03 Kasım 2010, Çarşamba 13:32:10

AHL’DE TEST UÇUŞU YOĞUNLUĞU

Atatürk Havalimanı’ndaki seyrüsefer cihazlarının kontrolü için Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne ait uçak kalibrasyon uçuşu yaptı, uçaklar test bitene kadar havada tur atmak zorunda kaldı.
  • Sn X şahıs geçen hafta uçuş kontrol görevinde olmam sebebiyle arkadaşların ikazı üzerine bu yazıyı yazıyorum. 1980 Haziran ayından beri bu görevdeyim. 11000 saatin üzerinde uçuşumvar. bu konulara girmek istemezdim. sayende konu ile ilgili kaliteyi düşürmek zorunda kaldım. tüm uçakların ne şartlarda uçtuğunu bizler iyi biliriz. her bir uçuş kontrol görevi yapan arkadaşım FAA'den seltifikalıdır ve yetkili olarak bu görevi yapmaktadır. Cengizhan Akkurt
  • Cengiz Akkurt,birzahmet oturup ta ahkam kesmek yerine dünyada bu işin nasıl yapıldığına evinizdeki internet vasıtası ile baksaydınız,ya bu işin planlı olarak günler öncesinden notam olarak yayınlandığını ya da gecenin köründe yapıldığını anlar ve susardınız.Ne eğitiminden bahsediyorsun sen;yakıt kritiğe gelmiş sen test uçuşu yapıyorsun.Yıllardır bu şekilde hata yapıp hala hangi akla hizmet laf ediyorsun?Oturda biraz büyük gövdeli uçakların yakıt ve zaman hesabını öğren kendini eğit sonra konuş..
  • o ucuslari biz burada düsseldorf havalimani,n da görüyoruz,trafikde ne bir aksama oluyor,nede ucaklar yakit darligina giriyor.
  • bırakın gece yapmayı gündüz bile yapılmıyor bazen cihazlar notamlanıyor uçuşkontrol bekler diye bu uçak sn bakanımızın uçağı gibi bakan nerde uçakorda
Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne ait uçaklar, bugün öğle saatlerinde Atatürk Havalimanı’ndaki seyrüsefer sistemlerini test ediyor. Kalibrasyon adı verilen uçuş nedeniyle Atatürk Havalimanı için notam yayınlandı.

DHMİ yetkilileri, bunun rutin bir kontrol olduğunu kaydederken  havada tur atan uçaklardan bazıları 45 dakika süren "Kalibrasyon Uçuşu" süresince yakıt kritiğine girdiklerini kuleye bildirdi.

İşte Atatürk Havalimanı üzerinde tur atan bazı uçakların görüntüsü:

©AirportHaber.com Özel
AHL’DE TEST UÇUŞU YOĞUNLUĞU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 7 yıl önce
Sn X şahıs geçen hafta uçuş kontrol görevinde olmam sebebiyle arkadaşların ikazı üzerine bu yazıyı yazıyorum. 1980 Haziran ayından beri bu görevdeyim. 11000 saatin üzerinde uçuşumvar. bu konulara girmek istemezdim. sayende konu ile ilgili kaliteyi düşürmek zorunda kaldım. tüm uçakların ne şartlarda uçtuğunu bizler iyi biliriz. her bir uçuş kontrol görevi yapan arkadaşım FAA'den seltifikalıdır ve yetkili olarak bu görevi yapmaktadır. Cengizhan Akkurt

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Cengiz Akkurt,birzahmet oturup ta ahkam kesmek yerine dünyada bu işin nasıl yapıldığına evinizdeki internet vasıtası ile baksaydınız,ya bu işin planlı olarak günler öncesinden notam olarak yayınlandığını ya da gecenin köründe yapıldığını anlar ve susardınız.Ne eğitiminden bahsediyorsun sen;yakıt kritiğe gelmiş sen test uçuşu yapıyorsun.Yıllardır bu şekilde hata yapıp hala hangi akla hizmet laf ediyorsun?Oturda biraz büyük gövdeli uçakların yakıt ve zaman hesabını öğren kendini eğit sonra konuş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
o ucuslari biz burada düsseldorf havalimani,n da görüyoruz,trafikde ne bir aksama oluyor,nede ucaklar yakit darligina giriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bırakın gece yapmayı gündüz bile yapılmıyor bazen cihazlar notamlanıyor uçuşkontrol bekler diye bu uçak sn bakanımızın uçağı gibi bakan nerde uçakorda

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000