09 Şubat 2010, Salı 16:49:06

UÇAĞIN LASTİĞİ KALKIŞ SIRASINDA PARÇALANDI!

Freedom Havayolları'nın Delta Havayolları'ndan kiraladığı Embraer ERJ-145 tipi yolcu uçağı, Charleston-Cincinnati seferi için kalkışa geçtiği sırada lastiği patladı.
  • Ya resim yanlış ya da sol yanlış resme bakılnca sanki sağ iniş takımı lasiği patlamış gibi ne dersiniz
  • gecen gun bizim sirkete (uls) spoileri dagitik genede uctu,,,bu ucaklar saglam ucaklar,,, kanat olsun inis takimi bi de motor...yeter Emin
  • Sağ olduğu kesin, Ama bu güne kadar bir çok lastik parçalanması gördüm, iki lastik aynı anda parçalanması çok nadirdir, çünkü tek lastik eğer aşırı bir yüklenme olmassa yeterlidir (ama derhal değiştirilmelidir.).
  • haberde sol yazılmış ? sağ dikme olmasın ?

Freedom Havayolları’nın Charleston - Cincinnati seferini yapmaya hazırlanan uçağı, içerisinde bulunan 46 yolcusuyla birlikte kalkışa geçtiği sırada sol iniş takımlarında bulunan lastik patladı.

Kopan parçalar, flaplara büyük zarar verirken uçak, jant üzerinde bir süre gittikten sonra durabildi. Bakıma alınan uçağın büyük hasar gördüğü belirtildi.

Havaalanı yetkililerinin yaptığı açıklamada pistin temiz olduğunu, sorunun uçağın lastiğinden kaynaklandığı belirtildi. Olayın meydana geldiği pist, 7 saat boyunca uçuşlara kapatıldı.

Ucuz atlatıldı - Freedom Airlines

UÇAĞIN LASTİĞİ KALKIŞ SIRASINDA PARÇALANDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ya resim yanlış ya da sol yanlış resme bakılnca sanki sağ iniş takımı lasiği patlamış gibi ne dersiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
gecen gun bizim sirkete (uls) spoileri dagitik genede uctu,,,bu ucaklar saglam ucaklar,,, kanat olsun inis takimi bi de motor...yeter Emin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sağ olduğu kesin, Ama bu güne kadar bir çok lastik parçalanması gördüm, iki lastik aynı anda parçalanması çok nadirdir, çünkü tek lastik eğer aşırı bir yüklenme olmassa yeterlidir (ama derhal değiştirilmelidir.).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
haberde sol yazılmış ? sağ dikme olmasın ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000