15 Eylül 2014, Pazartesi 13:38:27

HOŞ KAPTAN GÖKYÜZÜNE VEDA ETTİ

Türk havacılığına uzun yıllar hizmet eden kaptan pilot Hasan Hoş, son uçuşunu yaparak gökyüzüne veda etti.
  • TANIDIĞIM EN BEYEFENDİ,EN KİBARVE EN HOŞ İNSAN MUTLU SAĞLIKLI EMEKLİLİKLER.
  • Sevgili Hasan Hocam,Orman Havacılığı kurduğumuz 1988 yılından bu yana ayrılmadan ailece de hep beraber olduk.Mesleki kurslarının hep birincisi olduğunu biliyorum.Yöneticimiz olduğun zamanki insanca yönetimini,komşuluk,arkadaşlık,insanlık duygularının mükemmelliğini hep izledim.Sivil Havacılıkta uçucular lehine mevzuat çalışmalarını ve katkılarını bilen emekli bir pilot abin olarak bilmeyen uçucular adına da sana minnettarım ve teşekkürlerimi sunuyorum.Emekli olarak beraberliğimize ayıracağın zaman için de çok mutluyum.Beceri ve yeteneğini bildiğim oğlun Akın'a da babasından aldığı bayrağı onun gibi yüceltmesini dilerken yaşam boyu sağlık ve mutluluk dileklerimle gözlerinden öpüyorum.
  • Canım kaptanım emekliliğiniz hayırlı uğurlu olsun sizi tanıdığım içinde kendimi çok şanslı hissediyorum sağlıklı huzurlu ailenizle güzel bir emeklilik diliyorum, sizi herkezin örnek almasını temenni ediyorum. Kaptanım sizi bilen biliyor bilmeyenler ise edepten nasibini almamışlar kedi ulaşamadığı ciğere mındar dermiş Buda o hesap HOŞ ailesi her zaman bir başka EA
  • Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş, Hocam da bunu becermiş, ne güzel. OG

1974 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda pilot olarak göreve başlayarak gökyüzü serüvenine atılan kaptan pilot Hasan Hoş, son uçuşunu yaparak göklere veda etti.

Türkiye’de ilk kez havadan orman yangın söndürme çalışmalarını başlatarak havacılığa önemli hizmetler sağlayan ve sonrasında 5 yıl süreyle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde kontrol pilotu olarak görev yapan Hoş, havayolu işletmelerinin kendi pilotlarını yetiştirebilmeleri için gerekli olan Tip İntibak eğitimi organizasyonlarının kurulmasına da öncülük etti.

Boş uçakla eğitim verilmesini de sona erdirerek ZFTT uygulamasını başlatan Kaptan Pilot Hoş, son olarak Borajet Havayolları’nda kaptan pilot olarak uçtu. Hasan Hoş, son uçuşunu yaparak çok sevdiği gökyüzüne veda etti.
 

HOŞ KAPTAN GÖKYÜZÜNE VEDA ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

SEMİH BAYINDIR ~ 4 yıl önce
TANIDIĞIM EN BEYEFENDİ,EN KİBARVE EN HOŞ İNSAN MUTLU SAĞLIKLI EMEKLİLİKLER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türker YALÇIN ~ 4 yıl önce
Sevgili Hasan Hocam,Orman Havacılığı kurduğumuz 1988 yılından bu yana ayrılmadan ailece de hep beraber olduk.Mesleki kurslarının hep birincisi olduğunu biliyorum.Yöneticimiz olduğun zamanki insanca yönetimini,komşuluk,arkadaşlık,insanlık duygularının mükemmelliğini hep izledim.Sivil Havacılıkta uçucular lehine mevzuat çalışmalarını ve katkılarını bilen emekli bir pilot abin olarak bilmeyen uçucular adına da sana minnettarım ve teşekkürlerimi sunuyorum.Emekli olarak beraberliğimize ayıracağın zaman için de çok mutluyum.Beceri ve yeteneğini bildiğim oğlun Akın'a da babasından aldığı bayrağı onun gibi yüceltmesini dilerken yaşam boyu sağlık ve mutluluk dileklerimle gözlerinden öpüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HOŞ Kaptanım ~ 4 yıl önce
Canım kaptanım emekliliğiniz hayırlı uğurlu olsun sizi tanıdığım içinde kendimi çok şanslı hissediyorum sağlıklı huzurlu ailenizle güzel bir emeklilik diliyorum, sizi herkezin örnek almasını temenni ediyorum. Kaptanım sizi bilen biliyor bilmeyenler ise edepten nasibini almamışlar kedi ulaşamadığı ciğere mındar dermiş Buda o hesap HOŞ ailesi her zaman bir başka EA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş, Hocam da bunu becermiş, ne güzel. OG

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000