06 Ocak 2010, Çarşamba 08:10:38

Ve çıplak gösteren tarayıcıların siparişi verildi

Kanada, son günlerde insanları çıplak gösterdiği için tartışmalara neden olan tarayıcılardan sipariş ettiğini duyurdu.
  • Ben açıkçası emniyet açısından yararlı olacağını düşünüyorum. Tabi bası manyak namuslu tipler oramızı buramızı göstermeyiz diyebilirler.. Göstermeyin o zaman.. Sizin yüzünüzden emniyetsiz uçmaktansa emniyetli uçup bir güvenlik görevlisinin günde 1000'lerce insanın çıplak olmasa bile elbisesiz 3d animasyonunu görerek benim namusumun gidip gitmeyeceğini düşünerek ya da insan hakları vs diye zırvalayarak saçmalamayacağım. İnsan hakları demek.. Bir çok uçak bombayla patlatıldı, o kazalarda ölenlerin hakları ? onların yakınlarının hakları ne olacak peki ? Güvenlik için gerekiyorsa Türkiye'ye de koysunlar. Ki bence iyi olur. Bu kadar çarşaflının içinde 1 tane kötü niyetli allahsız terörist varsa meydana çıkar kolayca.
  • Her seferinde kaldırıp geçmezsem neyim... Karısı, ablası, genç annesi olanlar, sizin için üzgünüm ama, takmayın... Bakanın kendi problemi...
  • doktora gittiğinizde alaska elbisesi mi giyiyorsunuz acaba? Kimse görmesin diye. O aletin başında çalışanlar sanki çok meraklı olacaklar ya çıplaklığınıza
  • hangi hak diyen arkadas , sorun degil o halde sen simdiden de baslaya bilirsin , x ray cihazlarinda aliece soyunarak gecebilirsin , havaalaninda calisan aletin basinda calisan kisiler ya tanidik ise ne olacak , esini colugunu cocugunu öyle görsün istermisiniz ? Buna karsi baska cözümler de vardir , kimse merak etmesin Avrupa ya böyle cihazlar gelmez. Onlar bizimkilerden cok da kendi saglik ve insan haklarini düsünüYORLAR :

Delta Havayolları'na ait A330 tipi bir uçağın havaya uçurulması girişimi nedeniyle Kanada'da da artırılan güvenlik önlemlerine her gün yenileri eklenirken, son olarak ABD'nin uygulamaya koyduğu ve bugüne kadar bilinen en sert tedbirler olarak tanımlanan önlemler de uygulanmaya başlandı.

Ulaştırmadan sorumlu Devlet Bakanı Rob Merrifield, yaptığı açıklamada, havaalanı ve büyük tren garlarına kurulmak üzere insan vücudunu çıplak olarak gösteren tarayıcılardan 44 adet sipariş ettiklerini söyledi.

Başta Toronto, Montreal, Ottawa, Vancouver, Halifax, Edmonton ve Winnipeg olmak üzere cihazların, yolcu trafiği yoğun olan havaalanları ve büyük tren garlarına kurulacağını belirten Bakan Merrifield, ''sistemi geçen yıl Kelowna Havaalanı'nda test ettik. Tanesine 250 bin dolar ödediğimiz cihazlardan 12 tanesi önümüzdeki hafta, geri kalanları da takip eden 6 ila 10 hafta içerisinde belirlenen yerlere kurulmuş olacak'' ifadelerini kullandı.

Ve çıplak gösteren tarayıcıların siparişi verildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ben açıkçası emniyet açısından yararlı olacağını düşünüyorum. Tabi bası manyak namuslu tipler oramızı buramızı göstermeyiz diyebilirler.. Göstermeyin o zaman.. Sizin yüzünüzden emniyetsiz uçmaktansa emniyetli uçup bir güvenlik görevlisinin günde 1000'lerce insanın çıplak olmasa bile elbisesiz 3d animasyonunu görerek benim namusumun gidip gitmeyeceğini düşünerek ya da insan hakları vs diye zırvalayarak saçmalamayacağım. İnsan hakları demek.. Bir çok uçak bombayla patlatıldı, o kazalarda ölenlerin hakları ? onların yakınlarının hakları ne olacak peki ? Güvenlik için gerekiyorsa Türkiye'ye de koysunlar. Ki bence iyi olur. Bu kadar çarşaflının içinde 1 tane kötü niyetli allahsız terörist varsa meydana çıkar kolayca.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Her seferinde kaldırıp geçmezsem neyim... Karısı, ablası, genç annesi olanlar, sizin için üzgünüm ama, takmayın... Bakanın kendi problemi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
doktora gittiğinizde alaska elbisesi mi giyiyorsunuz acaba? Kimse görmesin diye. O aletin başında çalışanlar sanki çok meraklı olacaklar ya çıplaklığınıza

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hangi hak diyen arkadas , sorun degil o halde sen simdiden de baslaya bilirsin , x ray cihazlarinda aliece soyunarak gecebilirsin , havaalaninda calisan aletin basinda calisan kisiler ya tanidik ise ne olacak , esini colugunu cocugunu öyle görsün istermisiniz ? Buna karsi baska cözümler de vardir , kimse merak etmesin Avrupa ya böyle cihazlar gelmez. Onlar bizimkilerden cok da kendi saglik ve insan haklarini düsünüYORLAR :

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000