12 Mayıs 2011, Perşembe 13:44:09

TİCARİ Mİ MECBURİ Mİ?

Borajet ve Anadolujet’in ortaklaşa düzenlediği Tokat-İstanbul uçak seferleri sona eriyor...
  • way bee doktorlarda belesmi ucuyor.gazeteciler ucuyordu. doktorlarin beles uctugunu duymamistim
  • İŞİNİZE GELMEZ TABİ Kİ, ÖZEL UÇAK GİBİ BULDUNUZ 60-100 TL LIK UÇUŞLARI AĞLARSINIZ. % 80 DOLULUKMUŞ KİM İNANIR? PAMUK ELLER CEBE DOKTORCUĞUM PAMUK ELLER CEBEEE. BİR MUAYENE BEDELİNİ OW BİLETE VERİN BAKAYIM, YOK ÖYLE BELESH...
  • Anadolujet de, Borajet de Özel Havayoludur. Anadolujet, ağabeysi THY gibi kendini hala "milli havayolu", "resmi havayolu", "devlet havayolu" zannediyorsa çok yazık. "Ne olduğunu bile bilmiyor" denir buna. Eğer kamu kurumu olsaydın, hizmet için uçardın, para için değil. Tokatlılar, Anadolujet yerine Borajet ile direkt anlaşma yapıp, sizi oradan atmalılar, bir daha da Tokat'a indirmemeliler. Bu işin rengi değişmeye başladı.
  • haklılar eğer gerçekten %70 in üzerinde dolu gidiyorsa uçak bence istanbul dışında ankaradanda bağlantılı olarak uçuş koyarak hacmi yükseltmeleri gerekirdi.

Tokat-İstanbul direkt seferleri 23 Mayıs’tan itibaren iptal edilerek, Tokat-Ankara-İstanbul haline getiriliyor. Direkt uçuş yerine aktarma yapılarak İstanbul’a ulaşacak olan Tokatlılar duruma öfkeli.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  Tokat Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Osman Kara, durumu anlamakta güçlük çektiklerini ifade etti.

Kara; “BoraJet ve AnadoluJet işbirliği ile düzenlenen Tokat-İstanbul direkt uçak seferlerinin, 23 Mayıstan itibaren iptal edildiğini üzülerek öğrendik. Bilindiği gibi günümüzün en hızlı ulaşım aracı olan uçağı Tokat bölgesindeki hekim ve sağlık camiası yoğun olarak kullanmaktaydı. Altı aylık veriler % 80 in üzerinde bir dolulukla seyrediyordu.

Ancak 23 Mayıs'tan itibaren Tokat-İstanbul karşılıklı aktarmasız uçak seferlerinin iptal edilerek, Tokat-Ankara uçak seferlerinin konduğunu ve Ankara Esenboğa'dan Tokat veya İstanbul’a ikinci bir uçakla aktarma yapılarak uçuş seçeneğinin konulması Tokat-İstanbul ulaşım süresini 4-5 saate çıkaracak, uçuş maliyetleri ise 200 ile 300 TL arasında olabilecektir.

Tamamen masa  başında alınan ve mantıksız bu uçuş teklifi ilimizden İstanbul uçuşlarının iptal edilmesi ve yolcunun dağılması anlamına gelmektedir. Demiryolu olmayan ilimizde gerek sağlık camiasının ve gerekse halkımızın % 80 in üzerinde dolulukla uçtuğu İstanbul direkt uçuşlarının korunarak, ayrıca Ankara, Antalya, İzmir gibi hatlara ekstra uçuşlar beklerken uçuşların Ankara bağlantılı hale getirilmesinin mantığını anlayamıyoruz. Bir kamu kuruluşu olan AnadoluJet'in ticaret mantığıyla hareket etmesi gerekse bile, kamu kurumu olmasından ötürü sorumlulukları olduğunu hatırlatmak isteriz. Konunun tekrar değerlendirilerek Tokat - İstanbul karşılıklı aktarmasız uçuşların her gün devam etmesi dileğimizin yanı sıra eğer konacaksa ayrıca Ankara, İzmir, Antalya gibi hatları da istiyoruz” şeklinde konuştu.

TİCARİ Mİ MECBURİ Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 7 yıl önce
way bee doktorlarda belesmi ucuyor.gazeteciler ucuyordu. doktorlarin beles uctugunu duymamistim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İŞİNİZE GELMEZ TABİ Kİ, ÖZEL UÇAK GİBİ BULDUNUZ 60-100 TL LIK UÇUŞLARI AĞLARSINIZ. % 80 DOLULUKMUŞ KİM İNANIR? PAMUK ELLER CEBE DOKTORCUĞUM PAMUK ELLER CEBEEE. BİR MUAYENE BEDELİNİ OW BİLETE VERİN BAKAYIM, YOK ÖYLE BELESH...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Anadolujet de, Borajet de Özel Havayoludur. Anadolujet, ağabeysi THY gibi kendini hala "milli havayolu", "resmi havayolu", "devlet havayolu" zannediyorsa çok yazık. "Ne olduğunu bile bilmiyor" denir buna. Eğer kamu kurumu olsaydın, hizmet için uçardın, para için değil. Tokatlılar, Anadolujet yerine Borajet ile direkt anlaşma yapıp, sizi oradan atmalılar, bir daha da Tokat'a indirmemeliler. Bu işin rengi değişmeye başladı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
haklılar eğer gerçekten %70 in üzerinde dolu gidiyorsa uçak bence istanbul dışında ankaradanda bağlantılı olarak uçuş koyarak hacmi yükseltmeleri gerekirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000