12 Mart 2013, Salı 10:22:25

ÇELEBİ’DE ŞOK GELİŞMELER…

Çelebi Holding’de tarihinin en büyük işçi kıyımı yaşanıyor. AirportHaber’in edindiği bilgilere göre yaklaşık 200 kişinin işine son verildi. Bunlar arasında duayen isimlerden Çetin Özbey, Çelebi emektarlarından Canan Abdullahoğlu ve Yavuz Samur da bulunuyor. İşte ayrıntılar.
  • lütfen hissenize sahip çıkın bedavaya stratejik ortak aldınız hisse sürünüyor
  • İsci kiyimi mi Celebi nin en iyi yaptigi is kiyim zaten gecen yilda Merve ye kiymisti hatirlarmisiniz noldu simdi o kiz sakat kaldi celebinin umrunda mi yok! Bu kafayla daha cok kiyim yapar bu Celebi...ama onlarinda kiyimi yakindir
  • Canan hanım şirkette kadın istihdamını arttıracağını bildirmişti... Atılanların kaç tanesi kadın merak ediyorum...
  • Çelebi yetkililerinden cevap bekliyoruz, değişim mi, hisse alan firma beklentisi mi?

Çelebi Holding hisse satışından sonra şimdi de işçi kıyımı ile gündeme geldi. Başta yılların deneyimi Çetin Özbey olmak üzere Yavuz Samur ve Canan Abdullahoğlu gibi önemli isimlerin de işine son verildi.

Çelebi Holding tarihinin en büyük işçi kıyımı olarak görülen işten çıkarmaların hangi amaçla yapıldığı bilinmezken en büyük şaşkınlık Çetin Özbey’in işten çıkarılmasıyla yaşandı. Edinilen bilgiye göre önemli isimlere “Şirkete katkı ve emeklerinizden dolayı teşekkür ederiz. Artık sizinle çalışamayacağız. İhbar sürenizden sonra iş akdiniz sona ermiştir” şeklinde tebligat yapıldı.

Türk Hava Yolları’na da yıllarca hizmet eden Çetin Özbey, THY’ye uzun uğraşlardan sonra handling hizmeti verebilmek için ruhsat aldıktan sonra işine son verilmişti. Çetin Özbey 11 yıldır Çelebi Holnding’de çeşitli görevlerde bulundu.

Çelebi’nin önemli isimlerinden Canan Abdullahoğlu ise 17 yıldır Çelebi Ailesi ile çalışıyordu. Basın ve Halkla İlişkiler konusunda deneyimli olan Canan Abdullahoğlu, Çelebi’nin 50’nci yılının organizasyonunda Çetin Özbey ile birlikte kusursuz bir gece düzenlemişti.

Yavuz Samur ise başta Çelebi Handling olmak üzere Çelebi’nin değişik birimlerinde görev yapmıştı.

Çelebi Holding bünyesinde özellikle eskilere yol verilmesi manidar bulundu. Yaklaşık 200 kişinin işten çıkartılmasının ardından yeni işten çıkarmaların da bu ay itibari ile devam edeceği kaydediliyor.

Çelebi’nin işten çıkarmalarla ilgili ne tür bir açıklama yapacağı merak edilirken şirketin küçülme politikası uygulamaya başladığı iddia ediliyor.

©AirportHaber.com  / ÖZEL

ÇELEBİ’DE ŞOK GELİŞMELER…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

pelikanbey ~ 5 yıl önce
lütfen hissenize sahip çıkın bedavaya stratejik ortak aldınız hisse sürünüyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot22 ~ 5 yıl önce
İsci kiyimi mi Celebi nin en iyi yaptigi is kiyim zaten gecen yilda Merve ye kiymisti hatirlarmisiniz noldu simdi o kiz sakat kaldi celebinin umrunda mi yok! Bu kafayla daha cok kiyim yapar bu Celebi...ama onlarinda kiyimi yakindir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadın İstihdamı ~ 5 yıl önce
Canan hanım şirkette kadın istihdamını arttıracağını bildirmişti... Atılanların kaç tanesi kadın merak ediyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vefalı Çelebi ~ 5 yıl önce
Çelebi yetkililerinden cevap bekliyoruz, değişim mi, hisse alan firma beklentisi mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000