16 Nisan 2012, Pazartesi 15:00:53

CORENDON KUŞ SÜRÜSÜNE ÇARPTI

Corendon Havayolları'nın B737-800 tipi yolcu uçağı Atatürk Havalimanı'na inişte kuş sürüsüne çarptı.
  • Geçmiş olsun.
  • incirli üzerinde de martı dolu lodosla birlikte hayvanlar nasıl planör olup süzülüyorlar ve dalış yapıp aynen kanat çırpmadan tırmanıyorlar.....
  • Bu sabah malezya ucagi da pisti radardan takip ve atc den dinledigim kadariyla kus sürüleri oldugu icin pisti pas gecti ve diger inecek olan 3-4 THY ucaginin pisti, uyarilardan sonra degisti.
  • KUŞ ÇARMASI bir haberdir.Haber değeri taşır. Öğren evladım..
Corendon Havayolları'na ait Bağdat - İstanbul seferini yapan, TC-TJH kuyruk tescilli B737-800 tipi yolcu uçağı, Atatürk Havalimanı'na son yaklaşmada kuş sürüsünün içine girdi.

Kuş çarpmasının motorlara zarar vermemesine rağmen son yaklaşmadaki uçak, sorunsuz şekilde 17 sol pistine indikten sonra, 223 numaralı körüğe yanaştı.

Yolcularını indiren uçağa yapılan bakımlarda, yeniden Bağdat'a havalanması gereken uçağın herhangi bir sorun yaşamadığı, uçmasında bir sorun olmadığı belirtildi.

Yolcu uçağının şu sıralarda Bağdat'a gitmek üzere havalanması bekleniyor.

Bu arada kuş çarpmasından sonra pistte çok sayıda ölü kuş bulunduğu şeklinde pilotlardan uyarı alan kule yetkilileri, DHMİ ekiplerini yönlendirerek pistteki kuşların temizlenmesini sağladı.
 ©AirportHaber.com ÖZEL
CORENDON KUŞ SÜRÜSÜNE ÇARPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 6 yıl önce
Geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
incirli üzerinde de martı dolu lodosla birlikte hayvanlar nasıl planör olup süzülüyorlar ve dalış yapıp aynen kanat çırpmadan tırmanıyorlar.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu sabah malezya ucagi da pisti radardan takip ve atc den dinledigim kadariyla kus sürüleri oldugu icin pisti pas gecti ve diger inecek olan 3-4 THY ucaginin pisti, uyarilardan sonra degisti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
KUŞ ÇARMASI bir haberdir.Haber değeri taşır. Öğren evladım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000