgulayan Yıldırım, "Çünkü bu konuda bazı eksiklerimiz var. Genel olarak havacılık kültürümüz eksik ve zayıf. Bunun bir sebebi de temelden gelen bir havacılık anlayışımızın olmaması. Bundan sonraki hedefimiz havacılık kültürünün tabana yayılmasını sağlamak" dedi.

DHMİ Genel Müdürü Yıldırım müjdeyi verdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Tazminat ~ 3 yıl önce
Havacılık Tazminatını Havalimanı yapıyoruz diye vermiyorlar cahil herif. Onu şimdi anlatsamda alamazsın o yüzden kendimi yormak istemiyorum. Biraz kitap oku zihnin açılsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
REKLAMCIYA CEVAP ~ 3 yıl önce
Be cahil adam Genel Müdürümüz Havalimanını biz yapıyoruz demiyor. Aygem bir devlet kuruluşu. Havalimanını yapıp DHMİ ye teslim ediyor. Haliyle bize Havalimanı yapıyor. Senin ne karın ağrın var bilmiyorum ama biraz ötede havla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reklamlar ~ 3 yıl önce
Serdar Bey merak ediyoruz. Ordu-Giresunu Genel Müdürü olduğunuz kurum DHMİ değil Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ihale etti ve yaptı. Aynı şekilde Rize-Artvin Havalimanının halen devam eden sondaj çalışmalarını da Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü yapıyor.Yapımını da yine AYGM gerçekleştirecektir 655 sayılı kanun gereği. Neden yaptık, yapacağız, başlayacağız diyerek emek hırsızlığı yapıyorsunuz? Yaklaşan seçim nedeniyle Orhan Birdal'ın yaptığı gibi reklam amaçlımı? Bu havaalanlarını yaptırın AYGM' ye, yaptık deyin, üstüne bir de havaalanı yapıyoruz diye Havacılık tazminatını alıp emeği geçmeyenlere dağıtın. Yazık.En azından emeğe saygı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VERGİ ~ 3 yıl önce
BENİM VERGİMLE DİYE SÖZE BAŞLAYAN ARKADAŞLAR KAÇ LIRA VERGİ ÖDÜYORSUNUZ SÖYLEYİN BEN VERECEM SİZE. YETER Kİ SUSUN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000