10 Mart 2015, Salı 12:05:10

ADANA HAVALİMANI'NDA YOĞUNLUK TEDBİRİ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Adana Başmüdürlüğü, Adana Havalimanı'ndan yaşanan yoğunluğu en aza indirebilmek için 5 maddelik bir eylem planı hazırladı.
  • Ya ben mi yanlış okudum yoksa gerçekten bu şekilde mi yazılmış ""Mardin uçaklarının Adana'ya yönlendirildiği"" bu nasıl yazılır ki. Mardin e inecek uçak, D bakırı-Urfa yı- Batman a inmeyecek,, Adana ya yondirilecek. Ya haberi bari doğru yapın. Eğer yapamıyorsanız uydurma bir haber yapmayın. Mardin-Adana arası 530 km. Adana ya gidene kadar Ankaraya iner uçak daha iyi
  • Adana ya kurban olun. Gorduk ulkemin modern insanlarini, sahte insanliklarini. Siz once kendinizde ki kusurlara bakin. Sonra baska insanlari elestirin.
  • Tepişenler rumuzlu nesne o yolcular seni görünce öyle davranıyor dur kesin !artık nasıl bir şeklin varsa...biraz izin yap ta beynine oksijen gitsin uçmaktan oksijen magduru olmuşsun sen.
  • Adana havalimanında çalışan biri olarak konuşuyorum ki yolcu profilinden ziyade liman küçüklüğü sorun.İnşallah en kısa sürede yeni limanımıza kavuşuruz da biz de rahat ederiz yolcular da.Bu yoğunluğa liman yetmiyor malesef :( Yolcularımız da biraz çalışanlara saygılı olsalar fena olmayacak hani.Lütfen biletleri yazıları okuyup da hazırlansınlar.Biz de istemeyiz yolcunun limanda rezillişk çedkmesini ;)

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Adana Başmüdürlüğü, Adana Havalimanı'ndan yaşanan yoğunluğu en aza indirebilmek için 5 maddelik bir eylem planı hazırladı. Yolcuları rahatlatacak bu tedbirlerin yaz tarifesinin uygulanmaya başladığı 29 Mart'tan itibaren hayata geçirileceği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Havalimanı Başmüdürlüğü, alandaki yolcu yoğunluğunu önlemek amacıyla öncelikle yaz uçak trafiği zamana yayacak. İkinci olarak Mersin'den gelen yolcu servislerinin aynı anda gelmemeleri için uçak saatlerine göre düzenlenecek. Üçüncü olarak da iç hatlar terminalindeki personel giriş kapısı üçüncü yolcu giriş kapısı olarak devreye alınacak.

Bütün bunlara ilaveten uçuş yoğunluğunun tavan yaptığı günlerde iç hatlar bekleme salonunda olası yolcu yoğunluğunu azaltmak için A ve B salonlarına personel takviyesi ile X-Ray cihazlarının her ikisi de çalıştırılarak yolcuların biran önce salona alınması sağlanacak.

Öte yandan Çukurova Havalimanı'ndaki olası gecikmeye karşı da alternatif çözüm üzerinden çalışan DHMİ Başmüdürlüğü, gerektiğinde dış hatların aks olarak büyütülerek iç hat yolcusunun bir kısmının kazanılan bu alandan hizmet almasını sağlamak üzere proje hazırladı.

Yetkililer, dış hatlar terminalinin bir adet Boing 747 uçağının yolcu kapasitesine cevap verirken şartlarını zorladığına dikkat çekerek, bu alanın iç hatlar hizmetinde de kullanılmasının mümkün olmadığını bildirdi. Kış aylarındaki olumsuz hava şartları sebebiyle Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Mardin uçaklarının Adana'ya yönlendirildiği günlerde Adana Havalimanı'nda dikkat çekici oranda yoğunluk yaşandığı hatırlatıldı.

Adana Havalimanı'nda halen yaz uçuş trafiği kapsamında günlük 47 uçağın kalkış yaptığı, dış hatlar terminalinden de günlük 10-14 tarifeli uçuşun gerçekleştiği kaydedildi.

ADANA HAVALİMANI'NDA YOĞUNLUK TEDBİRİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Mardin ~ 3 yıl önce
Ya ben mi yanlış okudum yoksa gerçekten bu şekilde mi yazılmış ""Mardin uçaklarının Adana'ya yönlendirildiği"" bu nasıl yazılır ki. Mardin e inecek uçak, D bakırı-Urfa yı- Batman a inmeyecek,, Adana ya yondirilecek. Ya haberi bari doğru yapın. Eğer yapamıyorsanız uydurma bir haber yapmayın. Mardin-Adana arası 530 km. Adana ya gidene kadar Ankaraya iner uçak daha iyi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mguzenlet ~ 3 yıl önce
Adana ya kurban olun. Gorduk ulkemin modern insanlarini, sahte insanliklarini. Siz once kendinizde ki kusurlara bakin. Sonra baska insanlari elestirin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Tepişenler rumuzlu nesne o yolcular seni görünce öyle davranıyor dur kesin !artık nasıl bir şeklin varsa...biraz izin yap ta beynine oksijen gitsin uçmaktan oksijen magduru olmuşsun sen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çalışan :/ ~ 3 yıl önce
Adana havalimanında çalışan biri olarak konuşuyorum ki yolcu profilinden ziyade liman küçüklüğü sorun.İnşallah en kısa sürede yeni limanımıza kavuşuruz da biz de rahat ederiz yolcular da.Bu yoğunluğa liman yetmiyor malesef :( Yolcularımız da biraz çalışanlara saygılı olsalar fena olmayacak hani.Lütfen biletleri yazıları okuyup da hazırlansınlar.Biz de istemeyiz yolcunun limanda rezillişk çedkmesini ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000