17 Şubat 2010, Çarşamba 11:46:36

6 SAATLİK RÖTAR YOLCULARI KIZDIRDI!

Delta Havayolları’nın DL–073 sefer sayılı İstanbul – New York seferini yapacak olan uçak New York’ta yaşadığı teknik arıza nedeniyle İstanbul’a gelemeyince 150 yolcu 6 saat beklemek zorunda kaldı.
  • dostlar iyi güzel delta diyorsunuz ama bu uçuş "codeshare". aslında türk hava yolları işletiyor bu uçuşu... türk hava yolları bu, uluslararası fonetik alfabeyi bilmeyen badem bıyıklı amcalardan bahsediyorum...
  • ...deltanında şeyindeydi kebul edip etmemeniz
  • İster, delta, ister thy ister lufthansa olsun bir havayolu 2 saatten fazla rötar yapmamalı. Eğer yapıyorsa 6 saat gibi bu deltaya yakışmaz arıza olabilir ama 6 saat bekletmek kabul edilemez..Delta ayrupa uçuşlarına Amerikadan en yeni uçaklarını koyuyor bilginize sunarım. Ayrıca thy nin amerika dan istanbula uçuşlarında uçaktaki yolcuların %65 yakını transit yolcu geri kalanı türk yolcular. Delta da gariban türkler var var maelsef nasıl olsa türk tür onlar beklesin 6 saat.
  • bir arkadas AMERIKA yerıne DIYARBAKIRA ucmus olsa kapı pencere ınerdı demıs. ne alak ? dıye sormak ıstıyorum, dıyarbakırlılara ve oraya gıden ınsanlara sacma sapan laf atmayınız lutfen...

Bugün saat 12.15’te Delta Havayolları İstanbul – New York seferini yapması planlanan uçak yaşadığı teknik arıza nedeniyle New York’ta seferden alındı ve başka bir uçak sefere verildi. Bu değişiklik sonucu 6 saat 15 dakika gecikme yaşanınca Atatürk Havalimanı’na gelen 150 yolcu mağdur oldu.

Yolculardan bazıları yaşanan gecikme hakkında şunları söyledi: “Türkiye’den yapılması planlanan bir uçuş bu ve gecikme olacağı belli olmuş. Bize havaalanına gelmeden bunu bildirmeleri gerekliydi”

Yetkililer ise bu konuda “Gecikmenin olduğu Türkiye saatiyle geceden belliydi fakat burada çalışanımız bulunmadığı için yolculara bu gecikme hakkında bilgi veremedik fakat yolcularımızı mağdur etmemek için elimizden geleni yapacağız. Şu anda onlara yemek ikram ediyoruz ve bekleyebilecekleri alan tahsis etmeye başladık” dedi.

Delta

6 SAATLİK RÖTAR YOLCULARI KIZDIRDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 8 yıl önce
dostlar iyi güzel delta diyorsunuz ama bu uçuş "codeshare". aslında türk hava yolları işletiyor bu uçuşu... türk hava yolları bu, uluslararası fonetik alfabeyi bilmeyen badem bıyıklı amcalardan bahsediyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
...deltanında şeyindeydi kebul edip etmemeniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
İster, delta, ister thy ister lufthansa olsun bir havayolu 2 saatten fazla rötar yapmamalı. Eğer yapıyorsa 6 saat gibi bu deltaya yakışmaz arıza olabilir ama 6 saat bekletmek kabul edilemez..Delta ayrupa uçuşlarına Amerikadan en yeni uçaklarını koyuyor bilginize sunarım. Ayrıca thy nin amerika dan istanbula uçuşlarında uçaktaki yolcuların %65 yakını transit yolcu geri kalanı türk yolcular. Delta da gariban türkler var var maelsef nasıl olsa türk tür onlar beklesin 6 saat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bir arkadas AMERIKA yerıne DIYARBAKIRA ucmus olsa kapı pencere ınerdı demıs. ne alak ? dıye sormak ıstıyorum, dıyarbakırlılara ve oraya gıden ınsanlara sacma sapan laf atmayınız lutfen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000