21 Ağustos 2008, Perşembe 11:42:41

Çelebi'den son dakika açıklaması

Çelebi Hava Servisi A.Ş.nin (ÇHS), Hindistan’daki Delhi Uluslararası Havalimanı’nın yer hizmetleri ihalesine katılma kararı aldığı bildirildi.
  • Çelebi Hava Servisi A.Ş. ile ilgili olarak Çelebi Holding A.Ş.’nin 20.08.2008 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır. “Konu: Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:VIII, No: 39 sayılı Tebliği uyarınca yapılan açıklamadır. Şirketimiz yönetim kurulu 19.08.2008 tarihli toplantısında, Grubumuzun havacılık sektörüne ilişkin stratejik planı çerçevesinde, bağlı ortaklığımız Çelebi Hava Servisi A.Ş. ile ilgili olarak, hisse satışı da dahil her türlü stratejik işbirliği alternatifini değerlendirmek üzere görevlendirilecek bir yatırım bankası ve/veya doğrudan şirketimizce, sektöre ve bağlı ortaklığımıza yatırım yapmak isteyen potansiyel yabancı yatırımcılarla ön görüşmelere başlanmasına mevcudun oybirliğiyle karar verilmiştir.”
  • Çelebi Hava Servisi A.Ş.’nin 15.07.2008 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır. “Konu: Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:VIII, No: 39 sayılı Tebliği uyarınca yapılan açıklamadır. Şirketimiz yönetim kurulu 14.07.2008 tarihinde, -Hindistan'ın Delhi Kentinde mukim Delhi Uluslararası Havalimanı işletmecisi Delhi International Airport Private Ltd. (DIAL) şirketi tarafından, 10 yıl süre ile havaalanı yer hizmetlerinin yürütülmesi için açılan lisans ihalesine, sözkonusu havalimanında genel havacılık faaliyetleri ile iştigal eden Shaurya Aeronautics Private Ltd. (SAPL) şirketi ile müştereken oluşturulan konsorsiyum vasıtasıyla iştirak edilmesine, -İhale prosedürleri çerçevesinde, ihalenin kazanılması durumunda, yer hizmetleri işinin yürütülmesini teminen kurulacak ortak teşebbüs şirketinin (Joint Venture) sermayesine SAPL şirketi tarafından %33 oranında, Şirketimiz tarafından ise %67 oranında iştirak edilmesine, -İhale prosedürleri çerçevesinde hazırlanan bilgi, belge ve teklifin ihale makamına sunulmasında Şirket genel müdürlüğünün ve Şirketimizin imza yetkililerinin düzenlediği vekaletnamelerde ismi geçen kişilerin yetkili kılınmasına, -14.07.2008 tarihinde düzenlenecek ihaleye ilişkin süreç ve gelişim ile ihale sonucu hakkında Sermaye Piyasası Kurulu Mevzuatı uyarınca gerekli açıklamaların yapılmasına mevcudun oybirliği ile karar verilmiştir. Delhi Uluslararası Havalimanı Hindistan'ın önde gelen uluslararası havalimanlarından olup, 2007 yılında havalimanında hizmet verilen uçak sayısı yaklaşık 113.000, hizmet verilen yolcu sayısı ise yaklaşık 23.5 milyon'dur.”

ÇHS’den yapılan açıklamada, şirketin, yurt dışı yatırımlara hız verdiği belirtilerek, 2006’da Macaristan’daki Budapeşte Havalimanının yer hizmetleri ihalesini kazanan ÇHS’nin, yurt dışı deneyimi nedeniyle özellikle Batı ve Güney Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Hindistan’daki birçok ihaleye çağrıldığı ve görüşmelerini sürdürdüğü belirtildi.

Şirketin yapılan yönetim kurulu toplantısında, Hindistan’ın Delhi kentindeki Delhi Uluslararası Havalimanı işletmecisi Delhi International Airport Private Ltd. (DIAL) şirketi tarafından 10 yıl süreyle hava alanı yer hizmetlerinin yürütülmesi için açılan lisans ihalesine katılma kararı çıktığı bildirildi.

Açıklamada, söz konusu hava limanında genel havacılık faaliyetlerini yürüten Shaurya Aeronautics Private Ltd. (SAPL) şirketi ile oluşturulacak konsorsiyumun, ihaleyi kazanması durumunda yer hizmetleri işinin yürütülmesi amacıyla kurulacak ortak teşebbüs şirketinin sermayesine SAPL’nin yüzde 33, ÇHS’nin ise yüzde 67 oranında iştirak edeceği kaydedildi.

Hindistan’daki Delhi Uluslararası Havalimanının, 2007 yılında hizmet verdiği 113 bin uçak ve 23,5 milyon yolcuyla dünyanın sayılı hava limanları arasında yer aldığı belirtildi.

Çelebi'den son dakika açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar

IMAX ~ 10 yıl önce
Çelebi Hava Servisi A.Ş. ile ilgili olarak Çelebi Holding A.Ş.’nin 20.08.2008 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır. “Konu: Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:VIII, No: 39 sayılı Tebliği uyarınca yapılan açıklamadır. Şirketimiz yönetim kurulu 19.08.2008 tarihli toplantısında, Grubumuzun havacılık sektörüne ilişkin stratejik planı çerçevesinde, bağlı ortaklığımız Çelebi Hava Servisi A.Ş. ile ilgili olarak, hisse satışı da dahil her türlü stratejik işbirliği alternatifini değerlendirmek üzere görevlendirilecek bir yatırım bankası ve/veya doğrudan şirketimizce, sektöre ve bağlı ortaklığımıza yatırım yapmak isteyen potansiyel yabancı yatırımcılarla ön görüşmelere başlanmasına mevcudun oybirliğiyle karar verilmiştir.”

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IMAX ~ 10 yıl önce
Çelebi Hava Servisi A.Ş.’nin 15.07.2008 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır. “Konu: Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:VIII, No: 39 sayılı Tebliği uyarınca yapılan açıklamadır. Şirketimiz yönetim kurulu 14.07.2008 tarihinde, -Hindistan'ın Delhi Kentinde mukim Delhi Uluslararası Havalimanı işletmecisi Delhi International Airport Private Ltd. (DIAL) şirketi tarafından, 10 yıl süre ile havaalanı yer hizmetlerinin yürütülmesi için açılan lisans ihalesine, sözkonusu havalimanında genel havacılık faaliyetleri ile iştigal eden Shaurya Aeronautics Private Ltd. (SAPL) şirketi ile müştereken oluşturulan konsorsiyum vasıtasıyla iştirak edilmesine, -İhale prosedürleri çerçevesinde, ihalenin kazanılması durumunda, yer hizmetleri işinin yürütülmesini teminen kurulacak ortak teşebbüs şirketinin (Joint Venture) sermayesine SAPL şirketi tarafından %33 oranında, Şirketimiz tarafından ise %67 oranında iştirak edilmesine, -İhale prosedürleri çerçevesinde hazırlanan bilgi, belge ve teklifin ihale makamına sunulmasında Şirket genel müdürlüğünün ve Şirketimizin imza yetkililerinin düzenlediği vekaletnamelerde ismi geçen kişilerin yetkili kılınmasına, -14.07.2008 tarihinde düzenlenecek ihaleye ilişkin süreç ve gelişim ile ihale sonucu hakkında Sermaye Piyasası Kurulu Mevzuatı uyarınca gerekli açıklamaların yapılmasına mevcudun oybirliği ile karar verilmiştir. Delhi Uluslararası Havalimanı Hindistan'ın önde gelen uluslararası havalimanlarından olup, 2007 yılında havalimanında hizmet verilen uçak sayısı yaklaşık 113.000, hizmet verilen yolcu sayısı ise yaklaşık 23.5 milyon'dur.”

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000