05 Mayıs 2012, Cumartesi 08:01:28

"BİR İŞ DEĞİL BİR SANAT"

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) Antalya Şubesi tarafından, lise öğrencilerine Hava Trafik Kontrolörlüğü’nü tanıtmak amacıyla düzenlenen “HAVA TRAFİK KONTROLÖRLÜĞÜ MESLEK TANITIM GÜNLERİ“ çerçevesinde Kepez Karatay Lisesi ve Özel Envar Anadolu Lisesi ziyaret edildi.
  • arkadaşları böyle bir çalışma yaptıklarından dolayı tebrik ederim. her mesleğin tanıtıma ihtiyacı vardır ve herkes kendi mesleğini yeterliliği ölçüsünde tanıtmalıdır. medeni cesareti olmayan klavye kahramanları zamanlarını kendi mesleklerini tanıtmaya yönelik harcasalar başarılı olabilirler.
  • 100 kişilik kadroya bu maaşa rağmen ancak 160-170 kişinin başvurduğuna bakılırsa isabetli bir yaklaşım olmuş...
  • Bu nasıl bir hakarettir! "ÇOĞALTMAK" dikkat et seni çoğaltmasınlar!
  • yorumlardanda anlışılacağı üzere pek sevilmezler. bunun bir çok nedeni olabilir. mesela adamın hayvan gibi torpili vardır ama bu atc olmaya yetmez. yeteneği yada yeterliliği olmadığı için atco olamaz. yada .ok gibi parası vardır isterse parasını bastırıp pilot dahi olabilir, ama gene yeteneği ve yeterliliği olmadığı için atco olamaz. bu insanların elinden tek gelen sağda solda gördükleri atc haberlerine saldırı yaparlar. ama malesef buda atcoların umrunda olmaz.

Hava Trafik Kontrolörleri Arif Tuncal ve Tarık Arslan, beraberindeki heyetle öğrencilere, Hava Trafik Kontrolörlüğü mesleğinin tarihçesi, görevleri, mesleğinin gerektirdiği özellikler, mesleğin zorlukları ve kolaylıkları, çalışma ortamı, eğitim süresi ve içeriği hakkında bilgiler verdiler.

Dernek üyeleri, Hava Trafik Kontrolörü olmanın birinci yolunun Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Hava Trafik Kontrol Bölümü’nü bitirmek olduğunu belirterek, özel yetenek sınavları ile her yıl 15 öğrenci kabul eden Hava Trafik Kontrol Bölümü’nün, Türkiye'de şu an için tek olduğunu belirtti.

HTK olmanın ikinci yolunun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) bünyesinde, belirlenen koşullar çerçevesinde seçilen lisans mezunu adayların eğitimi yoluyla olduğunu sözlerine ekleyen TATCA-Antalya Şubesi, uluslararası havacılık otoritesi tarafından HTK olmanın bir iş değil, sanat olarak tanımlandığını ve meslek tanıtımına sistematik olarak devam edeceklerini söyledi.

 

"BİR İŞ DEĞİL BİR SANAT"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
arkadaşları böyle bir çalışma yaptıklarından dolayı tebrik ederim. her mesleğin tanıtıma ihtiyacı vardır ve herkes kendi mesleğini yeterliliği ölçüsünde tanıtmalıdır. medeni cesareti olmayan klavye kahramanları zamanlarını kendi mesleklerini tanıtmaya yönelik harcasalar başarılı olabilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 6 yıl önce
100 kişilik kadroya bu maaşa rağmen ancak 160-170 kişinin başvurduğuna bakılırsa isabetli bir yaklaşım olmuş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakket yaa!...'ya ~ 6 yıl önce
Bu nasıl bir hakarettir! "ÇOĞALTMAK" dikkat et seni çoğaltmasınlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATCo olmak ~ 6 yıl önce
yorumlardanda anlışılacağı üzere pek sevilmezler. bunun bir çok nedeni olabilir. mesela adamın hayvan gibi torpili vardır ama bu atc olmaya yetmez. yeteneği yada yeterliliği olmadığı için atco olamaz. yada .ok gibi parası vardır isterse parasını bastırıp pilot dahi olabilir, ama gene yeteneği ve yeterliliği olmadığı için atco olamaz. bu insanların elinden tek gelen sağda solda gördükleri atc haberlerine saldırı yaparlar. ama malesef buda atcoların umrunda olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000