08 Nisan 2009, Çarşamba 08:40:08

Çelebi'nin en sadık müşterisi çıktı

ABD Başkanı Barack Obama’nın uçağına yer hizmetini Çelebi’nin vermesi dikkati çekti.
  • Obama'dan da geldi...
  • Çelebi bir de personelinin ve kalitesinin sadık dostu olsa ne iyi olur.
  • sen galiba tuzun kuru ya memursun yada operiz biz isci 550 gecinemiyoz evliyiz ev kira sen al 13oo milyar konus böyle yalaka sınız epinizde
  • Birde en sadık müşteri LUFTHANSA var... USAFE ve LUFTHANSA ilk 2 müşterisidir.

Sivil havacılıkta 50’inci yılını kutlayan Çelebi Hava Servisi’nin Yönetim Kurulu Başkanvekili Canan Çelebioğlu, Amerikan Hava Kuvvetleri’nin 1966 yılından bu yana en eski müşterilerinden olduğunu söyledi

Barack Obama’nın ilk deniz aşırı resmi ziyaretini Türkiye’ye yapması son 2 günde dünya gündemini en çok meşgul eden konu olarak öne çıkarken, bu ziyaretin en kazançlı çıkanlarından biri de Çelebi Hava Servisi oldu. 1966 yılından bu yana Amerikan Hava Kuvvetleri’ne hizmet veren Çelebi Hava Servisi, gerek Ankara’da gerekse İstanbul’da Air Force One uçağına full hizmet verdi. Çelebi, Obama’nın uçaktan iniş ve binişlerinde tüm dünyaya adını duyurarak hem reklam yaptı, hem de para kazandı.

Güvenlik sorgulaması

Çelebi Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Canan Çelebioğlu, sivil havacılık sektöründe 50’nci yıllarını kutladıklarını, Amerikan Hava Kuvvetleri’nin 1966 yılından bu yana en sadık müşterilerinden biri olduğunu söyledi. 50’nci yıla özel yapılan gala yemeğinde ABD Hava Kuvvetleri’nden bir Albay’a “En eski” müşterilerden biri olma sıfatı ile plaket verdiklerini de belirten Canan Çelebioğlu, Obama’dan önce Türkiye’ye ziyarette bulunan tüm eski başkanlara da yine kendilerinin hizmet verdiğini hatırlattı.

ABD Başkanı Obama gelmeden önce, Çelebi Hava Servisi’nden çalışanların isimleri isteniyor. Bu çalışanlarla ilgili geniş bir güvenlik taraması yapılıyor ve uçağa hizmet verecek personel belirleniyor. Canan Çelebioğlu, “ABD Başkanı ziyarete geleceği zaman bizim şirkette tam bir teyakkuz durumu olur. Bu iş bayağı zahmetli ve hassas bir iş. Arkadaşlar tedirgin ve gergin oluyor” diye konuştu.

Personelin çok detaylı bir güvenlik sorgulamasından geçtiğini aktaran Canan Çelebioğlu Amerikan Hava Kuvvetleri ile yaptıkları anlaşma gereği, Türkiye havalimanlarına inen her türlü ABD askeri uçağına da kendilerinin hizmet verdiğini açıkladı. Çelebioğlu, “Gerek burada faaliyet gösteren üslerin gerekse büyükelçilik ve elçiliklerin ihtiyaçları genelde ABD Hava Kuvvetleri’ne bağlı uçaklar tarafından karşılanır. Biz 5’er yıllık kontratlarla düzenli olarak hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Clinton teşekkür mektubu yazdı

Canan Çelebioğlu, Air Force One uçağına hizmet vermenin büyük bir prestij olduğuna dikkat çekti. Çelebioğlu, ABD başkanlarının iniş ya da binişlerinde çekilen fotoğrafların, özellikle uluslararası ihalelerde kendilerine artı puan kazandırdığını vurgulayarak, ihalelerde bunun faydasını gördüklerini belirtti.

Canan Çebelioğlu, Obama gibi Demokrat Parti’den gelip Başkan olan Bill Clinton’un Türkiye ziyaretinden sonra Çelebi Hava Servisi’nin verdiği hizmetten etkilenerek kendilerine bir teşekkür mektubu gönderdiğini de belirtti.

Çelebi'nin en sadık müşterisi çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
Obama'dan da geldi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Çelebi bir de personelinin ve kalitesinin sadık dostu olsa ne iyi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sen galiba tuzun kuru ya memursun yada operiz biz isci 550 gecinemiyoz evliyiz ev kira sen al 13oo milyar konus böyle yalaka sınız epinizde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Birde en sadık müşteri LUFTHANSA var... USAFE ve LUFTHANSA ilk 2 müşterisidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000