01 Mart 2009, Pazar 11:33:20

Corendon'a Ülker'den transfer

Türkiye'nin önemli turizm ve havacılık gruplarından Corendon'un İnsan Kaynakları Müdürlüğüne, Altay Özgür getirildi.
  • bu beyfendiye Corendon da 4 ay süre biçilmişti sadece 2 hafta dayanabildi,
  • Valla daha önceki insan kaynakları müdürüde akademik olarak çok donanımlıydı.Ne var ki iktidarı yoktu.Profesyoneliği patron yalakalığı sınırında kalıyordu.Oysa insan kaynakları yönetimi başlı başına bir duruşu gerektirir şirketlerin vizyonlarını oluştururuken en kritik birimidir.Şahsi kanım 4 ay dayanır. Corendon aile yapısına ayak uydurur diplomasına ihanet eder veya tasını tabağını toplar gider. Umarım ki kariyeri değil iktidarı vardır.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • aile şirketleri ne yazık ki uzun ömürlü ve de kazançlı olmaz,ufak bir işletmeyseniz kârınız size yeter ama büyümek için ideal bir yol değildir.Sanıyorum bu kurumun da böyle bir durumu var.Yukarıda bahsettiğim olay için de Sabancı yapısını inceleyebilirsiniz.Koç ailesinin durumu daha farklıdır sosyal yapıları itibari ile aile gibi davranmamaktırlar.

1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olan Altay Özgür, 1997-2008 yılları arasında Ülker Grubu'nun değişik firmalarında İnsan Kaynakları Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştu.

2008 yılında gitmiş olduğu Kanada'nın Manitoba Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları Sertifika Programını tamamlayan Özgür, 2009 Şubat ayından itibaren Corendon Grubu'nda İnsan Kaynakları Müdürü olarak göreve başladı.

Corendon'a Ülker'den transfer

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
bu beyfendiye Corendon da 4 ay süre biçilmişti sadece 2 hafta dayanabildi,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Valla daha önceki insan kaynakları müdürüde akademik olarak çok donanımlıydı.Ne var ki iktidarı yoktu.Profesyoneliği patron yalakalığı sınırında kalıyordu.Oysa insan kaynakları yönetimi başlı başına bir duruşu gerektirir şirketlerin vizyonlarını oluştururuken en kritik birimidir.Şahsi kanım 4 ay dayanır. Corendon aile yapısına ayak uydurur diplomasına ihanet eder veya tasını tabağını toplar gider. Umarım ki kariyeri değil iktidarı vardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
aile şirketleri ne yazık ki uzun ömürlü ve de kazançlı olmaz,ufak bir işletmeyseniz kârınız size yeter ama büyümek için ideal bir yol değildir.Sanıyorum bu kurumun da böyle bir durumu var.Yukarıda bahsettiğim olay için de Sabancı yapısını inceleyebilirsiniz.Koç ailesinin durumu daha farklıdır sosyal yapıları itibari ile aile gibi davranmamaktırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000