14 Nisan 2009, Salı 11:56:34

Çelebi Delhi'yi fethetti!

Türk Sivil Havacılık sektörünün köklü şirketi Çelebi, uluslararası pazarlardaki atılımına devam ediyor.
  • maalesef cehalet yurdumuzun her kosesınde bızı en cok uzen boyutlarda. maalesef sektorumuzdede. yurt ıcınde kapatacaklardı dıye yorum yapan cahıl arkadasım benım. yurdumun ınsanı, bıraz oku ve sor.borsayı takıp et, kurlara bak, 51 yılda neler yapmıs bu sırket bıraz arastır, ılham al, kendını gelıstır, yurdısında ıhale katılmak ıcın sartları ogren, ıhaleye katılanları ogren, kac paraya kazanılmıs bır bak, daha ne dıyım sana cahıl arkadasım benım. neyse sahab sabah guldum yorumlarına.sevgıler
  • Çelebiden başka bu ihaleye giren var mı allahaşkına ? Hangi aklı başında şirket Hindistanda iş yapar ? Türkiyede dükkanı kapatacaklar diye yurtdışında neresi olursa olsun saldıralım felsefesidir bu.
  • Sen hırsından çatlamak üzeresin değil mi!! Bir gün gelir USA'de de alırız ihaleleri sorun değil...
  • tamam arkadaşlar size ve çelebinize mutluluklar ne diyelim bize ne siz aynen devam edin sizde mutlusunuz çelibide allah bozmaz inşallah

Çelebi Hava Servisi A.Ş., Budapeşte, Bombay’den sonra şimdi de Hindistan’ın en büyük havalimanı olan Delhi Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı kargo ihalesini kazanarak yurt dışındaki 3. büyük adımını attı.

Çelebi Hava Servisi A.Ş. (ÇHS), Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’deki Delhi Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı işletmecisi Delhi Airport Private Ltd. (DIAL) tarafından açılan; “mevcut kargo terminalinin (Brownfield), geliştirilmesi, modernizasyonu, finansmanı ve 25 yıl süreyle işletilmesi”ni kapsayan ihaleyi kazandı.

Kazanılan bu ihale ile uluslararası pazardaki başarılarına bir yenisini daha ekleyen Çelebi Hava Servisi, Hindistan’ın en büyük ve en önemli iki havalimanında hizmet verme hakkını elde etmiş ve Hindistan ekonomisinin merkezi Bombay’dan sonra bu ülkedeki ikinci dev adımını da, başkent Delhi’de atmış oldu.

Kargo trafiği 1.000.000 tona ulaşacak

Çelebi Hava Servisi’nin hizmet vermeye başlayacağı Delhi Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı; yolcu trafiği açısından Hindistan’ın en büyük, kargo trafiği açısından ise ikinci büyük havalimanı konumunda. Havalimanında 2008 yılında hizmet verilen kargo miktarı 430.000 tona ulaştı. Son yıllarda havacılık sektöründe büyük gelişme kaydeden Hindistan’ın kargo kapasitesi de buna paralel olarak aynı hızda büyüyor. Kargo trafiğinde, 2001 yılından bu yana her yıl ortalama %10 büyüme gözlenen Delhi Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı’nda gelecek 10 yıl içinde kargo trafiğinin 1.000.000 ton/yıla ulaşacağı öngörülüyor.

Çelebi Delhi'yi fethetti!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 9 yıl önce
maalesef cehalet yurdumuzun her kosesınde bızı en cok uzen boyutlarda. maalesef sektorumuzdede. yurt ıcınde kapatacaklardı dıye yorum yapan cahıl arkadasım benım. yurdumun ınsanı, bıraz oku ve sor.borsayı takıp et, kurlara bak, 51 yılda neler yapmıs bu sırket bıraz arastır, ılham al, kendını gelıstır, yurdısında ıhale katılmak ıcın sartları ogren, ıhaleye katılanları ogren, kac paraya kazanılmıs bır bak, daha ne dıyım sana cahıl arkadasım benım. neyse sahab sabah guldum yorumlarına.sevgıler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Çelebiden başka bu ihaleye giren var mı allahaşkına ? Hangi aklı başında şirket Hindistanda iş yapar ? Türkiyede dükkanı kapatacaklar diye yurtdışında neresi olursa olsun saldıralım felsefesidir bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sen hırsından çatlamak üzeresin değil mi!! Bir gün gelir USA'de de alırız ihaleleri sorun değil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
tamam arkadaşlar size ve çelebinize mutluluklar ne diyelim bize ne siz aynen devam edin sizde mutlusunuz çelibide allah bozmaz inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000