11 Ekim 2010, Pazartesi 16:22:53

BİR SHYO DAHA AÇILIYOR!

Ankara’da eğitim veren Atılım Üniversitesi de, bünyesinde Sivil Havacılık Yüksek Okulu açmaya karar verdi.
  • canı sıkılan shyo açsın bu ülkede saten.. çok büyük bir eksiklikti satn bunu da gördü büyüklerimiz..
  • ben bır shyo mezunuyum ve hala modullerle bogusuyorum cok yuksek puanlarla bu okullara gıren arkadaslarımızla dalga gecer gıbı 5 sene bu okullarda okuduktan sonra bıze işkurun vasıtasıyla MESLEK KAZANDIRAN!! bu zıhnıyet olduktan sonra okul acmak yerıne mevcut okulları bıle kapatmak lazım...
  • shyo açılsın açılmaya da,cafcaflı tesis içinde öğretim görevlisi olmayınca hiçbir işe yaramaz,okul açıklasın kadrosunu bi bakalım sektörün ileri gelenlerinden kim var ona göre tonla para verelim.
  • az vardi zaten acilsin daha acilsin.. bende arabanin arka koltugunu shyo`ya donusturmeyi dusunuyorum..

HaberTürk'te yer alan habere göre; Okul 4 yıllık lisans eğitimi verecek ve sivil havacılığın ihtiyaç duyduğu teknik elemanları yetiştirecek. Atılım Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda öğrenciler, Uçak Gövde Motor Bakım, Uçak Elektrik - Elektronik ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümlerinde üst düzeyde eğitim alacaklar. Yüksekokulda, 1 yıllık İngilizce hazırlık sınıfı da bulunacak.

UYGULAMA AĞIRLIKLI EĞİTİM

Sektörde yaşanan nitelikli teknik eleman ihtiyacının karşılanması yönünde büyük bir boşluğu doldurmayı hedeflediklerini söyleyen Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdürrahim Özgenoğlu “Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda laboratuar, atölye, açık alan çalışmaları ve staj programları sayesinde ve Mühendislik Fakültemiz ile işbirliği içinde uygulama ağırlıklı bir eğitim-öğretim gerçekleştirecek” dedi. Havacılık sektöründeki kurum ve kuruluşlar ile sürekli iletişim içinde olacaklarını belirten Rektör Özgenoğlu, tüm dünyadaki gelişmelerin de çok yakından izleneceğini kaydetti. Yeni açılan Sivil Havacılık Yüksekokulu’nu başarıyla bitirenler, Türk Hava Yolları, Türk Hava Kuvvetleri, Hava İkmal Bakım Merkezi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile özel havayolu bakım merkezleri ve diğer havacılık şirketlerinde iş olanağına sahip olacaklar.
 

BİR SHYO DAHA AÇILIYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 7 yıl önce
canı sıkılan shyo açsın bu ülkede saten.. çok büyük bir eksiklikti satn bunu da gördü büyüklerimiz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ben bır shyo mezunuyum ve hala modullerle bogusuyorum cok yuksek puanlarla bu okullara gıren arkadaslarımızla dalga gecer gıbı 5 sene bu okullarda okuduktan sonra bıze işkurun vasıtasıyla MESLEK KAZANDIRAN!! bu zıhnıyet olduktan sonra okul acmak yerıne mevcut okulları bıle kapatmak lazım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
shyo açılsın açılmaya da,cafcaflı tesis içinde öğretim görevlisi olmayınca hiçbir işe yaramaz,okul açıklasın kadrosunu bi bakalım sektörün ileri gelenlerinden kim var ona göre tonla para verelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
az vardi zaten acilsin daha acilsin.. bende arabanin arka koltugunu shyo`ya donusturmeyi dusunuyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000