11 Nisan 2013, Perşembe 17:38:46

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA İKİ GÜN İKİ OLAY

Atatürk Havalimanı’nda özel bir şirkette stajyer olarak çalışan 18 yaşındaki N.S., erkek arkadaşını apron kartıyla arındırılmış salona geçirdi. Hakkında yakalama kararı bulunan A.Y., polis tarafından gözaltına alındı.
  • Torpil yorumcusuna cevap: havacılık stajyeri olmak için diploma notu Türkiye çapında ÖSYM sıralaması gibi sıralanıyor (Eskişehir Anadolu üniversitesi bu işi düzenliyor) Burada ki amacın havacılara torpilci demek mi yoksa kendi karakterini (kıskançlığını)hayatından kesitler mi anlatıyorsun, Anlayamadım/Anlayamadık?
  • Kel başa şimşir tarak,Yöneticiler kimseye bişey dedirttirmiyor.Güvenlik birine buraya geçemezsin dese Hemen İdareciler tarafından kasıtlı davranmakla suçlanıyor,daha onlarca şey yazabiliriz fakat gerek yok.Çünkü değişecek bişey yok.
  • Tüm meydan kartlarındaki numaralar neye göre veriliyor. 1-3-4-7 açık diğerleri kapalı. Ben iç hatlar gelişe girebiliyorum gidişe giremiyorum. ama aprona girip gelişten üst kata çıkabiliyorum. AHL kartı olanlarda açık Tüm meydan kartı olanlarda kapalı. Uçuştan geliyorum. Yurt dışından geliyorum Direk çıkıyorum, kimse bakmıyor çantama. Kart numarası olmadığı için polis giremezsin işlem yaparım diyor aprondan girince bişey olmuyor. Bu nasıl sistem neye göre veriyorsunuz numaraları. Tüm meydanlar kartı iç hat gidişe neden giremiyor.
  • millet kacakcilik pesinde. O sebeple bu olay oldu. Ulkede her sey Avrupa'dan cok daha pahali ve dusuk model. Telefon alacaksin devlet bindiriyor vergiyi uzerine. Bilgisayar oyle. Kim yurtdisindan satin alinmis ucakla gelmis arkadasla else dostla tasinmis mal kullanmadim derse alnindan operim.

Atatürk Havalimanı’nda sadece pasaport işlemlerini yaptıran yolcuların ve o bölgeye girme yetkisi bulunan personelin geçebildiği gümrüklü sahaya giren bir kişi polis tarafından yakalandı. Atatürk Havalimanı’nda özel bir şirkette stajyer olarak çalışan 18 yaşındaki N.S.’nin, apron kartını kullanarak bir kişiyi gümrüklü salona soktuğu tespit edildi. İlginç olay önceki gün yaşandı.

Stajyer N.S ile birlikte Atatürk Havalimanı’na gelen 23 yaşındaki A.Y, kız arkadaşı N.S’nin apron kartını kullanarak gümrüklü sahaya geçti. N.S ise arındırılmış salona girmedi. Bu sırada polis, şüpheli davranışlar sergileyen A.Y’ye yolcu ise biletinin, personel ise apron kartının olup olmadığını sordu. Her ikisine de sahip olmayan A.Y, polis tarafından gözaltına  alındı. GBT kontrolünde hakkında arama kaydı tespit edilen A.Y, savcılığa sevk edildi. Stajyer N.S’nin ise apron kartına el konulduğu, stajına ise son verildiği kaydedildi.

Atatürk Havalimanı’nda dün de sahte apron kartıyla benzer şekilde arındırılmış bölgeye geçmek isteyen bir kişi daha polis tarafından gözaltına alındı. Sahte apron kartını turnikeden okutamayınca yanında bulunan DHMİ personeli M.H’nin apron kartını okutarak arındırılmış bölgeye geçmek isteyen M.B isimli şahıs polis tarafından yakalandı. Her iki olayla ilgili savcılık soruşturmasının devam ettiği bildirildi.

©Airporthaber ÖZEL

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA İKİ GÜN İKİ OLAY

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Maemah ~ 11 ay önce
Torpil yorumcusuna cevap: havacılık stajyeri olmak için diploma notu Türkiye çapında ÖSYM sıralaması gibi sıralanıyor (Eskişehir Anadolu üniversitesi bu işi düzenliyor) Burada ki amacın havacılara torpilci demek mi yoksa kendi karakterini (kıskançlığını)hayatından kesitler mi anlatıyorsun, Anlayamadım/Anlayamadık?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EEEEEEEEEEEEEEE ~ 5 yıl önce
Kel başa şimşir tarak,Yöneticiler kimseye bişey dedirttirmiyor.Güvenlik birine buraya geçemezsin dese Hemen İdareciler tarafından kasıtlı davranmakla suçlanıyor,daha onlarca şey yazabiliriz fakat gerek yok.Çünkü değişecek bişey yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lee te be aa ~ 5 yıl önce
Tüm meydan kartlarındaki numaralar neye göre veriliyor. 1-3-4-7 açık diğerleri kapalı. Ben iç hatlar gelişe girebiliyorum gidişe giremiyorum. ama aprona girip gelişten üst kata çıkabiliyorum. AHL kartı olanlarda açık Tüm meydan kartı olanlarda kapalı. Uçuştan geliyorum. Yurt dışından geliyorum Direk çıkıyorum, kimse bakmıyor çantama. Kart numarası olmadığı için polis giremezsin işlem yaparım diyor aprondan girince bişey olmuyor. Bu nasıl sistem neye göre veriyorsunuz numaraları. Tüm meydanlar kartı iç hat gidişe neden giremiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kacakcilik ~ 5 yıl önce
millet kacakcilik pesinde. O sebeple bu olay oldu. Ulkede her sey Avrupa'dan cok daha pahali ve dusuk model. Telefon alacaksin devlet bindiriyor vergiyi uzerine. Bilgisayar oyle. Kim yurtdisindan satin alinmis ucakla gelmis arkadasla else dostla tasinmis mal kullanmadim derse alnindan operim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000