26 Aralık 2010, Pazar 09:14:37

ÇELEBİ'YE APRON GÜVENLİĞİ ÖDÜLÜ VERİLDİ

Bu yıl 12.si düzenlenen Ground Handling International Konferansı (GHI) 29 Kasım - 2 Aralık 2010 tarihleri arasında Viyana´da düzenlendi. Çelebi Hava Servisi bu konferansta Orta Doğu & Afrika coğrafi kategorisinde "Apron Güvenliği Ödülü'nü (Ramp Safety Award)" almaya layık görüldü.
  • ÇHS TGS şirketi için en zayıf halka tabiri kullanmış,TGS nin Ramp kökenli müdürleri inşallah bu yazıyı görmez.SAFETY kelimesi onlar için ne ifade ediyor hayatlarının %80'inde ne uğraşlar veriyor.İnsanların içine SAFETY kelimesini enjekte ederler.Daha önceki şirketinde isimleri markadır.ÇHS SAFETY konusundaki uygulamaları konusunda kitap bilre yazabilirler.Bence her şirket kendi hizmet standartlarına baksınlar....
  • celebı calısanlarını basarılarının devamın ı dılıoruzz
  • Çok çalıştılar, hakettiler. İzmir için konuşuyorum, TK dışında neredeyse tüm operasyonları onlar yapıyor. Allah nazardan saklasın, operasyon güvenliği konusunda tek bir kusurları yok. En büyük rakibinin de İzmir personeli çok kalifiye ancak bitik durumdalar. Yer hizmetlerinde en zayıf halka TGS. Bu zamana kadar büyük maddi zarara sebebiyet verdiler. Umarım can kaybına sebebiyet vermezler.
  • Bu ödülün Çelebi'ye verilmesi TGS'nin sayesindedir. Daha doğrusu TGS'nin apronda uyguladığı ANTİgüvenlik politikası neden olmuştur bu ödüle...
14 yılı aşkın süredir, devamlı olarak değişen ve gelişim gösteren havacılık sektöründe ramp, yolcu hizmetleri ve kargo faaliyetlerini içeren yer hizmetleri konusunda, 200'den fazla ülkede yayınlanan "Ground Handling International" dergisi tarafından bu yıl 12.si düzenlenen Ground Handling International Konferansı (GHI) 29 Kasım - 2 Aralık 2010 tarihleri arasında Viyana´da gerçekleştirildi. Çelebi Hava Servisi, bu bu konferansta Orta Doğu & Afrika coğrafi kategorisinde "Apron Güvenliği Ödülü'nü (Ramp Safety Award)" almaya layık görüldü.

ÇHS İzmir İstasyonu'nda meydana gelen olayda; push-back operasyonu sırasında hizmet verilen pozisyonun yanındaki pozisyona gelen bir uçağa yol vermesi için durması belirtilen Çelebi operatörü, gelen uçağın çarpabileceğini fark etti. Bu tehlikeyi gözeterek uçağı birkaç metre daha geri çeken Çelebi operatorü her ne kadar kaptan tarafından ilk önce ikaz edilse de, sonrasında bu manevrayı gerçekleştirmemiş olsaydı, daha sonra çarpışmanın meydana gelebileceği anlaşıldı. GHI yetkilileri tarafından, ilgili tüm havacılık otoriteleriyle paylaşılan ve yapılan anket sonucunda doğabilecek bir felaketi önlemesi açısından örnek bir apron güvenliği faaliyeti olarak değerlendirilen bu senaryo, Orta Doğu & Afrika coğrafi kategorisinde ödüle hak kazandı.

Çelebi Hava Servisi Genel Müdürü Talha Göksel, Dnata-Dubai, Zega-Lusaka, ve Link Aero Agency-Kahire'den gönderilen ve ön elemeden geçen diğer örnek olaylar arasından yapılan değerlendirmede Apron Güvenliği Ödülü'ne layık görülen ÇHS İzmir İstasyonu'na gönderdiği tebrik mesajında, tüm istasyon personelini kutladı. Hızlı düşünerek çabuk ve doğru bir karar alan ve bu karar doğrultusunda hem Çelebi'nin hem de havayolu ve apronun güvenliğini sağlayan personelin görev yaptığı Çelebi İzmir ekibine teşekkür eden Göksel, Viyana'da havayolları, yer hizmeti şirketleri ve sektörün diğer önemli temsilcilerinin katıldığı Konferans'ta kendisine GHI yetkilisi tarafından takdim edilen ödülü İzmir İstasyon Başmüdürü Levent Kaylak'a teslim etti.

Çelebi Hava Servisi, aynı ödülü 2006 yılında Monte Carlo da düzenlenen Ground Handling International Konferansında da almaya layık görülmüştü.
ÇELEBİ'YE APRON GÜVENLİĞİ ÖDÜLÜ VERİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 7 yıl önce
ÇHS TGS şirketi için en zayıf halka tabiri kullanmış,TGS nin Ramp kökenli müdürleri inşallah bu yazıyı görmez.SAFETY kelimesi onlar için ne ifade ediyor hayatlarının %80'inde ne uğraşlar veriyor.İnsanların içine SAFETY kelimesini enjekte ederler.Daha önceki şirketinde isimleri markadır.ÇHS SAFETY konusundaki uygulamaları konusunda kitap bilre yazabilirler.Bence her şirket kendi hizmet standartlarına baksınlar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
celebı calısanlarını basarılarının devamın ı dılıoruzz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Çok çalıştılar, hakettiler. İzmir için konuşuyorum, TK dışında neredeyse tüm operasyonları onlar yapıyor. Allah nazardan saklasın, operasyon güvenliği konusunda tek bir kusurları yok. En büyük rakibinin de İzmir personeli çok kalifiye ancak bitik durumdalar. Yer hizmetlerinde en zayıf halka TGS. Bu zamana kadar büyük maddi zarara sebebiyet verdiler. Umarım can kaybına sebebiyet vermezler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu ödülün Çelebi'ye verilmesi TGS'nin sayesindedir. Daha doğrusu TGS'nin apronda uyguladığı ANTİgüvenlik politikası neden olmuştur bu ödüle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000