30 Ocak 2012, Pazartesi 14:50:17

ASLINDA BURASI BİR HAVAALANI AMA...

Yoğun yağmurun ardından Asi Nehri'nin taşması sonucu sular altında kalan Hatay Havalimanı'nda uçuşlar iki gün iptal edilmişti. İşte sular altında kalan o havaalanı...
  • amik gölü geri geliyor.hersey bukadar basit.doğanın gücüne insanın gücü yetrmi?
  • allah askina türkiyenin hangi isi dogru istikamette.her isi yanlis,bastan savma
  • nerde oldugu değil, nasıl yapıldıgı onemli arkadasım.. Yapılabilir, ancak bu duruma göre tedbirler alınıp yapılır, işte o zaman o katlettiğin alandan "yararlanmış" olursun... bilip bilmeden yorum yapılmasa keşke..
  • Hesap soran olacak mı? Bir sorumlusu var mıdır? KOT deyince, pantolon anlıyorlar herhalde. Yazıklar olsun...
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye genelinde yaşanan olumsuz hava şartlarının birçok bölgede uçuş trafiğini engellediği ve aksamalara neden olduğu belirtilerek, doğal şartlardan kaynaklanan bu aksamalar sebebiyle, hava ulaşımını kullanan vatandaşların zaman zaman bu olumsuzluklardan etkilenmesin muhtemel olduğu bildirilirken, Hatay Havaalanı'nda ilginç bir olay meydana geldi.

Suriye'nin baraj kapaklarını açması ve Hatay genelindeki yoğun sağanak yağış sonrası Amik Ovası'nın tamamen su altında kaldığı hatırlatılan açıklamada, "Su taşkınları, Hatay Havaalanı pistinin de sular altında kalmasına neden olmuştur. Normalin iki katından fazla yağış alan Hatay bölgesinde, Asi Nehri'ni besleyen kanallarda yaşanan taşkınlarla birlikte birçok alan sular altında kalmıştır. Havaalanımızın pisti ova kotundan yüksekte olmasına rağmen su baskınına maruz kalmış ve Hatay Havaalanı uçuş emniyetini tehlikeye atmamak için 29 Ocak'tan itibaren 2 günlüğüne hava trafiğine kapatılmıştır. Kapalılık süresi gelişmelere göre yeniden değerlendirilecektir." denildi.

Bölgede DHMİ, DSİ, İl Özel İdaresi ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün çalışmalarının aralıksız sürdüğü hatırlatılan açıklamada, suların çekilmesi ve aksaklıkların giderilmesine müteakiben Hatay Havaalanı'nda seferlere tekrar başlanacağı kaydedildi.

İŞTE HATAY HAVAALANI'NIN O GÖRÜNTÜSÜ
ASLINDA BURASI BİR HAVAALANI AMA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 6 yıl önce
amik gölü geri geliyor.hersey bukadar basit.doğanın gücüne insanın gücü yetrmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
allah askina türkiyenin hangi isi dogru istikamette.her isi yanlis,bastan savma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
nerde oldugu değil, nasıl yapıldıgı onemli arkadasım.. Yapılabilir, ancak bu duruma göre tedbirler alınıp yapılır, işte o zaman o katlettiğin alandan "yararlanmış" olursun... bilip bilmeden yorum yapılmasa keşke..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hesap soran olacak mı? Bir sorumlusu var mıdır? KOT deyince, pantolon anlıyorlar herhalde. Yazıklar olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000