24 Aralık 2008, Çarşamba 08:23:58

New York uçağı Paris'e neden iner?

Milliyet Cafe yazarlarından Çağdaş Ertuna,bir okuyucusunun yaşadığı bir olayı köşesine taşımış...
  • hergenç kızın basına gelir(!!) Kendisinin Basına geldiği içinmidir bilinmez neden böyle lakait bir tavırla yolcuya yanıt vermis eğitmenler gevsek davranıyor sanırım. yada karakteristik olsa gerek..
  • SSS senin yorumuna göre yolcuların bir kısmı Pairste indi ozaman yoksa uçak lizbonda tekrarmı yakıt aldı:D
  • SONUCTA UÇAKLAR LİTRE OLARAK YAKIT ALIR VE LİTRE DE HAVA SICAKLIĞINA GÖRE KG A KIYASLA AĞIRLIĞI DEĞİŞİR.BU NEDENLE UÇAĞIN KALKIŞTA ÜZERİNDEKİ YOLCU,BAGAJ,KARGO VE YAKIT AĞIRLIĞI LİMİTLERİ ZORLAYACAKSA YAKITI AZ ALMIŞ OLABİLİR.YAKITI ÇOK ALIP YOLCULARI MI İNDİRSEYDİ?
  • B767 LERDE KANATTA YEDEK TANK YOKTUR. HER KANATTA TEK TANK VARDIR. BİLGİ AMAÇLI SÖYLÜYORUM SADECE. SİZİN BAŞINIZA GELEN BAŞKA BİR PROBLEMDİR.

İstanbul’dan New York’a Delta Havayolları’nın direk uçuşuyla giden bir okuyucu anlattı. İstanbul’dan kalkıyorlar. 3,5 saat sonra “teknik bir nedenle” Paris’e inecekleri söyleniyor. Herkes arıza oldu sanıyor, sonradan anlaşılıyor ki teknik neden meğer yakıt almakmış. Neden kalkıştan önce İstanbul’dan yakıt alınmamış, belli değil. Buradan alamıyorlar mı, yoksa fiyatlar mı Paris’te daha uygun? Paris’te iki saat uçağın içinde beklemek zorunda kalıyorlar. Yolculardan biri görevliye “Yakıt için Paris’e inilir mi, direk uçak bu. İlk defa başıma böyle bir şey geliyor” diyor. Aldığı cevap: “Her genç kızın başına gelir”. Şaka gibi, değil mi?


Başak Ertuna / Milliyet

New York uçağı Paris'e neden iner?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Rumuz ~ 9 yıl önce
hergenç kızın basına gelir(!!) Kendisinin Basına geldiği içinmidir bilinmez neden böyle lakait bir tavırla yolcuya yanıt vermis eğitmenler gevsek davranıyor sanırım. yada karakteristik olsa gerek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
can ~ 9 yıl önce
SSS senin yorumuna göre yolcuların bir kısmı Pairste indi ozaman yoksa uçak lizbonda tekrarmı yakıt aldı:D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SSS ~ 9 yıl önce
SONUCTA UÇAKLAR LİTRE OLARAK YAKIT ALIR VE LİTRE DE HAVA SICAKLIĞINA GÖRE KG A KIYASLA AĞIRLIĞI DEĞİŞİR.BU NEDENLE UÇAĞIN KALKIŞTA ÜZERİNDEKİ YOLCU,BAGAJ,KARGO VE YAKIT AĞIRLIĞI LİMİTLERİ ZORLAYACAKSA YAKITI AZ ALMIŞ OLABİLİR.YAKITI ÇOK ALIP YOLCULARI MI İNDİRSEYDİ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mgo ~ 9 yıl önce
B767 LERDE KANATTA YEDEK TANK YOKTUR. HER KANATTA TEK TANK VARDIR. BİLGİ AMAÇLI SÖYLÜYORUM SADECE. SİZİN BAŞINIZA GELEN BAŞKA BİR PROBLEMDİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000