29 Mayıs 2010, Cumartesi 17:41:22

İstanbul-Tokat uçuşlarına bir bacak daha eklendi

Türkiye'yi bölgesel havacılıkla tanıştırmak amacıyla sektöre giren Borajet, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Tokat'a yaptığı direkt seferleri Ankara aktarmalı olarak yeniden düzenledi.
  • thy sivasa gidiş geliş 320 ytl ye ucuyor . Borajet sivasa sever düzenlese çok daha ucuza ucucağına eminim. İnsanlar hayatlarını çoğu zaman önceden planlıyamaz. 6 ay evvelinden gidip gidemeyeceğimi bilemeden ucuza bilet alamam. borajet bişeyler yapmalı. Sivasa giden sabiha gökcen den kalkan ucak yok.
  • Aktarmalı operasyon şu anki şartlarda en uygun uygulama ancak yerel idarelerin bir süre sübvansiyon yapması gerekir. Bunu boş koltukların satın alınmasıyla değil yolcu başına katkı ödeyerek yaparsa Tokat halkına da hizmet etmiş olur. Ancak sanırım otobüs firmalarının baskısı olacaktır. Buna direnç gösterebilecekler mi bilmem.
  • iyice dolmuş oldu bu iş..
  • borajet doğrusunu yaptı, anadoluya uçacaksan ankaradan gidecek yolcuyu da almak akıllıca, ankara her zaman iç hatlar için hub olacaktır

Uçuşlarına 8 Mayıs 2010 tarihinde başlayan Borajet, İstanbul-Tokat arasında düzenlediği seferlerine bir bacak daha ekledi.

Şirket, haftanın 7 günü ATR 72-500 tipi yolcu uçağı ile İstanbul-Tokat arası karşılıklı yaptığı seferlere Ankara aktarmasını dahil etti. Borajet'ten edinilen bilgilere göre; Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat 07.00'de kalkan uçağın Ankara Esenboğa Havaalanı'na saat 07.55 indiği, uçağın yolcularını alarak 08.25 Tokat'a sefer yaptığı öğrenildi.

Tokat'tan ise uçağın saat 10.10'da kalkarak 11.00'de Ankara'ya indiği, Ankara'dan da saat 11.30 İstanbul'a sefer düzenlediği belirtildi.

Öte yandan, şirketin doluluk oranlarında hafta içi yüzde 50, haftasonu da yüzde 70'lere ulaştığı ifade edildi.

İstanbul-Tokat uçuşlarına bir bacak daha eklendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 8 yıl önce
thy sivasa gidiş geliş 320 ytl ye ucuyor . Borajet sivasa sever düzenlese çok daha ucuza ucucağına eminim. İnsanlar hayatlarını çoğu zaman önceden planlıyamaz. 6 ay evvelinden gidip gidemeyeceğimi bilemeden ucuza bilet alamam. borajet bişeyler yapmalı. Sivasa giden sabiha gökcen den kalkan ucak yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Aktarmalı operasyon şu anki şartlarda en uygun uygulama ancak yerel idarelerin bir süre sübvansiyon yapması gerekir. Bunu boş koltukların satın alınmasıyla değil yolcu başına katkı ödeyerek yaparsa Tokat halkına da hizmet etmiş olur. Ancak sanırım otobüs firmalarının baskısı olacaktır. Buna direnç gösterebilecekler mi bilmem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
iyice dolmuş oldu bu iş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
borajet doğrusunu yaptı, anadoluya uçacaksan ankaradan gidecek yolcuyu da almak akıllıca, ankara her zaman iç hatlar için hub olacaktır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000