04 Temmuz 2012, Çarşamba 09:34:40

DHMİ ÇALIŞANLARI “YETER ARTIK” DİYOR…

İki yıldır oyalanan DHMİ çalışanları çatlayacak dereceye geldi. Havacılık tazminatı ile ilgili belirsizlik devam ediyor. Hatta bu belirsizlik Resmi Gazete’de yayınlanan karara da aykırılık teşkil ediyor. İşte ayrıntılar...
  • Beyninizi yemissiniz dağılın lan çabuk burdan !!
  • Size bir ilkokul bilgisi. "Dahi" anlamındaki "de" ve soru edatı "mi" ayrı yazılır. Dağılabilirsiniz.
  • tzmtlr hayırlı olsun...adaletinizi seveyim çok güzel ayarlamışlar helal olsun ancak bu kadar mükemmel olur.
  • AIM size çok güldü arkadaşım.Kadron hazır AIM ofis boyluğu... :) Memleketimin komik insanı :) Şartları sağlıyorsan sınava gir aşamaları geç gel canım..ama bu zor olan senin için... Yapamazsın seviyen yetmez :) :) :)

“Taş olsa çatlar” misali, DHMİ çalışanları çatlamak üzere. Artık tam bir yılan hikâyesine dönen havacılık tazminatının ödenmesi Resmi Gazete’de yayınlanan karara rağmen belirsizliğini koruyor.

Memur maaşlarına yapılacak zam oranlarında sendikalar ile hükümetin anlaşamaması üzerine konu Kamu Görevlileri Hakem Kurulu tarafından çözülmüştü. Hakem kurulu kararlarının esas olduğu zam oranlarını belirten nihai karar Resmi Gazete’nin 1 Haziran 2012 tarihli yayımında yürürlüğe girmiş ve kararın uygulanması için bir aylık süre tanınmıştı.

Aynı kararın içine DHMİ çalışanlarını yakından ilgilendiren havacılık tazminatı da konulmuş ve aynen şunlar yazılmıştı: "Devlet Hava Meydanları İşletmesi genel müdürlüğü personeline, 399 sayılı kanun hükmünde kararnamenin ek 2 nci maddesi uyarınca ödenmesi öngörülen havacılık tazminatına ilişkin Yüksek Planlama Kurulu kararı, bu kararın resmi gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde yülürlüğe konur” İşte bu karara rağmen havacılık tazminatı ile ilgili hiçbir haber yok.

AirportHaber’in edindiği bilgilere göre geçtiğimiz hafta Yüksek Planlama Kurulu üyelerinin tamamının havacılık tazminatı kararını imzaladıkları ve dosyanın imzalanmak üzere başbakana gönderildiği kaydedilmişti.

Şimdi DHMİ çalışanları Resmi Gazete’de yayımlanmasına rağmen havacılık tazminatının neden ödenmediğini sorguluyor.

İşte hakem kurulunun havacılık tazminatıyla ilgili kararı...

©AirportHaber.com

DHMİ ÇALIŞANLARI “YETER ARTIK” DİYOR…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (117)

rumuzsuz ~ 6 yıl önce
Beyninizi yemissiniz dağılın lan çabuk burdan !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Onun bunun eğitimini eleştirenler; ~ 6 yıl önce
Size bir ilkokul bilgisi. "Dahi" anlamındaki "de" ve soru edatı "mi" ayrı yazılır. Dağılabilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumsuz ~ 6 yıl önce
tzmtlr hayırlı olsun...adaletinizi seveyim çok güzel ayarlamışlar helal olsun ancak bu kadar mükemmel olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
en çok kazananlar ~ 6 yıl önce
AIM size çok güldü arkadaşım.Kadron hazır AIM ofis boyluğu... :) Memleketimin komik insanı :) Şartları sağlıyorsan sınava gir aşamaları geç gel canım..ama bu zor olan senin için... Yapamazsın seviyen yetmez :) :) :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000