20 Ağustos 2008, Çarşamba 08:13:54

Başörtülü hostese özel kıyafet

ABD'nin en büyük havayolu şirketi Delta, Müslüman bir hostesin yaşadığı kıyafet sorununa örnek bir çözüm geliştirdi.
  • Ergenekon hakkında soruşturmaları açan savcılar cumhuriyetimizin savcılarıdır. Aynı savcılar yine kapatma davalarını da açanlardır. Madem ortaya atılanlar komplo teorisinden başka birşey değil. Gerekli delilleri sunarak bundan aklanabilirler. Fakat onların işine gelmiyor çünkü hukuk yollarını kullanmak hukuku kendi işi için kullanmaktan daha zor geliyor kendilerine.
  • Türkiye üzerinde rejim tehlikesini olduğunu ileri sürenler ürettikleri komplo teorilerine artık inanır hale geldiler. Artık bundan beslenir hale geldiler. Bu millet hangi rejimin doğru olduğunu gayet iyi bilecek düzeydedir. Kendini milletin üstünde gören birkaç aydın geçinen kesimin boyunduruğu altında bulunmaz. Makam ve mevkilerini korumak için ellerinden gelenleri ardına koymuyorlar. Ama milletimiz bunları zaten tasfiye etti, daha da edecek.
  • Rejim planlarini kuranlar ortaya ergenekonu atti , ilgi bunlardan kalksin dagilsin diye , bu esnada medya ergenekon takib ederken onlar Rejim plan projesini rahatlik ile surduruyorlar , Ergenekon tipki USA 9-11 olayi gibi hayal .. hepsi komplo teorileri !
  • açıkcası hiç inandırıcı değil.Türkiye'de yeni bir tartışma yaratmak isteyenler tarafından üretilmiş olabilir. herşey mümkün
Miriam Köse'nin kıyafet sorunu birkaç ay önce başladı. Bir Türk'le evlenerek Müslüman olan Köse, 11 yıldan beri hosteslik yaptığı şirketin ana merkezi Atlanta'da dört saat beklemesi gerekince problem çıktı.

Hostes dinlenme odasına geçen Köse, kendisini gören iki birim şefinin uyarısına maruz kaldı. Başörtüsünün yönetmeliğe uymadığını belirten şefler, bu konuda yönetimin karar vermesi gerektiğini belirtti. Sonuç ilan edilinceye kadar da Köse'nin saçlarını açmasını, aksi halde uçuşa çıkamayacağını ifade ettiler.

Başörtüsünü çıkarmayı reddeden Köse, Atlanta'dan sivil olarak uçağa bindi ve evinin bulunduğu New Jersey'e döndü. Konuyu incelemeye alan Delta yönetimi, Miriam Köse'den başörtüsünün dinî bir gereklilik olduğunu belirten yazı getirmesini istedi.

New Jersey'deki camiden aldığı yazıyı şirkete gönderen Köse, bir hafta sonra istisnai talebinin kabul edildiğini bildiren sevindirici bir e-mail aldı. Delta'nın duyarlılığı bununla da kalmadı. Şirketin personele karşı dinî veya ırkî ayrımcılık yapılıp yapılmadığını takip etmekle görevli Fırsat Eşitliği Bürosu yöneticisi, özel numarasını vererek Köse'nin en küçük sıkıntıda kendisini aramasını istedi. Delta'nın bu uygulamasından, kipa takan Yahudi erkekleri ile sarıkla dolaşan Sih erkekleri de yararlanacak. Zaman
Başörtülü hostese özel kıyafet

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Eclipse ~ 10 yıl önce
Ergenekon hakkında soruşturmaları açan savcılar cumhuriyetimizin savcılarıdır. Aynı savcılar yine kapatma davalarını da açanlardır. Madem ortaya atılanlar komplo teorisinden başka birşey değil. Gerekli delilleri sunarak bundan aklanabilirler. Fakat onların işine gelmiyor çünkü hukuk yollarını kullanmak hukuku kendi işi için kullanmaktan daha zor geliyor kendilerine.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eclipse ~ 10 yıl önce
Türkiye üzerinde rejim tehlikesini olduğunu ileri sürenler ürettikleri komplo teorilerine artık inanır hale geldiler. Artık bundan beslenir hale geldiler. Bu millet hangi rejimin doğru olduğunu gayet iyi bilecek düzeydedir. Kendini milletin üstünde gören birkaç aydın geçinen kesimin boyunduruğu altında bulunmaz. Makam ve mevkilerini korumak için ellerinden gelenleri ardına koymuyorlar. Ama milletimiz bunları zaten tasfiye etti, daha da edecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
;-) ~ 10 yıl önce
Rejim planlarini kuranlar ortaya ergenekonu atti , ilgi bunlardan kalksin dagilsin diye , bu esnada medya ergenekon takib ederken onlar Rejim plan projesini rahatlik ile surduruyorlar , Ergenekon tipki USA 9-11 olayi gibi hayal .. hepsi komplo teorileri !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalan ~ 10 yıl önce
açıkcası hiç inandırıcı değil.Türkiye'de yeni bir tartışma yaratmak isteyenler tarafından üretilmiş olabilir. herşey mümkün

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000