05 Ocak 2010, Salı 17:34:40

Antalya'da düşen uçağın sırrı ortaya çıktı

Alanya'nın Mahmutlar Beldesi'nde saat 11.00 sıralarında jandarmayı telefonla arayan 37 yaşındaki bilgisayar programcısı Tuna Akar, denize bir uçağın düştüğünü gördüğünü iddia etti.
  • İz bırakmadan suya girer tabana yapışır diyor. Acaba kaç tane tabana yapışan meteor görmüş?
  • bizden ne köy luuur ne kasaba rokettir o roket ahmedinejadın roketıdır hemıde :)
  • Yetkililere sesleniyorum, madem bunu gözlemleyemediler, denizin dibine dalip, tabana yapisip yapismadigini tesbit etsinler :) Bunu da yapamiyorlarsa bu g(s)özlem evini kapatin gitsin, zaten biri(leri) uzaydan bizi izliyor ... Pes dogrusu, en azindan bu yorumu yapan kamu görevlisini görevden alin, belki o saatde uyuyor olabilirde ..
  • Bizimkiler gözlem evi değil gözleme evi. Ye iç yat sonrada tahminde bulun oh ne ala...

Uçağın, sahilden 5 kilometre açıkta denize bir ateş topu şeklinde düştüğünü iddia eden Akar, “Kesinlikle uçaktı” dedi. İhbar üzerine, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait bir bot ile bir balıkçı teknesi, söz konusu bölgede arama çalışmalarına başladı. Sahile her ihtimale karşı ambulanslar gönderildi. İhbar nedeniyle çok sayıda vatandaş sahile gelerek, çalışmaları izledi ve bölgeye bakarak, uçak parçaları görmeye çalıştılar.

Antalya Vali Yardımcısı Hayrettin Balcıoğlu da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Radarda kayıp uçak görünmemektedir” dedi.

Yaklaşık 6 saat süren arama çalışmalarından sonuç elde edilemedi.

DHMİ Basın Halkla İlişkiler Müdürü Yücel Besim Aladağ, uçak düşmesi olayının doğrulanmadığını söyledi. Aladağ, “Gerçekten bir uçak düştüğünü belirlesek, DHMİ olarak biz açıklama yapardık” dedi.

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan ise jandarmanın 156 numaralı hattına yapılan ihbar üzerine çalışma başlattıklarını, ancak düştüğü iddia edilen uçağın tipi, modeliyle ilgili hiç bir bilgiye ve denizde yapılan aramada bulguya rastlanmadığını bildirdi. TÜBİTAK'tan düşen cismin göktaşı olduğu yolunda bilgiler geldiğini kaydeden Kaymakam Doğan, “Bana direkt ulaşan bilgi henüz yok ama TÜBİTAK, arayan arkadaşlarda göktaşı olduğunu bildirmiş” dedi.

Akdeniz Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren TÜBİTAK Antalya Ulusal Gözlemevi'nden Prof.Dr. Tuncay Özışık, “Alanya sınırlarımız içinde olmadığı için biz gözleyemedik. Ancak tahminimiz bize aktarılanlara göre meteor olduğu şeklinde. Göktaşıdır. O çoktan dibe gitmiştir. İz bırakmadan suya girer, tabana yapışır" diye konuştu.

Hürriyet

Antalya'da düşen uçağın sırrı ortaya çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
İz bırakmadan suya girer tabana yapışır diyor. Acaba kaç tane tabana yapışan meteor görmüş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bizden ne köy luuur ne kasaba rokettir o roket ahmedinejadın roketıdır hemıde :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yetkililere sesleniyorum, madem bunu gözlemleyemediler, denizin dibine dalip, tabana yapisip yapismadigini tesbit etsinler :) Bunu da yapamiyorlarsa bu g(s)özlem evini kapatin gitsin, zaten biri(leri) uzaydan bizi izliyor ... Pes dogrusu, en azindan bu yorumu yapan kamu görevlisini görevden alin, belki o saatde uyuyor olabilirde ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bizimkiler gözlem evi değil gözleme evi. Ye iç yat sonrada tahminde bulun oh ne ala...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000