18 Mart 2012, Pazar 11:27:53

ÇELEBİ'DEN HİNDİSTAN DESTEĞİ...

Hindistan Seyahat Acenteleri Birliği TAAI’nin 60. Elmas Yılı Jübilesi Konvansiyonu ve Dünya Kongresi, İstanbul’da yapıldı...
  • Gelip gordun mu kardesim hindistani,sonucta celebi burda da para kazanior,illa bizi her firsatta assagilayan avrupa da mi olmak gerek iyi olmak icin. Cahil kardesim dunyanin nufusa oranla en cok muhendis yetistiren ulkesi hindistan,haydarabad diye bir sehir duydun mu? O sehir de cybercity- hi-tech diye bir sehir var,ha iste o sehirde dunyanin burun ucak sirketlerine bir cok hayati parca uretilir.Bilgisayar isine girmim istersen.Ac gozunu para da saygi, insanlik ta doguda
  • Hiçbir şey bilmeden sallayanlara ve de "içimizdeki İrlandalı" 'lara ..... İzlemeye devam edin.
  • Tam çelebinin iş yapacağı yer. Hindistan. Zaten başka yerde de barındımazlar sanırım.
  • bir işçi azgari ücretle işe başlıyor. işe nşlayınca 15 gün eğitim veriyorsunuz.İyi.fakat o eğitim parasını işçin,in ilk maaşndan kesiyorsunuz.hangi kanunda var.4857 öyle mi diyor. bana sonra başarı yazın. yoksa öyle birşey sözümüz geri çekeriz.
Çelebi Holding’in de sponsorlar arasında yer aldığı, Türk Hindistan Turizm Konseyi TITC ile Hindistan Seyahat Acenteleri Birliği TAAI işbirliğinde düzenlenen organizasyonla Hindistan turizminin en önemli 1200 temsilcisi, İstanbul’da Türk turizm yetkilileriyle bir araya geldi. 11–14 Mart tarihlerinde Green Park Pendik Otel ve Convention Center’da gerçekleştirilen kongre sırasında büyük ilgi gören Çelebi standında, Kuoni Travel Group / India ile Çelebi Havacılık Holding arasında, "Welcome Service – Hoşgeldin Servisi" işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında; Kuoni Hindistan tarafından İstanbul'a varışlı yolculara, Çelebi Havacılık Holding tarafından "Hoşgeldin Servisi" verilecek. 

TAAI’nin 60. Elmas Yılı Jübilesi Veda Yemeği ise, Çelebi Holding sponsorluğunda gerçekleşti. Çelebi Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Canan Çelebioğlu Tokgöz’ün yanı sıra Çelebi Holding üst düzey yönetiminin de ev sahipliğini yaptığı geceye, TAAI Başkanı Iqbal Mulla ile TITC Başkanı Emin Çakmak ve çok sayıda Hintli temsilci katıldı. TAAI Başkanı Iqbal Mulla ile TITC Başkanı Emin Çakmak, her iki ülke turizmine gerçekleştirdikleri önemli katkılardan dolayı Çelebi Holding’e teşekkür plaketi sundular.
 
“Hindistan ve Türkiye paralel ülkeler”
 
Gecede konuşma yapan Çelebi Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Canan Çelebioğlu Tokgöz, “Türkiye’nin ilk özel yer hizmetleri olan Çelebi olarak, bugün uluslararası arenada 13.000 kişiyi aşan çalışan sayısı ile burada sizle olmak bizlere onur vermektedir. Hintli meslektaşlarımızla, Hindistan’a en yeni ekipmanlarımızı götürdük. Aynı zamanda bizim iş yapış şekillerimizi de taşıyarak, bu açıdan da doğu ile batı arasında bir köprü olduk. Sizlerin de burada dikkatinizi çekmiştir; Türkiye, eski ile yeninin birlikte yaşadığı bir ülke. Bir anda doğunun esintisi hakim olabilirken, bir anda da tamamen batılı olabiliyor. Bu anlamda doğudan batıya global bir marka olma yolundaki Çelebi olarak, bu kapsamda Hindistan’daki yatırımlarımıza da devam edeceğiz. Aynı zamanda, sizlerin buradaki çalışmalarınıza da refakat edeceğiz. Güzel insanlarınız ve güzel ülkenizden duyduğumuz memnuniyetten ötürü, Çelebi olarak kendimizi, sizin gönüllü elçiniz olarak hissediyoruz” dedi. 
İki ülke arasındaki paralelliklere de dikkat çeken Tokgöz, “İki ülke de eşsiz doğal güzelliklere ve köklü bir tarihi zenginliğe sahip. Her iki ülkenin mutfak kültürleri dahi, dünyaca ünlü ve hatta çoğu lezzetlerine, damak zevkine, baharat kullanımına kadar birbiriyle paralel, birbiriyle uyumlu. Yine her iki ülke de, köklü bir kültüre sahip ve günümüzde de çağdaş hayat koşullarına entegre ederek bu güzel gelenekleri yaşatıyorlar. Hatta Hindistan ve Türkiye’nin son dönemdeki ekonomik gelişmeleri dahi paralel. Her iki ülke de, küresel krize karşın büyümeye devam edebilen nadir ülkeler arasında yer alıyorlar, bölgelerinin yükselen değeri konumundalar. Bu nedenle Hindistan ve Türkiye arasında her alanda olduğu gibi turizmde sektöründe de kaydedilecek gelişmeler, her iki ülke açısından da büyük yarar sağlayacaktır. Hindistan’ın en önemli iki havalimanında Yeni Delhi ve Mumbai’de hizmet veren bir Türk şirketi olarak; böylesine güzel ve önemli bir işbirliğine, hem burada hem da Hindistan’da yürüttüğümüz faaliyetler vesilesi ile katkıda bulunmaktan, büyük mutluluk duymaktayız” dedi. 
 
Antalya, İzmir ve Kapadokya’yı inceleyecekler
 
Kongre sonrasında Hindistan turizm heyetinden 600 kişilik bir grup, yerinde incelemelerde bulunmak üzere, Antalya, Kapadokya ve İzmir’e geçtiler. Ayrıca Hintli turizm heyetinden 150 kişilik bir başka grup da, KKTC’ye gitti. 
 
Hedef 1 milyon Hintli turist
 
Hindistan’da yurtdışı turizm trafiği, yıllık 14 milyon kişi olarak gerçekleşiyor. Hintli turistlerin öncelikli ülke listesinde ilk sırada yıllık 4 milyon kişi ile İngiltere yer alıyor. ABD’ye de yılda 2 milyon Hintli turist girişi olurken Türkiye’de bu rakam yaklaşık 100 bin olarak gerçekleşiyor. Yürütülen çalışmalarda orta vadede hedeflenen rakam ise; Türkiye’ye yılda 1 milyon Hintli turisti çekebilmek. 
 
Düğün turizmi cezbediyor 
 
Bu kapsamda Türkiye’nin avantajları arasında; klasik kültür, doğa, sağlık gibi öne çıkan turizm hareketlerinin yanı sıra düğün turizmi de yer alıyor. 2011 yılında ülkemizde evlenen Hintli genç çiftlerin yanı sıra 2012 için şimdiden netleşen 6 düğün sayesinde Hindistan’ın önemli aileleri Türkiye’ye gelecek. 
 
Çelebi, Hindistan’ın en önemli iki havalimanında Çelebi, halen Hindistan’ın en önemli iki havalimanında yer hizmetleri sunumu gerçekleştiriyor. 2009 yılında Mumbai’deki Mumbai Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı'nda, 2010 yılında da Yeni Delhi’deki Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı’nda yer hizmetleri sunumu yapıyor. Çelebi ayrıca 2009 yılından bu yana Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı’nda kargo hizmetleri de veriyor. 
 
Çelebi ayrıca, ilk yurtdışı faaliyeti olan Macaristan'ın Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havalimanı'nda 2006 yılından bu yana, Avusturya’da, Viyana Uluslararası Havalimanı’nda da Aralık 2011’den itibaren yer hizmetleri sunumu gerçekleştirmektedir. Çelebi ayrıca, büyük çaplı kargo hizmetlerini Macaristan, Hindistan ve Türkiye'nin ardından Ocak 2011 itibari ile hizmete soktuğu Frankfurt Havaalanı Güney Kargo Köyü’ndeki modern tesisleriyle Almanya’ya da taşımıştır. 

ÇELEBİ'DEN HİNDİSTAN DESTEĞİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
Gelip gordun mu kardesim hindistani,sonucta celebi burda da para kazanior,illa bizi her firsatta assagilayan avrupa da mi olmak gerek iyi olmak icin. Cahil kardesim dunyanin nufusa oranla en cok muhendis yetistiren ulkesi hindistan,haydarabad diye bir sehir duydun mu? O sehir de cybercity- hi-tech diye bir sehir var,ha iste o sehirde dunyanin burun ucak sirketlerine bir cok hayati parca uretilir.Bilgisayar isine girmim istersen.Ac gozunu para da saygi, insanlik ta doguda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hiçbir şey bilmeden sallayanlara ve de "içimizdeki İrlandalı" 'lara ..... İzlemeye devam edin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Tam çelebinin iş yapacağı yer. Hindistan. Zaten başka yerde de barındımazlar sanırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bir işçi azgari ücretle işe başlıyor. işe nşlayınca 15 gün eğitim veriyorsunuz.İyi.fakat o eğitim parasını işçin,in ilk maaşndan kesiyorsunuz.hangi kanunda var.4857 öyle mi diyor. bana sonra başarı yazın. yoksa öyle birşey sözümüz geri çekeriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000