18 Kasım 2014, Salı 07:50:08

REKOR İÇİN ATLAYACAKLAR

Geçtiğimiz yıl, ’24 Way Türkiye Çoklu Tutuşma Rekoru’ kıran amatör Türk paraşütçüler bu yıl, rekorlarını daha fazla katılımcı ile yinelemek için bir araya geliyor!
  • Gülmek isteyen gelebilir, uzaktan gülmek kolaydır. Hollanda 2014'de 100 lü rekor kırma denemesi yapıyordu. Bu rekorun 29 lu olmasının şu anki nedeni gelen Casa uçağının 2 kamera dahil 32 kişi alıyor olmasıdır ayrıca henüz oksijen tertibatımız olmadıgı için en fazla15 feet atlıyor olmamızdır. Haftaya mümkün olursa büyük uçak gelecek ve inşallah rekor dahada büyüyecek. Bu rekorun yetersiz olduğunu bizde üzülerek kabul ediyoruz ama Kürşat hocanın dediği gibi imkanlarla değerlendirmek daha doğru olacaktır. Katılan, destek olan herkeze teşekkürler.
  • Hangi ülke yapmış 1960 larda 30 luya bi paylaş bakalım hocu?
  • Yukaridaki yazinin devami olarak rekor denemesinde bulunan tum parasutcu arkadaslari candan kutluyor ve thk'nin da bir gun kendi RUZGAR TUNELİ'ne kavusmasini sabirla bekliyorum.Cunku bu islerin basarisi calisma sartlarina baglidir.Ayrica tamamen yerli imkanlarla yapilmasi da mumkun.
  • İskembeden elestiren arkadasima.1.si bu sartlarda 30 lu olmasi bile mucizedir.En onemlisi Turkiye'de bu manevralari calisabilecek sivil bir tesis yoktur ( insanlarin cogu kendi imkanlariyla bu egitimi Rusya'da aliyor).2.si yeme isine gelince ise bir parasutcunun aldigi maas bugun 2000-2500 tl arasindadir.Buna da cok dersen onu bilemem.

Geçtiğimiz yıl, ’24 Way Türkiye Çoklu Tutuşma Rekoru’ kıran amatör Türk paraşütçüler bu yıl, rekorlarını daha fazla katılımcı ile yinelemek için bir araya geliyor!

30’lu olarak rekor atlayışı yapmaya hazırlanan amatör paraşütçüler, bu atlayışı başardıkları takdirde aynı hafta içerisinde 40’lı ve ardından 50’li tutuşma rekor denemesi daha yapacak!

Asıl Hedef Cumhuriyetin 95. Yılı…

Asıl amaçları Cumhuriyetin 95. Yılında, 95 serbest paraşütçü ile havada Türk bayrağı şeklini alarak bir rekora daha imza atmak olan amatör paraşütçüler, çalışmalara şimdiden başlamış durumda…

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi rekor atlayışa bu yıl da Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nın, Türk Hava Kurumu (THK)’nın ve havacılığa her platformda yanında olan Corendon Airlines destek verecek. Rekor atlayışını deneyecek olan paraşütçülere Rusya’dan gelecek olan, serbest düşüşte çoklu tutuşma branşında dünyaca ünlü Koç Viktor Kravtsov, yardımcısı Alexie Hrulev ve bu atlayışı çekimleriyle ölümsüzleştirecek kameramanlar Mansur Mustafin ve İgor Sitnikov da destek verecek.

Amatör Türk paraşütçilerin gerçekleştireceği rekor atlayışı, İzmir – Selçuk’da bulunan ve Türkiye'nin ilk ve tek  atlayış merkezi olan Gökcen Havacılık Efes Atlayış merkezi’nde, 23 – 28 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek.
Ayrıca 24 Kasım tarihinde basın ve açılış kokteyli yapılacak.
 

REKOR İÇİN ATLAYACAKLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Gülmek isteyen gelebilir, uzaktan gülmek kolaydır. Hollanda 2014'de 100 lü rekor kırma denemesi yapıyordu. Bu rekorun 29 lu olmasının şu anki nedeni gelen Casa uçağının 2 kamera dahil 32 kişi alıyor olmasıdır ayrıca henüz oksijen tertibatımız olmadıgı için en fazla15 feet atlıyor olmamızdır. Haftaya mümkün olursa büyük uçak gelecek ve inşallah rekor dahada büyüyecek. Bu rekorun yetersiz olduğunu bizde üzülerek kabul ediyoruz ama Kürşat hocanın dediği gibi imkanlarla değerlendirmek daha doğru olacaktır. Katılan, destek olan herkeze teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hangi ülke yapmış 1960 larda 30 luya bi paylaş bakalım hocu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
husnu ~ 4 yıl önce
Yukaridaki yazinin devami olarak rekor denemesinde bulunan tum parasutcu arkadaslari candan kutluyor ve thk'nin da bir gun kendi RUZGAR TUNELİ'ne kavusmasini sabirla bekliyorum.Cunku bu islerin basarisi calisma sartlarina baglidir.Ayrica tamamen yerli imkanlarla yapilmasi da mumkun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Husnu ~ 4 yıl önce
İskembeden elestiren arkadasima.1.si bu sartlarda 30 lu olmasi bile mucizedir.En onemlisi Turkiye'de bu manevralari calisabilecek sivil bir tesis yoktur ( insanlarin cogu kendi imkanlariyla bu egitimi Rusya'da aliyor).2.si yeme isine gelince ise bir parasutcunun aldigi maas bugun 2000-2500 tl arasindadir.Buna da cok dersen onu bilemem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000