18 Mayıs 2013, Cumartesi 11:03:25

CORENDON UÇAĞINDA NAVİGASYON ARIZASI...

Corendon Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi uçağın navigasyon sistemi arızalanınca uçak Kazakistan’ın Shimkent şehrine indi.
  • Kısa havacılık tarihimizde başımıza ne felaket geldiyse pas geçmeyen divert etmeyen kurallarla inatlaşanlardan geldi. Eğer kaptan risk almayıp en yakın meydana emniyetle uçağı indirdiyse kendisini tebrik etmek alnından öpmek lazım. Kim ne derse desin.
  • KUTUK BRO AMAN DİKKAT AHINI ALMA PİLOTLARI ZORLAMA HERKESE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN
  • Yorumlarda gördüğüm bir cümle dikkatimi çekti, ( ''Dağılmış bir teknik ekip'' ) Ben bu teknik ekibin içerisinde yaklaşık 8 yıldır çalışıyorum. Şirketimizin teknik departmanında çok başarılı, yetenekli ve üstün kişiler varlık gösterdi ve kendi istekleriyle kimileri yollarını ayırdı, kimileri fırsatları başka şekilde değerlendirdi. Fakat bu departmanımızın kalitesini yada işleyişini değiştirmedi. Aksine düzeltti. Üzerine basa basa söylüyorum, Şirketimizin teknik ekibi Türkiye'de parmakla gösterilen kişilerden oluşmaktadır. Ortada dağılan yada zor durumda olan bir teknik ekip yoktur. Yönetim değişmiş, 6-7 personel ayrılmış, yenileri gelmiştir. Ekip bütünlüğümüz ve başarımız küçümsenemez. İdda ediyorum Türkiye'nin en başarılı ilk 3 teknik ekibinin içindeyiz. Aksaklıklar olacaktır, Acil inişler/arızalar olacaktır. Allah daha büyük kazalardan korusun. Bizler bunların önüne geçmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Çekemeyen ve karalayanlara duyurulur.
  • Aferinle normaldir herhalde Corendon'a başvurdular da alınmadılar..

Corendon Havayolları’nın Antalya-Almatı seferini yapan TC-TJJ kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçağında navigasyon arızası yaşandı. 156 yolcu ve 8 uçuş ekibi bulunan uçak, arıza sonrası en yakın havalimanına inme kararı aldı. Uçak kısa süre sonra Kazakistan’ın Shimkent şehrine inişini gerçekleştirdi.

Teknik kontrolleri yapılan uçak yaklaşık 6 saat gecikmeli olarak Almatı’ya hareket etti.


©Airporthaber.com

CORENDON UÇAĞINDA NAVİGASYON ARIZASI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

helal olsun ~ 5 yıl önce
Kısa havacılık tarihimizde başımıza ne felaket geldiyse pas geçmeyen divert etmeyen kurallarla inatlaşanlardan geldi. Eğer kaptan risk almayıp en yakın meydana emniyetle uçağı indirdiyse kendisini tebrik etmek alnından öpmek lazım. Kim ne derse desin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KUTUK KAR ~ 5 yıl önce
KUTUK BRO AMAN DİKKAT AHINI ALMA PİLOTLARI ZORLAMA HERKESE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik Ekip ~ 5 yıl önce
Yorumlarda gördüğüm bir cümle dikkatimi çekti, ( ''Dağılmış bir teknik ekip'' ) Ben bu teknik ekibin içerisinde yaklaşık 8 yıldır çalışıyorum. Şirketimizin teknik departmanında çok başarılı, yetenekli ve üstün kişiler varlık gösterdi ve kendi istekleriyle kimileri yollarını ayırdı, kimileri fırsatları başka şekilde değerlendirdi. Fakat bu departmanımızın kalitesini yada işleyişini değiştirmedi. Aksine düzeltti. Üzerine basa basa söylüyorum, Şirketimizin teknik ekibi Türkiye'de parmakla gösterilen kişilerden oluşmaktadır. Ortada dağılan yada zor durumda olan bir teknik ekip yoktur. Yönetim değişmiş, 6-7 personel ayrılmış, yenileri gelmiştir. Ekip bütünlüğümüz ve başarımız küçümsenemez. İdda ediyorum Türkiye'nin en başarılı ilk 3 teknik ekibinin içindeyiz. Aksaklıklar olacaktır, Acil inişler/arızalar olacaktır. Allah daha büyük kazalardan korusun. Bizler bunların önüne geçmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Çekemeyen ve karalayanlara duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rıfle ~ 5 yıl önce
Aferinle normaldir herhalde Corendon'a başvurdular da alınmadılar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000