25 Kasım 2010, Perşembe 09:38:37

ARFF'TE YANGIN VAR!

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası İstanbul 2 No'lu Şubesi, DHMİ bünyesinde ARFF olarak görev yapan personelin haklarının tırpanladığını belirterek 1 Aralık 2010 tarihinde eylem yapacaklarını duyurdu.
  • Esas Bulaşık Sen e dikkat etmek lazım. Ağustos ayında İstanbul'da herkes eylem yaparken Bulaşık Sen seyirci kalmakla yetinmişti.
  • kimse kıskançlık, çekememezlik yapmasın adamlar az sayılarıyla iş yapıyorlar,adamlar sendikacılık yapıyor.Helal olsun bts ye helal olsun Yakup bey e.Şu yorumunu yazdığımız haber sonrası İstanbul Arff de 4 lü çalışma sistemine geçilmesi yönünde çalışma başlatılmış(ARFF dernek sitesinde haber bu yönde)
  • ARKADAŞLAR BTS EYLEM YAPACAKMIŞ YAPSIN TABİ Kİ YANLIZ BU EYLEM YASAL OLMAYACAK VE BAZILARININ BAŞI AĞRIYACAK ULAŞIM SEN İ BEKLEYİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPARAK SADECE ARFF DEGİL TÜM ÇALIŞANLARIMIZLA EYLEM YAPACAGI DUYUMUNU ALDIM
  • İNSANIN UTANMASI OLMAYINCA SIKILMADAN BÖYLE YAZILAR YAZABİLİYOR ÖNCE BİR SÜRÜ AYAK OYUNLARIYLA KENDİNİZİ KUTSAYACAKSINIZ PASTADAN BÜYÜK PAY ALABİLMEK İÇİN ELLİ ÇEŞİT TAKLA ATACAKSINIZ KURS BENİM SEMİNER BENİM GEÇİCİ GÖREV BENİM GEZECEKSİNİZ KÜPE İLE TOP SAKALLA KOT PANTOLONLA İŞE GELECEKSİNİZ TABİ BÖYLE HAVAYA GİRDİKTEN SONRA HAKKINI ARAYANLARA TAHAMMÜL EDEMEYECEKSİNİZ AYIP EL İNSAF
İşte Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası İstanbul 2 No'lu Şubesi tarafından yapılan o duyuru... 

"1 ARALIK’TA ARFF (İTFAİYE) ‘DEN GELEN SESE KULAK VERİN

Her gün haberlerde havacılık sektörünün hızla büyüdüğünü, hangi havayolunun ne kadar kar ettiğini, baş döndürücü teknolojik gelişmeleri vs...okuyoruz. 
 
Bu tablo eksik... Bize çizilen bu güllük gülistanlık tabloda görünmez olan bir kesim var. Gösterilmeyen, ihtiyaçları, sorunları yok sayılan bir kesim...Çalışanlar !!! Bu tabloda hakları tırpanlanan, iş güvencesi özelleştirmelerle elinden alınan, en basit insanı haklarından faydalanamayan,  çalışma koşulları her gecen gün daha da ağırlaşan, grevli toplu iş sözleşmeli sendikal hakkı olmayan, hatta sendikası olmayan, mezarda emekliliğe mahkûm, ...biz Çalışanlar...
 
Bu tablo DHMİ’de de farklı değil.. DHMİ bünyesinde genel hizmetler sınıfında bulunan ARFF (İtfaiye) çalışanlarının yardımcı hizmetler sınıfına alınmasıyla ARFF (İtfaiye) çalışanları mağdur edilmiştir.  Hem yolcular, hem ARFF (İtfaiye)’ciler, hem de uluslararası kamuoyu için de önemli olan havacılık İtfaiyesi, ülkemizde ne yazık ki hak ettiği karşılığı bulamamaktadır. İnsan hayatını kurtarmak için verilen bu hizmet, havacılık gibi riskli bir sektörde daha da kritik önem taşımaktadır. Yardımcı hizmetler grubundan emekli edildikleri için emekliliklerinde ciddi kayıplar yaşayan ARFF (İtfaiye) çalışanları, havacılık tazminatını en alt gruptan almakta, İLO hükümlerine aykırı olmasına rağmen günde 24 saat bilfiil vardiyalı nöbet tutmaktadırlar. DHMİ ARFF (İtfaiye) çalışanları; Havacılık güvenliği için bu kadar önemli bir meslek olarak, yardımcı hizmetler sınıfından çıkartılmalı ve bir an önce teknik veya genel idari hizmetler sınıfına alınmalıdır. Ülkemiz havacılığına ve ARFF (İtfaiye) çalışanlarına verilen önem gösterilmelidir. 
 
Taleplerimiz
 
-Kurum personeli ücret skalasının mesleki hizmetler grubundan ücretlerimizi almak istiyoruz.
-Havacılık tazminatının bir üst gruptan ödenmesini istiyoruz.
-Emeklilikte yaşanan hak kayıplarının giderilmesi için yasal düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz.
-Nöbet sisteminin İLO hükümlerine uygun insani standartlara getirilmesini ve mesai ücretlerinin arttırılmasını istiyoruz.
-Ek ödeme denge tazminatlarından yararlanmak istiyoruz.
-Eşit işe eşit ücret verilmesini istiyoruz.
-ARFF statüsünün tanımlamasının yapılmasını, içeriğinin doldurulmasını, mesleki gruba dahil edilmesini istiyoruz.
-Görevde yükselme sınavlarına katılmayı, fırsat eşitliğinin verilmesini, kurum içinde aynı eğitimi almış diğer kadrolardaki personelle aynı özlük ve sosyal hakların verilmesini istiyoruz.
-Personel eksikliğinin giderilmesini istiyoruz.
-Etkinlik ve verimlilik açısından bir an önce kurum içerisinde ARFF Daire Başkanlığı’nın oluşturulmasını istiyoruz. 
 
Biz çalışanları yok sayanlara inat bir araya geliyor, taleplerimizin yerine getirilmesini istiyoruz. 6 Ağustos’ta Atatürk Havalimanında yaptığımız basın açıklamasıyla DHMİ’de çalışan 780 ARFF (İtfaiye)ci arkadaşımızın sosyal ve özlük haklarına dair kayıplarını ve taleplerimizi dile getirmiştik. Eylem ve etkinliklerimize, sorunlarımıza çözüm bulunana kadar devam edeceğiz.  Şimdi bu sesi büyütme zamanı... 24 Ocak 2011 günü Ulaştırma Bakanlığı önünde toplanana kadar;
 
1 Aralık 2010 Saat 09:00’dan itibaren kulağınız ARFF (İtfaiye)’den gelen seste olsun..."
ARFF'TE YANGIN VAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 7 yıl önce
Esas Bulaşık Sen e dikkat etmek lazım. Ağustos ayında İstanbul'da herkes eylem yaparken Bulaşık Sen seyirci kalmakla yetinmişti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kimse kıskançlık, çekememezlik yapmasın adamlar az sayılarıyla iş yapıyorlar,adamlar sendikacılık yapıyor.Helal olsun bts ye helal olsun Yakup bey e.Şu yorumunu yazdığımız haber sonrası İstanbul Arff de 4 lü çalışma sistemine geçilmesi yönünde çalışma başlatılmış(ARFF dernek sitesinde haber bu yönde)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ARKADAŞLAR BTS EYLEM YAPACAKMIŞ YAPSIN TABİ Kİ YANLIZ BU EYLEM YASAL OLMAYACAK VE BAZILARININ BAŞI AĞRIYACAK ULAŞIM SEN İ BEKLEYİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPARAK SADECE ARFF DEGİL TÜM ÇALIŞANLARIMIZLA EYLEM YAPACAGI DUYUMUNU ALDIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İNSANIN UTANMASI OLMAYINCA SIKILMADAN BÖYLE YAZILAR YAZABİLİYOR ÖNCE BİR SÜRÜ AYAK OYUNLARIYLA KENDİNİZİ KUTSAYACAKSINIZ PASTADAN BÜYÜK PAY ALABİLMEK İÇİN ELLİ ÇEŞİT TAKLA ATACAKSINIZ KURS BENİM SEMİNER BENİM GEÇİCİ GÖREV BENİM GEZECEKSİNİZ KÜPE İLE TOP SAKALLA KOT PANTOLONLA İŞE GELECEKSİNİZ TABİ BÖYLE HAVAYA GİRDİKTEN SONRA HAKKINI ARAYANLARA TAHAMMÜL EDEMEYECEKSİNİZ AYIP EL İNSAF

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000