12 Kasım 2010, Cuma 10:08:53

Genç Havacı Adaylarının Corendon Gezisi

Corendon Havayolları, havalimanı binasında Akdeniz Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği öğrencilerini ağırladı.
  • corendon havayollarına bizi misafir edip en iyi şekilde ağırladıkları için çok teşekkür ederiyoruz. biz sivil hava ulaştırma işletmeciliği öğrencileri olarak bizimle paylaştıkları değerli bilgiler ve deneyimler için kendilerine minnettarız sivil hava ulaştırma işletmeciliği öğrenci temsilcileri h hayal hansu onur sedefoğlu
  • Havacılık dünyasında ne güzel şeyler oluyor bazen.
  • eski uçakla ayıp etmiş diyenler asıl siz ayıp ediyorsunuz. Eğitim eski uçakta yapılır. Adam uçağı alıp evine veya üniversiteye götürmeyecek. 10 dakika bakıp çıkacak. ön tarafta ne kadar düğme gösterge varmış görsün ki yapılan işe saygısı artsın.
  • üniversite okuyup okumaman havalimanında hiçbirşeyi değiştirmiyor çünkü birilerinin amca çocukları birilerinin akrabaları kadrolu çalışmaya dewam edip sizden 1 adım onde oluyorlar.burası türkiye gayet normal tek kelime ingilizce bilmeyen biri bile yer hizmetlerinde çalısıyo ve şefleri bunu farketmiyosa bu gercekten türkiyede normal karşılanabilmektedir.
70 öğrenci ve öğrencilere eşlik eden öğretim görevlilerinden oluşan grup; Corendon Havayolları havalimanı binasını gezdikten sonra, şirket yöneticilerinden havacılığa ilişkin bilgiler aldı. Genç havacılık adayları, Corendon yöneticilerine havacılık sektörü ve şirket hakkında merak ettikleri hususları sorarak, sektörü ve şirketi daha yakından tanımaya çalıştılar.
 
Sıcak bir atmosferde beraber yenen yemeğin ardından grup, şirketin filosunda yer alan uçakları gezmek, kokpit ve kabinde vakit geçirmek üzere aprona geçti.
 
Görüşlerini ifade eden Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Öğretim Görevlisi Dr. Özer Alpar, öğrencilerinin %80’nin daha önce hiç uçağa binmediğinden söz ederek; yaşadıkları bu deneyimin hayatları boyunca akıllarında kalacağını ifade etti. Corendon Havayolları Koordinatörü Nihat Demirkan da, şirketin gençlere verdiği öneme değinerek, ilerleyen dönemlerde eğitime ve gençlere olan desteklerinin artarak süreceğinin altını çizdi.

Genç Havacı Adaylarının Corendon Gezisi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 8 yıl önce
corendon havayollarına bizi misafir edip en iyi şekilde ağırladıkları için çok teşekkür ederiyoruz. biz sivil hava ulaştırma işletmeciliği öğrencileri olarak bizimle paylaştıkları değerli bilgiler ve deneyimler için kendilerine minnettarız sivil hava ulaştırma işletmeciliği öğrenci temsilcileri h hayal hansu onur sedefoğlu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Havacılık dünyasında ne güzel şeyler oluyor bazen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
eski uçakla ayıp etmiş diyenler asıl siz ayıp ediyorsunuz. Eğitim eski uçakta yapılır. Adam uçağı alıp evine veya üniversiteye götürmeyecek. 10 dakika bakıp çıkacak. ön tarafta ne kadar düğme gösterge varmış görsün ki yapılan işe saygısı artsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
üniversite okuyup okumaman havalimanında hiçbirşeyi değiştirmiyor çünkü birilerinin amca çocukları birilerinin akrabaları kadrolu çalışmaya dewam edip sizden 1 adım onde oluyorlar.burası türkiye gayet normal tek kelime ingilizce bilmeyen biri bile yer hizmetlerinde çalısıyo ve şefleri bunu farketmiyosa bu gercekten türkiyede normal karşılanabilmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000