21 Ocak 2016, Perşembe 13:47:27

Arıza ilişkin açıklama yapıldı

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği Ankara Şubesi İstanbul'da yaşanan smart sistemlerindeki arıza nedeniyle bir açıklama yayınladı.
  • Ariza kaynagi telekom denilerek isin icinden siyrilmaya calisiliyor. Koskoca devlet kurumunun telekom disinda yedegi yok mu. Siz nasil bir kurumsunuz. Sizin turksat uydusunda yedeginiz yokmu. Telekom hatti gitti diye ariza olur mu. Aninda yedek hat devreye girmesi gerekir. Bankalar bile telekom altyapsina guvenmiyor alternatif olarak turkcell vodafone vs mobil altyapi kullaniyorlar. Telekoma alternatif cok ama iste zihniyet memurluk olunca isler yurumuyor.
  • Bu haldun kimdir arkadas her haberde haldun bey diyorlar. Bilen biri varsa aciklasin.
  • ama naapalım yazayım bari.önce "hadi canım arıza sebebi telekommuş " diyenlere;eğer çok ilgili ve bilgiliysenız gider elektroniğe bakarsın kayıtlara.orada saatlere varan telekom kesintisinin kayıtlarına bakarsın.eğer telekom arızası değilse o gün gelen telekom cuları(Atatürk havalimanına) yaptıkları çalışmaları (gece 01:00 e kadar süren)nereye monte edeceğiz.birşeyleri ve birilerini eleştirirken kişileri değil kendi kurumunuzu zor duruma düşürüyorsunuz.yani bindiğiniz dalı kesiyorsunuz.artı kurumun bütün işlevleri ve cihazlarının alenen beyan edilmesi DMK na göre SUÇTUR!!!!!
  • tatconi dernegine ne oluyor ki açıklama yapıyor.sanki genel müdürlük.gerçi majestelerine orası da yetmez.devletin adına açıklama da yapar bunlar

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği Ankara Şubesi İstanbul'da yaşanan smart sistemlerindeki arıza nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bugün İstanbul smart sistemlerinde yaşanan aksaklığın ardından Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları yaklaşma hizmetleri geçici olarak Türkiye Hava Trafik kontrol merkezi (HTKM) bünyesinde bulunan Ankara Saha Kontrol Merkezi tarafından verilmektedir.

Acil durum çözümü olarak daha önceden planlandığı şekilde gerçekleşen bu uygulamada havacılık emniyetini tehlikeye atacak herhangi bir durum söz konusu değildir.

Esenboğa Havalimanı'nın konuyla ilgisi yoktur.

Arıza ilişkin açıklama yapıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

TAV ~ 2 yıl önce
Ariza kaynagi telekom denilerek isin icinden siyrilmaya calisiliyor. Koskoca devlet kurumunun telekom disinda yedegi yok mu. Siz nasil bir kurumsunuz. Sizin turksat uydusunda yedeginiz yokmu. Telekom hatti gitti diye ariza olur mu. Aninda yedek hat devreye girmesi gerekir. Bankalar bile telekom altyapsina guvenmiyor alternatif olarak turkcell vodafone vs mobil altyapi kullaniyorlar. Telekoma alternatif cok ama iste zihniyet memurluk olunca isler yurumuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haldun ~ 2 yıl önce
Bu haldun kimdir arkadas her haberde haldun bey diyorlar. Bilen biri varsa aciklasin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazmayım diyorum ~ 2 yıl önce
ama naapalım yazayım bari.önce "hadi canım arıza sebebi telekommuş " diyenlere;eğer çok ilgili ve bilgiliysenız gider elektroniğe bakarsın kayıtlara.orada saatlere varan telekom kesintisinin kayıtlarına bakarsın.eğer telekom arızası değilse o gün gelen telekom cuları(Atatürk havalimanına) yaptıkları çalışmaları (gece 01:00 e kadar süren)nereye monte edeceğiz.birşeyleri ve birilerini eleştirirken kişileri değil kendi kurumunuzu zor duruma düşürüyorsunuz.yani bindiğiniz dalı kesiyorsunuz.artı kurumun bütün işlevleri ve cihazlarının alenen beyan edilmesi DMK na göre SUÇTUR!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaz bari ~ 2 yıl önce
Körler sağırlar birbirini ağırlar. Kayıtları yazan kim. Kendiniz yazıyorsunuz. Oraya smart çöktü yazacak haliniz yok. Kurumun bilgilerinin yazılması suçsa sen niye yazdın. Çok komiksiniz dhmiciler. Hadi inandık diyelim belki haberiniz yoktur ama Turksat diye bir uydu sistemi var. Uydu haberleşmesi yapmak için kullanılıyor. Yani modern ülkelerde yedekleme amaçlı kullanılıyor. Sizin böyle bi yedeğiniz yok mu. Niye telekoma bu kadar göbekten bağlısınız. Her türlü hatalısınız. Suçu telekoma atmakla kurtulamazsınız. Adama demezler mi senin yedeğin yok mu. Varsa bu yedek hat niye çalışmadı. Güya smartta istanbulun yedeği ankara diyordunuz. Ama telekomun yedeği neresi ortada yok. Dhmi inşallah özelleşir bu hantal yapıdan kurtulur. Memurların yapacağı iş değil bu.
:) ~ 2 yıl önce
Bilmediğin mevzuda yorum yapma yaz bari arkadaş, Türkiye'de tüm radar sistemleri kapalı devredir, uydu sadece haberleşme için kullanılır. Teknik alt yapı konusuna gelirsen DHM bir tarafını yırttı zamanında ihale kurumu izin vermedi...
tatconi ~ 2 yıl önce
tatconi dernegine ne oluyor ki açıklama yapıyor.sanki genel müdürlük.gerçi majestelerine orası da yetmez.devletin adına açıklama da yapar bunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000