09 Ekim 2010, Cumartesi 10:53:00

YURTDIŞINDA HAVAYOLU ŞİRKETİ KURUYOR

Almanya merkezli bir havayolu şirketi kuran SKY Havayolları’ndan sonra bu kez bir başka Türk şirketi yurtdışında havayolu şirketi kuruyor.
  • Kalite , Filosunu , Personelini , Fikirlerini yenileyip ondan sonra maceraya acilsin. Bu sekil olmaz bir yarasini sarmadan baska yerine yara aciyor. yazik goz gore gore guzel firmayi zor duruma sokup bir suru kisinin ekmek parasi ile oynayacak , girme bu riske ,once kaliteni yukselt , filonu yenile daha guclu ol ondan sonra maceraya kalkis .
  • Corendon 2009'da en düşük SAFA ve SANA oranına sahip Türk şirketileri içindeydi, belki en iyisiydi. SHGM bu oranları yayınlasa hariçten gazel okuyanlar mahcup olur mu acaba?
  • CORENDON HOLLANDA DAN EN ÇOK YOLCU TAŞIYAN TÜRK ŞİRKETİDİR. SADECE BUNU SÖYLESEM YETERMİ
  • Acaba SAFA denetiminden uçağı ground olan Corendon, bu ve benzeri denetimleri Hollanda'lı şirket ile bertaraf edebileceğini mi düşünüyor? Corendon Hollanda kurulsa bile bu denetimler artarak devam edecek malesef çünkü Hollanda'nın felsefesi bu hepi topu 4 şirketim var bu ülkeye bunlar uçurur mantığı ile davranıyorlar bunun dışında kalanlar ise belirli limitlerde uçuyor ama filolar büyüyor ve potansiyel tehlike oluyor durum bu!!!
Almanya merkezli German SKY adlı şirket kuran SKY Havayolları’ndan sonra bir Türk şirketi daha yurtdışında havayolu şirketi kurmak için kolları sıvadı.

Hollanda’dan Türkiye’ye en çok turist taşıyan Corendon grubu, yeni bir havayolu şirketi kurmak için çalışmalara başladı.

2011 yılında kurulacak Hollanda merkezli havayolu şirketi, Hollanda Sivil Havacılık otoritesinin uçuş yetkisiyle operasyonlarını gerçekleştirecek.

Corendon Dutch Airlines (CDA) ismini alacak olan yeni havayolu sirketi Corendon Airlines`dan bagımsız Hollanda`dan Amsterdam Schiphol Havalimani merkezli Avrupa`nin çeşitli kentlerine ucmayı planlıyor.

2011 Nisan ayında bir adet Boeing 737-800 ile uçuşlarına başlamasi planlanan yeni havayolu sirketi ilk etapta 48 personel ile yola çıkacak.

Sadece Corendon tur operatoru icin paket tur yolcusu taşıyacak olan yeni havayolu sirketinden low cost modeli ucak bileti satın almak mümkün olmayacak.

Yılda bir uçak daha filosuna eklemeyi planlayan Corendon Dutch Airlines`nin hedefi 3 yıl içerisinde filosunu 3 uçağa cıkarmak.

Özel Haber ©Airporthaber.com Avrupa
YURTDIŞINDA HAVAYOLU ŞİRKETİ KURUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 8 yıl önce
Kalite , Filosunu , Personelini , Fikirlerini yenileyip ondan sonra maceraya acilsin. Bu sekil olmaz bir yarasini sarmadan baska yerine yara aciyor. yazik goz gore gore guzel firmayi zor duruma sokup bir suru kisinin ekmek parasi ile oynayacak , girme bu riske ,once kaliteni yukselt , filonu yenile daha guclu ol ondan sonra maceraya kalkis .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Corendon 2009'da en düşük SAFA ve SANA oranına sahip Türk şirketileri içindeydi, belki en iyisiydi. SHGM bu oranları yayınlasa hariçten gazel okuyanlar mahcup olur mu acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
CORENDON HOLLANDA DAN EN ÇOK YOLCU TAŞIYAN TÜRK ŞİRKETİDİR. SADECE BUNU SÖYLESEM YETERMİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Acaba SAFA denetiminden uçağı ground olan Corendon, bu ve benzeri denetimleri Hollanda'lı şirket ile bertaraf edebileceğini mi düşünüyor? Corendon Hollanda kurulsa bile bu denetimler artarak devam edecek malesef çünkü Hollanda'nın felsefesi bu hepi topu 4 şirketim var bu ülkeye bunlar uçurur mantığı ile davranıyorlar bunun dışında kalanlar ise belirli limitlerde uçuyor ama filolar büyüyor ve potansiyel tehlike oluyor durum bu!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000