04 Mart 2010, Perşembe 12:26:37

CORENDON'DAN SAHTE PİLOT AÇIKLAMASI

Antalya Merkezli havayolu şirketi Corendon Airlines, Hollanda'da tutuklanan pilot ile ilgili basın açıklaması yaptı...
  • firmanın bunda ne sucu var.aslında shgm müfetttişleri işbaşında olmalı.birşeyler dönüyor.thomas salme türkiye gelen her pilottan ne kadar para alıyordu.sahteciliği kenera bırakın.bundan kimler ne kadar pay alıyordu.
  • shgm nin nasıl haberi olmadı.ilgili kişiler nerde.
  • ne inandırıcı mı? yalan mı yazacaklar basın açıklamasına?? neden böyle bişey yapsınlar ki:) sonucta bahsi geçen dokumanları devletin istemesi durumunda verecekler... ki araştırınca zaten adamın yıllarca avrupanın birçok havayolu sirketinde calıstıgı ortaya cıkıyor..
  • Daha ne yapacak adamlar, adamın elinden tutup gel bizde pilot oldiye onlar mı sergiledi? Sen inanma komplo teorilerinle düşün dur...

İşte Corendon'un sahte pilot açıklaması;

Corendon Airlines’ta 2008 yılından beri kaptan pilot olarak görev yapmakta olan Thomas Salme, 2 Mart 2010 tarihinde Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda Hollanda polisi tarafından kaptan pilotluk lisansının uygun olmadığı şüphesiyle göz altına alınmıştır. Şirketimiz yaşanan durum sonrasında aşağıdaki açıklamanın yapılmasını gerekli görmüştür.

Thomas Salme, geçerlilik tarihi 10.04.2011 olan pilotluk lisansının orjinaliyle 2007 yılı Eylül ayında Corendon Airlines’a iş başvurusunda bulunmuş, 12.03.2008 tarihinde ilgili makamlardan çalışma izni alınmış; yabancı pilot olarak çalışabilmesi için gereken tüm resmi prosedürler yerine getirilmiş ve ilgili otoritelerce uygun bulunmuştur. Ülkemizde halen görev yapmakta olan yaklaşık 300 yabancı uyruklu pilot için yapıldığı gibi Salme’nin de işe giriş süreci ve Corendon Airlines’ta çalıştığı dönem boyunca; şirket uyum eğitimleri, onaylı merkezlerden simülatör yeterliliği, tazeleme eğitimleri, Proficiency Check  gibi gerekli olan tüm resmi ve teknik süreçler titizlikle izlenmiştir.

Hollandalı resmi kaynaklarca, İsveç Sivil Havacılık Otoritesi’nce verilen pilot lisansının uygun olmadığı ifade edilen Thomas Salme, Corendon Airlines’ta göreve başlamadan önce Air One (İtalya), Apollo Airlines (Yunanistan), Air Sweeden (İsveç) , jet2.com (İngiltere) gibi birçok uluslararası havayolu şirketinde yardımcı kaptan ve/veya kaptan pilot olarak 13 yıldır yaklaşık 10 bin saat uçuş gerçekleştirmiştir. 

Söz konusu bu durumun tarafımıza bildirilmesinden itibaren ; Hollanda makamlarına ve ilgili otoritelere gerekli destek verilmiştir. Şirketimiz, Salme’nin Hollanda’da göz altı sorgusundaki ikrarı üzerine şahsın iş akdi fesih edilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur…

CORENDON'DAN SAHTE PİLOT AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
firmanın bunda ne sucu var.aslında shgm müfetttişleri işbaşında olmalı.birşeyler dönüyor.thomas salme türkiye gelen her pilottan ne kadar para alıyordu.sahteciliği kenera bırakın.bundan kimler ne kadar pay alıyordu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
shgm nin nasıl haberi olmadı.ilgili kişiler nerde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ne inandırıcı mı? yalan mı yazacaklar basın açıklamasına?? neden böyle bişey yapsınlar ki:) sonucta bahsi geçen dokumanları devletin istemesi durumunda verecekler... ki araştırınca zaten adamın yıllarca avrupanın birçok havayolu sirketinde calıstıgı ortaya cıkıyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Daha ne yapacak adamlar, adamın elinden tutup gel bizde pilot oldiye onlar mı sergiledi? Sen inanma komplo teorilerinle düşün dur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000