27 Ekim 2011, Perşembe 10:26:23

HAVA ALMAYA MI ÇIKACAKTI?

Delta Havayolları uçağında ilginç olay...
  • bu uçağın acil çıkışı tapa tipi değil tente tipidir. uçağın üç kapısı kapalı duruma geldiğinde veya motorlar çalışmaya başladıgında otomatik olarak kilitlenir. basınçla alakalı değildir.
  • Boeing ucaklarinin kapilari tapa tipi kapidir 777 biraz farkli olsada zaten siz istesenizde kapi basincli irtifada acilmaz korkulacak bisey yok ama alcak irtifada acilma riski var o yuksekliktede ucagin dusmesine neden olmaz. Ama boyle bir harekette cezasiz kalmamali.
  • bu tür durumlara karşı acil çıkış kapıları uçak havadayken ve yerde takat belli bir seviyenin üzerindeyken açılmaz, korkacak bir durum yok.
  • yaşına başına bakmayacaksın uçak içinde yada tv de milletin önünde ağzını burnunu dağıtacaksın bütün milletede izleteceksin, bundan sonra uçak kapısını açmaya çalışanın halidir bu olacak kardeşim diyeceksin . bakalım bir daha kalkışan olacakmı. Salakmısınız nesiniz ya. O kadar insanın hayatını tehlikeye atıyorsun.
Delta Havayolları'na ait B757-200 tipi yolcu uçağında eşine ender rastlanan bir olay yaşandı.

Las Vegas-Atlanta seferini yapan uçağın acil çıkış kapısında oturan 60 yaşındaki yolcu, uçak havalandıktan kısa bir süre sonra acil çıkış kapısını açmaya çalıştı. Sorunlu yolcuya önce yanında oturan yolcular daha sonra da kabin memurları müdahale etti.

Yaşanan olayın ardından Las Vegas'a geri dönen uçakta bulunan yolcu, polis tarafından gözaltına alınırken, uçuş iki buçuk saatlik rötara uğradı.

HAVA ALMAYA MI ÇIKACAKTI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 6 yıl önce
bu uçağın acil çıkışı tapa tipi değil tente tipidir. uçağın üç kapısı kapalı duruma geldiğinde veya motorlar çalışmaya başladıgında otomatik olarak kilitlenir. basınçla alakalı değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Boeing ucaklarinin kapilari tapa tipi kapidir 777 biraz farkli olsada zaten siz istesenizde kapi basincli irtifada acilmaz korkulacak bisey yok ama alcak irtifada acilma riski var o yuksekliktede ucagin dusmesine neden olmaz. Ama boyle bir harekette cezasiz kalmamali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu tür durumlara karşı acil çıkış kapıları uçak havadayken ve yerde takat belli bir seviyenin üzerindeyken açılmaz, korkacak bir durum yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yaşına başına bakmayacaksın uçak içinde yada tv de milletin önünde ağzını burnunu dağıtacaksın bütün milletede izleteceksin, bundan sonra uçak kapısını açmaya çalışanın halidir bu olacak kardeşim diyeceksin . bakalım bir daha kalkışan olacakmı. Salakmısınız nesiniz ya. O kadar insanın hayatını tehlikeye atıyorsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000