12 Haziran 2012, Salı 14:14:51

GAZİPAŞA'DA HEDEF BÜYÜK

Corendon'UN orta gövdeli Boeing 737-800 tipi 189 kişilik uçağıyla, 4 Nisan’da başlattığı uçuşun ardından, Antalya’nın Gazipaşa Havalimanı'nda yolcu sayısı arttı...
  • Tabi VIP şart :)
  • Anca büyürsünüz. Borajet bu yaz olan tüm uçuşlarını iptal etmiş. Sivil havacılık izni iptal oldu dediler. Artık bilenler sebebini daha iyi açıklar.
  • Değerli arkadaşım, Corendon bu meydanın aktif uluslararası hava trafiğine açılmasında tabuları yıkmıştır, SHGM'nin bu olağandışı meydan için kriterler belirlemesi için baskı yapmış, ve bunları özveriyle-sabırla sağlamıştır. Ve bu yüzden de ilk olmuştur. SHGM nin şimdi yaptığı bu yeni gereklilikleri her havayolundan istemesidir. Yani Corendon sayesinde bu havalimanı her havayolunun operasyon yapmak için başvuracağı hale gelmiştir. tam anlamıyla GZP için çığır açmıştır.
  • 189 kişilik uçakların sefer yaptığını belirtip, 50 kişinin sıgmayacağı bekleme salonu olan bir havalimanında, en büyük sorunu VIP salonu olmayışı şeklinde tespit eden kaymakamı ayakta alkışlarım.. Sayın havalimanı mülki amirini, bir gecikmede ya da iki uçağın rastlaşmasında terminale bekleriz..

Gazipaşa Havalimanı Mülki Amiri Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, 2011 yılında iç hatlarda 3 bin 388 yolcu, dış hatlarda ise 9 bin 927 yolcu olmak üzere toplam 13 bin 315 yolcunun kullandığı Gazipaşa Havalimanı'nı, 2012 yılında ise Nisan ve Mayıs aylarında 7 bin 860 yolcunun kullandığını belirtti. Gazipaşa Havalimanı’na yurt dışından uçuş gerçekleştirmek isteyen firma sayısının arttığını kaydeden Kaymakam Pamuk, havalimanının yıllık 500 bin yolcu kapasitesine sahip olduğunu belirterek “2012 sonuna kadar havalimanını kullanan yolcu sayısının 150 bini bulmasını bekliyoruz’ dedi.

VIP SALONU GÜNDEMDE

Kaymakam Pamuk, havalimanı çalışanlarının büyük bir özveri içinde çalıştıklarını söyleyerek, “Havalimanı’nda gözle görülür bir sorun yok. Anlık gelişen sıkıntılar karşısında havalimanı çalışanları özverileriyle bu eksiklikleri gideriyorlar. Bizlerin şu an için gördüğü en önemli eksiklik VIP salonunun olmayışı. Bunu geçtiğimiz günlerde havalimanımızı kullanan Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’nın gelişinde bir kez daha hissettik. Yapacağımız havalimanı güvenlik toplantısında, havalimanı yöneticileriyle bu soruna çözüm arayacağız. Havalimanımız istenilen yolcu sayısına yaklaştığında, havalimanını işleten TAV firmasının büyük bir hizmet binası yapacağını biliyorum. Projelerini gördüm. İnşallah en kısa zamanda havalimanı istenilen seviyeye gelerek bölge halkının ihtiyacını karşılayacaktır” diye konuştu.

GAZİPAŞA'DA HEDEF BÜYÜK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

VIP salonu ~ 6 yıl önce
Tabi VIP şart :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anca ~ 6 yıl önce
Anca büyürsünüz. Borajet bu yaz olan tüm uçuşlarını iptal etmiş. Sivil havacılık izni iptal oldu dediler. Artık bilenler sebebini daha iyi açıklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Corendon ~ 6 yıl önce
Değerli arkadaşım, Corendon bu meydanın aktif uluslararası hava trafiğine açılmasında tabuları yıkmıştır, SHGM'nin bu olağandışı meydan için kriterler belirlemesi için baskı yapmış, ve bunları özveriyle-sabırla sağlamıştır. Ve bu yüzden de ilk olmuştur. SHGM nin şimdi yaptığı bu yeni gereklilikleri her havayolundan istemesidir. Yani Corendon sayesinde bu havalimanı her havayolunun operasyon yapmak için başvuracağı hale gelmiştir. tam anlamıyla GZP için çığır açmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haydaaa ~ 6 yıl önce
189 kişilik uçakların sefer yaptığını belirtip, 50 kişinin sıgmayacağı bekleme salonu olan bir havalimanında, en büyük sorunu VIP salonu olmayışı şeklinde tespit eden kaymakamı ayakta alkışlarım.. Sayın havalimanı mülki amirini, bir gecikmede ya da iki uçağın rastlaşmasında terminale bekleriz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000