29 Ekim 2017, Pazar 15:25:03

Çukurova Havalimanı ana pist çalışmaları başladı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, Çukurova Havalimanı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.
  • Artık faaliyete geçsin şu Havalimanı. Ne ihaleymiş yav?
  • Qatar Adanaya direkt uçuyor, büyük bir potansiyel var , bu bölgede ( Adana, mersin , osmaniye) 5 milyon nüfus var, hepsi birbirine 45 dk, adana tam ortasında ve en büyüğü , yeni havaalanı lokasyonu yanlış ama artık çok geç , biteceği de yok gerçi.
  • vallaa ben bu havaalanının biteceğine pek inanmıyorum bu şener şen in filmine döndü bir filminde diyordu ya (yaw bir temel atıp kurban kessek tamamdır bu iş) :):):).
  • Adana Tarım ve çifçi kooperatifine sesleniyorum Lütfen pamuk arazisine sahip çıkalım Türkiyede başka Çukurova yok.Başka pamuk arazisi kalmadı.Her yer sera ve mısır oldu yapılaşama-Betonlaşma Çukurovayı bitirdi birde üstüne ihtiyaç olamayan hava alanı pes dedirtiyor.Çırçır fabrikaları kapandı.3.000 kişinin ekmek yediği sigara fab. kapandı.Deri ayakkkabı üretimi bitirildi.Milli üretim yerli malı diyorlar ! Nerede bu Adana Millet vekillleri-Nerede Belediye Başkanları-Nerede Muhtarlar -Nerde sivil-toplum Örğ.Yapmayın Kardeşim Adana elden gidiyor...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, Çukurova Havalimanı inşaatında incelemelerde bulundu. 

Genel Müdür Ocak, Çukurova Havalimanı inşaatının hızlı bir şekilde sürdüğünü belirtirken, ana pist çalışmalarına başlandığını açıkladı.

Funda Ocak şunları söyledi; "Cumhuriyetimizin 94. Yıl dönümünü, Çukurova Havalimanı şantiyesinde kutladık, tatil bayram demeden çalışan değerli arkadaşlarımızla. İşlerin arzu ettiğimiz hız ve kalitede yürümesi için yerinde denetim ve istişarelerde bulunduk. 16.05.2016'da, 224.874.748,90 TL bedelle ihale edilen “Çukurova Bölgesel Havalimanı Altyapı Tesisleri Yapımı” işi, hızlı şekilde sürüyor.

Bu Havalimanımız, yaklaşık 1.250.000 m²’si beton kaplamalı sahalar olmak üzere, 8.000.000 m² alana yerleşen, görkemli bir eser olacak. An itibarıyla, altyapı inşaatı için önemli olan kurutma kanallarının süratle tamamlanmasının ardından Ana Pist çalışmaları başlatıldı. Ana Pist kaya dolgusu,Yüksek Sürat Yolu kazısı,Elektrik Regülatör Binası,Çevre Güvenlik Yol kazısı,Menfez imalatları ve diğer işler sürüyor. Çukurova’yı dünyaya bağlayacak olan bu çok önem verdiğimiz projenin planlanan tarihte bitirilmesi için sıkı takip ve kontrollerimiz sürecek."

Çukurova Havalimanı ana pist çalışmaları başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Emre ~ 7 ay önce
Artık faaliyete geçsin şu Havalimanı. Ne ihaleymiş yav?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şırdansiyonum düştü ~ 7 ay önce
Qatar Adanaya direkt uçuyor, büyük bir potansiyel var , bu bölgede ( Adana, mersin , osmaniye) 5 milyon nüfus var, hepsi birbirine 45 dk, adana tam ortasında ve en büyüğü , yeni havaalanı lokasyonu yanlış ama artık çok geç , biteceği de yok gerçi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
navaho ~ 8 ay önce
vallaa ben bu havaalanının biteceğine pek inanmıyorum bu şener şen in filmine döndü bir filminde diyordu ya (yaw bir temel atıp kurban kessek tamamdır bu iş) :):):).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇırÇır 3 ~ 8 ay önce
Adana Tarım ve çifçi kooperatifine sesleniyorum Lütfen pamuk arazisine sahip çıkalım Türkiyede başka Çukurova yok.Başka pamuk arazisi kalmadı.Her yer sera ve mısır oldu yapılaşama-Betonlaşma Çukurovayı bitirdi birde üstüne ihtiyaç olamayan hava alanı pes dedirtiyor.Çırçır fabrikaları kapandı.3.000 kişinin ekmek yediği sigara fab. kapandı.Deri ayakkkabı üretimi bitirildi.Milli üretim yerli malı diyorlar ! Nerede bu Adana Millet vekillleri-Nerede Belediye Başkanları-Nerede Muhtarlar -Nerde sivil-toplum Örğ.Yapmayın Kardeşim Adana elden gidiyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000