04 Ocak 2011, Salı 17:48:27

"VAN WAY AIRLINES" HAVAYOLU MU?

Van’da bugün ilk kez basının karşısına çıkan Van Way Airlines’in havayolu şirketi gibi kamuoyuna yansıtılması kafaları karıştırdı. Peki, işin aslı neydi?
  • BENCE VAN DA OLMASI GEREKEN BİR ŞEY HAYIRLI UĞURLU OLSUN
  • Bende açıkçası firma kuruldu diye sevinmiştim, tabi bu hali ile bir tur işletmesi, Best Van ne kadar başarılı ya da ne işler yapar bilemem, ama şunu biliyorum ki Van' ın gerçekten büyük bir havaalanı ve daha çok uçuşa ihtiyacı var. Bir diğer değineceğim konu Van doğunun Paris' i lafını Allah rızası için kullanmayın Paris' i görmemiş olsam belki kanardım, rezalet durumda, bir çivi bile çakılmamış kente, şimdiki bir şeyler yapmaya çalışıyor ama ona da fikri zikri nedeni ile tersim. Bu uçuşların bence asıl amacı otobüs ile yapmakta zorlandıkları İran - Suriye taşımacılığını havaya kaydırmak başka bir amacı yoktur.
  • arkadaşlar ne var bu kadar abartacak anlamadım. 1- adam havayolu firması falan kurmamış turizm firmasının (kendisi BesteVan Turizm in sahibidir) otobüs ve uçakla yolcu taşımasına karar vermiş :) uçak koltuklarınıda girmiş Bora Jet ten kiralamış :) Girin adamın sitesine bakın. Bırakın havayolu firması olmayı sıradan bir tur firması bile olmayı başaramamış. Paranın gücü dedikleri bu olsa gerek...
  • Sayin Catlamaya Gerek Yok; korkarim ki 5 yildir Van'da yasamaniza ragmen Bayram soyadina sahip 3 farkli aile oldugunu goz ardi etmis ya da gorememissiniz. Arslan Bayram Bayram Oteli ve Best Van Turizm'in kurucusudur. Bahsettiginiz olaylarla soyadi disinda hic bir iliskisi yoktur. Sizin adiniza umuyorum ki Arslan Bayram Bey bu yazinizi okumasin veya bir sekilde haberder olmasin cunku vergi rekortmeni olan bir is adamimiz olarak bu konularda hassas olacagini dusunuyorum mahkemelik olmayiniz. Ve lutfen alti bos konusmayiniz sevgiler.

Vanlı bir işadamının ‘Van Way Airlines’ kurduğu şeklindeki haber bugün birçok basın organında yer aldı.

15 Ocakta Gaziantep, Trabzon ve Ankara seferlerine başlayacağı bildirilen Van Way Airlines’in daha sonra İran’ın Urumiye, Tebriz, Tahran ile Irak’ın Süleymaniye, Erbil ve Ermenistan’ın Erivan kentlerine uçmayı düşündüğü vurgulandı. 

Ancak Vanlı işadamının bu sözleri, ‘Vanlı işadamı havayolu şirketi kurdu’ şeklinde yorumlanınca ortaya ibretlik haberler çıktı.

Vanlı işadamının kurduğu Van Way Airlines’in, tıpkı Öger Türk Tur gibi bir tur şirketi olduğu, Borajet ve Anadolujet uçaklarının koltuklarını kiralayarak operasyon yapacağı detayı atlandı.

Çünkü bir acentenin uçak uçurabilmesi için bir havayolu için gerekli olan teknik standartlara sahip ve dolayısıyla  AOC sahibi olması gerekiyor. Ancak Vanlı girişimcinin Van Way Airlines adlı şirketinin ne AOC’si ne de havayolu şirketi kriterlerine haiz olmadığı biliniyor. Bu yüzden medyada yer bulduğu gibi Van Way Airlines ismi gibi bir havayolu değil sadece bir tur şirketidir.

Bu arada tanıtım afişlerinde Borajet  uçaklarının kullanılması ile ilgili olarak Borajet’in yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için açıklama yapması bekleniyor.
 

"VAN WAY AIRLINES" HAVAYOLU MU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 7 yıl önce
BENCE VAN DA OLMASI GEREKEN BİR ŞEY HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bende açıkçası firma kuruldu diye sevinmiştim, tabi bu hali ile bir tur işletmesi, Best Van ne kadar başarılı ya da ne işler yapar bilemem, ama şunu biliyorum ki Van' ın gerçekten büyük bir havaalanı ve daha çok uçuşa ihtiyacı var. Bir diğer değineceğim konu Van doğunun Paris' i lafını Allah rızası için kullanmayın Paris' i görmemiş olsam belki kanardım, rezalet durumda, bir çivi bile çakılmamış kente, şimdiki bir şeyler yapmaya çalışıyor ama ona da fikri zikri nedeni ile tersim. Bu uçuşların bence asıl amacı otobüs ile yapmakta zorlandıkları İran - Suriye taşımacılığını havaya kaydırmak başka bir amacı yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
arkadaşlar ne var bu kadar abartacak anlamadım. 1- adam havayolu firması falan kurmamış turizm firmasının (kendisi BesteVan Turizm in sahibidir) otobüs ve uçakla yolcu taşımasına karar vermiş :) uçak koltuklarınıda girmiş Bora Jet ten kiralamış :) Girin adamın sitesine bakın. Bırakın havayolu firması olmayı sıradan bir tur firması bile olmayı başaramamış. Paranın gücü dedikleri bu olsa gerek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sayin Catlamaya Gerek Yok; korkarim ki 5 yildir Van'da yasamaniza ragmen Bayram soyadina sahip 3 farkli aile oldugunu goz ardi etmis ya da gorememissiniz. Arslan Bayram Bayram Oteli ve Best Van Turizm'in kurucusudur. Bahsettiginiz olaylarla soyadi disinda hic bir iliskisi yoktur. Sizin adiniza umuyorum ki Arslan Bayram Bey bu yazinizi okumasin veya bir sekilde haberder olmasin cunku vergi rekortmeni olan bir is adamimiz olarak bu konularda hassas olacagini dusunuyorum mahkemelik olmayiniz. Ve lutfen alti bos konusmayiniz sevgiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000