27 Temmuz 2012, Cuma 14:25:45

ARTIK ASKERİ EĞİTİM VERİLİYOR...

Sivil havacılığa açılması planlanan Bursa kent merkezindeki Yunuseli Havaalanı'nda, askeri helikopter eğitimi veriliyor...
  • gerçekten terkedilmiş bir halde yıllardır boş ve kullanılmayı bekleyen bir yer Türkiye'nin 4. büyük şehri olan Bursa'nın şehir içinde havaalanı yok büyük bir kayıp sanayi şehri olan Bursa'nın en yakın havaalanı 1 saat uzaklıktaki Yenişehir'de oradan da Ankara dışında uçuş yok ve millet Yenişehir'e gideceğine İstanbul'a gidip Türkiye'nin istediği şehrine uçar mantığını kullanıyor. Yunuseli Havaalanında en azından küçük uçaklara uçuş izni verilirse o zaman anlaşılacak ki bursa halkı ve tüm şehirler burayı kullanmak istiyor.Umarım en kısa sürede bu hatanın farkına varıp uçuş izni verilir....
  • yillardir bombos bir halde bekleyen bir havaalani. ustelik hemen dibinde yer alan teknik lisede ucak teknisyenligi bolumleri mevcut. en azindan egitim ogretim icin degerlendirilebilirdi. o egitim icin inip kalkan helikopter de 2-3 gun sonra gider, yine bombos yatar havaalani..

Osmangazi ilçesinde Hürriyet Mahallesi ile Yunuseli Mahallesi arasında kalan, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait Yunuseli Havaalanı'nın sivil havacılığa açılması için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 2 yıl önce çalışmalara başlamıştı.

Altepe, yetkili kurumlar Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Bursa Valiliği ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na hazırladıkları projeyi göndermişti. Ancak aradan geçen zamanın ardından Altepe, Yunuseli Havaalanı'nın sivil havacılığa açılması projesini belediye gündeminden çıkardıklarını söylemişti. Bir meclis toplantısında meclis üyesinin Altepe’ye, "Yunuseli’de imar durumu isteniyor, havaalanı ile ilgili gelişmeler nasıl şekillenecek?" diye sorması üzerine Altepe, Yunuseli Havaalanı’nın yeniden yaşama geçirilmesiyle ilgili çalışmaların iptal edildiğini ve Büyükşehir’in programından kaldırıldığını açıklamıştı.

Yunuseli Havaalanı'nın yanından geçen vatandaşlar bir askeri helikopterin iniş ve kalkış yaptığını gördü. Bazı vatandaşlar helikopterin iniş ve kalkışını meraklı gözlerle izlerken bazı sürücüler ise helikopteri araçlarından izlemeyi tercih etti. Askeri helikopterin eğitim için Yunuseli Havaalanı'na indiği öğrenildi.

Yunuseli Havaalanı'nda bazen model uçak meraklıları hafta sonları burada eğleniyor. Ancak Bursa milletvekillerinin çalışmasıyla Yunuseli'nin sağlık kompleksi yapılmak istenmesi de gündeme gelmişti. 

ARTIK ASKERİ EĞİTİM VERİLİYOR...

Facebook Yorum

Yorumlar

bursalı ~ 6 yıl önce
gerçekten terkedilmiş bir halde yıllardır boş ve kullanılmayı bekleyen bir yer Türkiye'nin 4. büyük şehri olan Bursa'nın şehir içinde havaalanı yok büyük bir kayıp sanayi şehri olan Bursa'nın en yakın havaalanı 1 saat uzaklıktaki Yenişehir'de oradan da Ankara dışında uçuş yok ve millet Yenişehir'e gideceğine İstanbul'a gidip Türkiye'nin istediği şehrine uçar mantığını kullanıyor. Yunuseli Havaalanında en azından küçük uçaklara uçuş izni verilirse o zaman anlaşılacak ki bursa halkı ve tüm şehirler burayı kullanmak istiyor.Umarım en kısa sürede bu hatanın farkına varıp uçuş izni verilir....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bursa ~ 6 yıl önce
yillardir bombos bir halde bekleyen bir havaalani. ustelik hemen dibinde yer alan teknik lisede ucak teknisyenligi bolumleri mevcut. en azindan egitim ogretim icin degerlendirilebilirdi. o egitim icin inip kalkan helikopter de 2-3 gun sonra gider, yine bombos yatar havaalani..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000