22 Aralık 2014, Pazartesi 14:15:14

BAKAN ELVAN'DAN ÇUKUROVA AÇIKLAMASI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Çukurova Havaalanı projesini yürüten Koçoğlu İnşaat'ın iflas erteleme istemesinin ardından konuyla ilgili bir açıklama yaptı.
  • Yakında Ercan da patlayacak
  • Darisi 3. havalimaninin basina.
  • tum yorumlara katiliyorum ama bu isi eli kolu uzun adam,bir hazine garantisi ile 15 dk icinde cozer, karsiliginda biraza havuza katilim ister.. havuz gazetelerin durumu cok kotu, hepsi zararda,destek lazim.. secim yakin..
  • Her siyasetçinin yaptığı gibi bunlar da tribünlere oynuyor yine. Genel seçimler yaklaşıyor ya, şovu nerede nasıl yapacaklarını şaşırdılar. Özellikle bu AKP döneminde Ulaştırma Bakanlığı gerek hızlı tren, gerek duble karayolu, gerek havayolları ve gerekse de yeni havalimanları ile çalıştıklarını göstermeye çalışıyor şov yapıyorlar. Tüm bunların üzerine bir soru sormak lazım. ilk deniz üstü havalimanı olarak bitirmek üzere olduğunuz Ordu-Giresun havalimanı ile Bakanın söylediği gibi planlanan ikinci büyük deniz üstü havalimanı olacak Rize den kaç yolcu taşımayı düşünüyorsunuz? Buraların nüfusu nedir ki bunca yatırımın hakkını versin. İtiraz eden bölge insanına Zafer havalimanına onca para harcandı da ne oldu diye sormak lazım. Bu politik yaklaşımın ilk elebaşılığını Süleyman DEMİREL yapmıştı, bunlarda sürdürüyor. Baksanıza Başbakan İstanbulda yollara billboard yaptırmış, o da İstanbul-Konya hızlı trenini gözüne kestirmiş anlaşılan. Muhteremin kendileri de Konyalı ya, hemşeri kıyağı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Çukurova Havaalanı projesini yürüten Koçoğlu İnşaat'ın iflas erteleme istemesinin ardından konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Elvan, yapımı devam eden Çukurova Havaalanı'nın Akdeniz bölgesi için çok önemli konumda olduğunu vurguladı.

Yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştirilen projeye ilişkin bilgiler veren Elvan, "Çukurova Havaalanı'nı çok önemsiyoruz. Bu işi alan firmanın finansal sıkıntıları var ve bazı yabancı firmalarla görüşme içerisinde. DHMİ'ye ortak alımı teklifinde bulundular, DHMİ de bunu değerlendiriyor, bu çerçevede bir karar vereceğiz. Aşağı yukarı yüzde 20'lik bir gerçekleşme söz konusu. Belki 2-3 ay gibi bir zaman kaybımız söz konusu oldu ama inşallah bunu kapatacağız. Çukurova Havaalanı, bizim olmazsa olmazlarımızın başında gelen bir yatırım, bunu gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Elvan, Ordu-Giresun Havalimanı'nın, altyapı çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, üstyapı çalışmalarının da hızla devam ettiğini anlattı. Ordu-Giresun Havaalanı'nı 2015 yılının mart ayı itibarıyla açmayı hedeflediklerini söyleyen Elvan, "Karadeniz Bölgesi için son derece önemli bir proje. Deniz üzerinde yapmış olduğumuz ilk havalimanı, o açıdan örnek bir havalimanı" diye konuştu.

Rize Havalimanı çalışmalarına da değinen Elvan, söz konusu projenin Rize ve Artvin için çok önemli olduğunu dile getirdi. Rize Havalimanı'nın, fizibilite çalışmlarının tamamlandığı, çevresel etki değerlendirme çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğuna dikkati çeken Elvan, " Hedefimiz, 2015 yılı içinde yapım ihalesine çıkmak. Rize Havalimanı da Türkiye'nin deniz üzerindeki 2. büyük havalimanı olacak ve bölgedeki vatandaşlarımıza hizmet verecek" dedi.

BAKAN ELVAN'DAN ÇUKUROVA AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Yakında Ercan da patlayacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
3 ~ 3 yıl önce
Darisi 3. havalimaninin basina.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 3 yıl önce
tum yorumlara katiliyorum ama bu isi eli kolu uzun adam,bir hazine garantisi ile 15 dk icinde cozer, karsiliginda biraza havuza katilim ister.. havuz gazetelerin durumu cok kotu, hepsi zararda,destek lazim.. secim yakin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 3 yıl önce
Her siyasetçinin yaptığı gibi bunlar da tribünlere oynuyor yine. Genel seçimler yaklaşıyor ya, şovu nerede nasıl yapacaklarını şaşırdılar. Özellikle bu AKP döneminde Ulaştırma Bakanlığı gerek hızlı tren, gerek duble karayolu, gerek havayolları ve gerekse de yeni havalimanları ile çalıştıklarını göstermeye çalışıyor şov yapıyorlar. Tüm bunların üzerine bir soru sormak lazım. ilk deniz üstü havalimanı olarak bitirmek üzere olduğunuz Ordu-Giresun havalimanı ile Bakanın söylediği gibi planlanan ikinci büyük deniz üstü havalimanı olacak Rize den kaç yolcu taşımayı düşünüyorsunuz? Buraların nüfusu nedir ki bunca yatırımın hakkını versin. İtiraz eden bölge insanına Zafer havalimanına onca para harcandı da ne oldu diye sormak lazım. Bu politik yaklaşımın ilk elebaşılığını Süleyman DEMİREL yapmıştı, bunlarda sürdürüyor. Baksanıza Başbakan İstanbulda yollara billboard yaptırmış, o da İstanbul-Konya hızlı trenini gözüne kestirmiş anlaşılan. Muhteremin kendileri de Konyalı ya, hemşeri kıyağı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ordu-Giresun ~ 3 yıl önce
Rize-Artvin HAvalimanı'nı bilemem ama Ordu-Giresun Havalimanı bölgenin ihtiyacı olan bir havalimanıdır. Samsun'a inen A320 tipi 150 kişilik bir THY uçağında 45 kişilik 2 adet Havaş otobüsleri yolcuları Ordu'ya getirdi. Gece uçuşu olduğu için alanda başka uçak da yoktu. Ordu-Giresun Havalimanı çok büyük işler yapacak tabi Trabzon ve Samsun siyasetçileri önüne engel koymazlarsa.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000