11 Nisan 2009, Cumartesi 13:58:05

BAŞBAKANLIK'TAN DHMİ'YE UYARI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) hesaplarını inceleyen Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu (YDK), uçuş güvenliği zafiyetinin giderilmesi için bir dizi uyarıda bulundu.
  • hemen hemen tüm yorumları okudum haber ile yorumların ilgisi pek yok adam park alanı açılsın diyor yeni havatrafikçi alın sayıyı arttırın öte taraftan amcam çalışanların cat 1 cizgisini bilmedigini söylüyor peki arkadaşlar izin almadan rule yapan pistleri karıştıran taksi yollarına inen pilotları ne yapalım talimatlara uymayan asker kafalı emretmeyi seven ama insanların hayatını tehlikeye sokan kaptanlara ne diyelim yada daha açıkçası havacılıktan hiçbirşey analamadığı halde farkli kurumlardan kayırma ve torpille tpemize getirilen yöneticilerimize ne diyelim aslında sorun çok öneri de çokta anlayana arkadaşlar herşeye kabul ama seyrüsefer ünitesi ülkemizde işini özveri ile yapan ve birçok şeyi hakeden bir ekiptir saygımızı bozmayalım
  • eksik bile yazmışlar. herkes kendine gelsin,işini adam gibi yapsın ,bizi konuşturmasınlar
  • DHMI İŞİNİYAP DENDİĞİNDE THY HARİÇ HAVAYOLU FİRMALARINA SANKİ VAZİFEYMİŞ GİBİ TEKNİK DONANIMLI PERSONELLERE İŞİNİ ÖĞRETMEYE KALKARLAR, ARAÇ KULLANAN İNSANLARLA OLMAYAN SIKINTILAR ÜRETİRLER, THY APRONU BAGAJ TARLASI YAPAR, ÖZELDEKİNİ BOŞ YERE DURDURUP SORGULARLAR. UFKU GENİŞ İNSANLARLA ÇEVRE DÜZENİ, MÜŞTERİSİ SAYILAN ALAN İÇERİSİNDEKİ FİRMALARLA UYUMLU MUTABAKATLA DAHA ŞIK BİR YÖNETİM BUNDAN BAŞARILI OLACAKTIR. AYRICA ŞU DÜNYAYA AÇILAN PENCEREDE SHGM'NİNDE UCUZ ADAM ÇALIŞTIRMAK ADINA SEKTÖRÜN BATAĞA GİTTİĞİNİN DİKKATİ ÇEKİLMELİDİR!!! SÖZLEŞME VE SÖZLEŞME FESİHLERİNDE BİR OTORİTE/KURUL OLUŞTURMALI. ŞİRKETLERİN PERSONEL POLİTİKALARI HERŞEYE GEBE DİKKATİNİZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • dhmi eskiden dhmi idi.dhmi nin görev yeki ve sorumluluklarını saymaya kalksam hayrete düşersiniz.tespitler doğru personel iyi yetiştirilememiş ama bunun sorumlusu personel değil dhmi nin başında bulunan(1990 lı yıllardan beri)yöneticilerdir. personel arasında ne takım çalışması ne motivasyon eğitimi hak getire. başa gelen yönetim iktidarla gelip gittği için önemli olanın devletin ali menfaatleri değil kişisel menfaatlerini ön planda güderek sonuçta kurum bu hale getirilmiştir. bu haliyle bile TAV dan daha yüksek kurumlar vergisi vererek kurumun ne yaparsan yap zarar etmeyen kurum olduğu meydana çıkar.bence dhmi değilde TAV neden kurumlar vergisinde neden piyasada yok bide o araştırılsın....

Sadece Atatürk Havalimanı’nda mania limitlerini aşmış 6 bin 291 binanın tehlike yarattığını belirten YDK’nin tespit ve önerileri şöyle:

Kontrolsüz yapılaşma nedeniyle hava alanları kullanılamaz duruma gelmektedir. Tüm havaalanlarında mania ekipleri kurularak bölge belediye imar elemanları ile birlikte bilgilendirilmeleri önem arz etmektedir.

Atatürk Havalimanı’nda bir kısmı hacizli, bir kısmı kullanım süresi dolmuş, park sahasını işgal eden 22 uçak var. Bunlar aprondan kaldırılmalıdır.
Avrupa Birliği uyum sürecinde personelin ivedilikle nitelikli ve yabancı dil bilen personelle takviye edilmesi için pozisyon ihdas edilmeli, mevcut personelin yabancı dil seviyesi yükseltilmelidir.

2010 yılına kadar 500 ilave hava trafik kontrolörüne ihtiyaç var.
Havaalanlarında, özel eğitilmiş "havacılık polisi" istihdamına gidilmesi, genel havacılık güvenliğinin tek elden ilgili otorite birimlerince yürütülmesi gerekmektedir.

Atatürk ve Esenboğa gibi dünya ölçekli havaalanlarında bile özellikle check-in ve güvenlik hizmetlerinde sıkıntılar yaşanmaktadır. Uçuş müsaadesi verilmesinde terminal ve apron kapasitesi dikkate alınmalıdır.

(hürriyet)

BAŞBAKANLIK'TAN DHMİ'YE UYARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 9 yıl önce
hemen hemen tüm yorumları okudum haber ile yorumların ilgisi pek yok adam park alanı açılsın diyor yeni havatrafikçi alın sayıyı arttırın öte taraftan amcam çalışanların cat 1 cizgisini bilmedigini söylüyor peki arkadaşlar izin almadan rule yapan pistleri karıştıran taksi yollarına inen pilotları ne yapalım talimatlara uymayan asker kafalı emretmeyi seven ama insanların hayatını tehlikeye sokan kaptanlara ne diyelim yada daha açıkçası havacılıktan hiçbirşey analamadığı halde farkli kurumlardan kayırma ve torpille tpemize getirilen yöneticilerimize ne diyelim aslında sorun çok öneri de çokta anlayana arkadaşlar herşeye kabul ama seyrüsefer ünitesi ülkemizde işini özveri ile yapan ve birçok şeyi hakeden bir ekiptir saygımızı bozmayalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
eksik bile yazmışlar. herkes kendine gelsin,işini adam gibi yapsın ,bizi konuşturmasınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
DHMI İŞİNİYAP DENDİĞİNDE THY HARİÇ HAVAYOLU FİRMALARINA SANKİ VAZİFEYMİŞ GİBİ TEKNİK DONANIMLI PERSONELLERE İŞİNİ ÖĞRETMEYE KALKARLAR, ARAÇ KULLANAN İNSANLARLA OLMAYAN SIKINTILAR ÜRETİRLER, THY APRONU BAGAJ TARLASI YAPAR, ÖZELDEKİNİ BOŞ YERE DURDURUP SORGULARLAR. UFKU GENİŞ İNSANLARLA ÇEVRE DÜZENİ, MÜŞTERİSİ SAYILAN ALAN İÇERİSİNDEKİ FİRMALARLA UYUMLU MUTABAKATLA DAHA ŞIK BİR YÖNETİM BUNDAN BAŞARILI OLACAKTIR. AYRICA ŞU DÜNYAYA AÇILAN PENCEREDE SHGM'NİNDE UCUZ ADAM ÇALIŞTIRMAK ADINA SEKTÖRÜN BATAĞA GİTTİĞİNİN DİKKATİ ÇEKİLMELİDİR!!! SÖZLEŞME VE SÖZLEŞME FESİHLERİNDE BİR OTORİTE/KURUL OLUŞTURMALI. ŞİRKETLERİN PERSONEL POLİTİKALARI HERŞEYE GEBE DİKKATİNİZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
dhmi eskiden dhmi idi.dhmi nin görev yeki ve sorumluluklarını saymaya kalksam hayrete düşersiniz.tespitler doğru personel iyi yetiştirilememiş ama bunun sorumlusu personel değil dhmi nin başında bulunan(1990 lı yıllardan beri)yöneticilerdir. personel arasında ne takım çalışması ne motivasyon eğitimi hak getire. başa gelen yönetim iktidarla gelip gittği için önemli olanın devletin ali menfaatleri değil kişisel menfaatlerini ön planda güderek sonuçta kurum bu hale getirilmiştir. bu haliyle bile TAV dan daha yüksek kurumlar vergisi vererek kurumun ne yaparsan yap zarar etmeyen kurum olduğu meydana çıkar.bence dhmi değilde TAV neden kurumlar vergisinde neden piyasada yok bide o araştırılsın....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000