30 Temmuz 2015, Perşembe 14:03:01

DHMİ Fokur Fokur Kaynıyor…

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, son yılların en büyük belirsizliği ile karşı karşıya geldi. Kurum içinde adeta kaos yaşanıyor. Daire başkanları istim üzerinde yaşarken, DHMİ’nin yeni Hukuk Müşaviri İsmail Kurul’un ise adeta terör estirdiği kaydediliyor.
  • Bu DHMİ denilen içi boş kurumun çalıştırdığı bütün havalimanları zarar ediyor ve işlettikleri tüm limalardaki hizmette özel sektör ile kıyaslandığında baklavanın yanında halka tatlısı gibi kalıyor.
  • Dhmi de personeller hep yatıyor halen para kavgası hiç utanma duygusu yok adamlarda bir yazı yazmak için sostem oluşturmuşlar para diye aģlıyorlar ama hepsi cahil daha sistemi kullanmasını őğrenememişler gariban üç kuruş alan taşoren elemanları onların işini yapıyor. Bari adamları kadro veya maaşlarını iyileştirin
  • Konuyu yanlış alqılamıssın.arkadaşlık ortamınızı sorqulamanız yeterli.
  • Etme bulma dunyasi adli arkadas erzincan da kotu anilarin mi kaldi hayirdir kimden ne gordun de ceku duzen vermeye karar verdin

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, son yılların en büyük belirsizliği ile karşı karşıya geldi. Kurum içinde adeta kaos yaşanıyor. Daire başkanları istim üzerinde yaşarken, DHMİ’nin yeni Hukuk Müşaviri İsmail Kurul’un ise adeta terör estirdiği kaydediliyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü son yılların en büyük dedikodusu ile çalkalanıyor. DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, bir yandan asrın projelerine yön vermek bir yandan çığ gibi sorunların üstesinden gelmek için gece gündüz çalışırken diğer yandan da kurum içi kavgalar ve dedikodularla uğraşmak zorunda kalıyor.

Son günlerde kurum içinde baş gösteren “daire başkanları görevden alınacak” dedikodularının ardı arkası kesilmiyor. Görevden alınacak daire başkanları arasında adı geçenlerin başında İnşaat Emlak Daire Başkanı Erhan Ümit Ekinci bulunurken, Ekinci’yi sırasıyla İşletme Daire Başkanı İlyas Koç, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Selahattin Yiğit, Satın Alma ve İkmal Dairesi Başkanı Cavit Yılmaz’ın isimleri geçiyor.

Adı geçen daire başkanları istim üzerinde beklerken her yönetim kurulu toplantısında da kendi akıbetlerini belirleyecek karar alınacağı endişesini ile yaşıyorlar.

Öte yandan DHMİ eski Hukuk Müşaviri Ali Koç’un emekliye ayrılmasının ardından aslen Ordulu olan İsmail Kurul’un hukuk müşavirliğine atanmasından sonra  tam bir korku sarmalı yaşanıyor. Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın desteği ile hukuk müşaviri olduğu kaydedilen İsmail Kurul’un, başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş’un da akrabası olduğu kaydediliyor.

Siyasi gücü arkasına alarak davranışlar sergileyen İsmail Kurul’un DHMİ geleneklerini, yönetmeliklerini hiçe saydığı, personele hatta daire başkanlarına bile mobbing denecek şekilde baskılar yaptığı, hiçbir şeyi beğenmediği hatta genel müdür Serdar Hüseyin Yıldırım’ın da önüne geçecek tavırlar sergilediği kaydediliyor.

©Airporthaber.com/Özel

DHMİ Fokur Fokur Kaynıyor…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (134)

cevat ~ 10 ay önce
Bu DHMİ denilen içi boş kurumun çalıştırdığı bütün havalimanları zarar ediyor ve işlettikleri tüm limalardaki hizmette özel sektör ile kıyaslandığında baklavanın yanında halka tatlısı gibi kalıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kk ~ 3 yıl önce
Dhmi de personeller hep yatıyor halen para kavgası hiç utanma duygusu yok adamlarda bir yazı yazmak için sostem oluşturmuşlar para diye aģlıyorlar ama hepsi cahil daha sistemi kullanmasını őğrenememişler gariban üç kuruş alan taşoren elemanları onların işini yapıyor. Bari adamları kadro veya maaşlarını iyileştirin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
etme bulma ~ 3 yıl önce
Konuyu yanlış alqılamıssın.arkadaşlık ortamınızı sorqulamanız yeterli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erzinanli ~ 3 yıl önce
Etme bulma dunyasi adli arkadas erzincan da kotu anilarin mi kaldi hayirdir kimden ne gordun de ceku duzen vermeye karar verdin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000