21 Ekim 2016, Cuma 17:46:09

Corendon 100 bininci kez uçtu

Uluslararası charter havayolu Corendon Airlines, 100 bininci uçuşunu Almanya’nın Düsseldorf şehrinden Antalya’ya gerçekleştirdi.
  • Sirket icindeki biri genel kullara, digeri ucan kullara bakan iki kadin Bizans ajani var olduktan sonra 150bini gormez bu sirket...
  • bay üçlü. bir önceki corendon haberindeki yorumları oku. honri meydan
  • Günlüğün ingilizcesinin "daily" olarak parantez içinde verilmesi çok bilgilendirici olmuş. Yazi içindeki büyük bir eksiği gidermiş.
  • Ben Almanyadan yazıyorum simdi hep corendonla uçuyorum çok sevdim uçmaya devam

Almanya, Hollanda, Belçika ve İskandinav ülkeleri gibi destinasyonlarda ismini Türkiye ile özdeşleştiren ve taşıdığı turist sayısı ile Türkiye turizmine önemli bir katkı sağlayan Corendon Airlines 100 bininci kez havalandı.

Yılda 2,5 milyon yolcu taşıyan uluslararası charter havayolu Corendon, 100 bininci uçuşunu Almanya’nın Düsseldorf şehrinden Antalya’ya gerçekleştirdi. CAI9796 uçuş koduyla Düsseldorf’tan Antalya’ya uçan yolcular, Antalya Havalimanı’nda çiçekler ile karşılandı.

Krize rağmen büyüme hedefinde
Corendon Turizm Grubu bünyesinde kendi tur operatörlerinin yolcularını taşıma amacı ile 2004 yılında 2 uçakla kurulan Corendon Airlines, yıllar içerisinde Avrupa ve Asya’nın en büyük tur operatörleri ile çalışarak 40’tan fazla ülkede 170 havalimanına ulaşan uluslararası bir turistik havayolu konumuna yükseldi. Son 3 senedir split charter modeli ile Almanya’da da faaliyet gösteren Corendon, bu pazarda da başarılı oldu ve Türkiye turizminin içinde bulunduğu sıkıntılı sezona rağmen önümüzdeki sezonda koltuk arzını arttıracağını açıkladı. Corendon Airlines, Almanya’da 2016’da 325.000 olan koltuk sayısını, 2017 için 430 bin olarak belirledi.

Rusya’nın 4. büyük şehrine seferler başladı
Her sene ulaştığı destinasyon sayısını artıran Corendon Airlines, geçtiğimiz günlerde Rusya’nın 4. büyük şehri Ekaterinburg’a da sefer düzenlemeye başladı. Ekaterinburg-Antalya hattında 13 Kasım 2016’ya kadar Salı ve Pazar günleri olmak üzere haftada iki kez tarifeli seferler düzenleniyor. Corendon Airlines’in 2017 yazına yönelik planlamaları arasında; Antalya – Ekaterinburg hattında günlük (daily) seferler gerçekleştirmek yer alıyor.

Corendon 100 bininci kez uçtu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Kapıkulu ~ 2 yıl önce
Sirket icindeki biri genel kullara, digeri ucan kullara bakan iki kadin Bizans ajani var olduktan sonra 150bini gormez bu sirket...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
....... ~ 2 yıl önce
bay üçlü. bir önceki corendon haberindeki yorumları oku. honri meydan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Remzi ~ 2 yıl önce
Günlüğün ingilizcesinin "daily" olarak parantez içinde verilmesi çok bilgilendirici olmuş. Yazi içindeki büyük bir eksiği gidermiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erdal şimşek ~ 2 yıl önce
Ben Almanyadan yazıyorum simdi hep corendonla uçuyorum çok sevdim uçmaya devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000