27 Aralık 2010, Pazartesi 08:41:20

GAZİPAŞA UÇUŞLARI DURUYOR MU?

Borajet Havayolları Genel Müdürü, Kadir Peker Alanya'nın yerel gazetelerinden birine yaptığı açıklamada: Gazipaşa Belediye Başkanı, bize yolcu garantisi verdi ama sözünü tutmadı. Bu tutum yüzünden uçuşlarımız durabilir" diye konuştu.
  • uzun zamandır sabırsızlıkla beklenen Gazipasa Havaalanının daha bir kaç geçmeden uçuşlarının sonlandırılması çok yazık. Umarım bir an önce bu hatadan dönülür. İstanbulda yasayan bir Gazipasa lı olarak bu gelişmeden çok üzüntü duyduğumuzu ve yetkililerin bir an önce bu duruma el atmasını talep ediyoruz.
  • boraje in saw-zonguldak seferleride aynı şekilde boş gidip geliyo.ama denizli seferleri çok iyi 50 den aşagı yolcu olmuyo.saw-merzifon ve saw-sinop seferleri olsa uçaklar dolar.bu hatları degerlendirmesi lazım
  • Alanya-Antalya arası nasıl 25 dakika sürüyor? Otobüsle ışıklara takılarak gittinmi en az 2 saat Alanya-Antalya arası sürüyor. 1 saat 20 dakikada İstanbul'dan Antalyaya geliyorsun, Antalya dan Gazipaşa gelmek 3 saatimizi alıyor.
  • Adana -Antalya arasında 600 km. boyunca hiçbir havaalanı olmayacak,Bitlis,Hakkari,Gökçeada gibi küçük yerlere dahi havaalanı yapılıp çalışacak ama Anamur,Gazipaşa ve Alanya Bu Havaalanına iç hatlarda yolcu veremeyecekmiş !.. (Toplam 400.000 nüfus) Bu size garip gelmiyormu?
Gazipaşa Havalimanı'na ilk tarifeli seferi 12 Temmuz 2010 tarihinde düzenleyen Borajet, seferlerini durdurma noktasında olduğunu duyurdu. İlk günlerde haftada 5 gün Gazipaşa, İstanbul ve Ankara arasında sefer yapan ancak son günlerde yolcu sıkıntısı nedeniyle sefer sayısını Cuma ve Pazar günü olmak üzere iki güne düşüren Borajet’in Genel Müdürü Kadir Peker, Yeni Alanya'nın sorularını yanıtladı.

'BİZİ FIRSATÇILIKLA SUÇLADI'
Özgenç'in kendilerine boş kalan koltukların ücretini ödeyeceği sözünü verdiğini hatırlatan Peker, şöyle konuştu: Özgenç, verdiği sözü tutmadı. Sözünde durmadığı gibi bize noterden bir de yazı gönderdi. Özgenç, imzasıyla gelen yazıda bizi haksız kazanç elde etmeye çalışmak ve fırsatçılıkla suçluyor. Belediye Başkanı, üstelik bize bu konuda söz vermediğini ve Borajet'e borcunun olmadığını beyan ediyor.

'GAZİPAŞA'DA BÜYÜK ZARAR ETTİK'
Biz her şeye rağmen halen Gazipaşa-İstanbul seferini kaldırmadık. Verilen söz tutulsaydı, Gazipaşa Belediyesi bize 519 bin TL koltuk parası ödemiş olacaktı. Biz, bu parayı alamadığımız gibi, bir de bunun iki misli zarar ettik. Buraya inip, kalkan boş uçakları da hesaplarsanız, zararımız ortaya çıkar. Gazipaşa uçuşlarını durdurmak istemiyoruz ama Özgenç'in tavrı yüzünden mecburen durabilir.

Yapımına 1991 yılında başlanan Gazipaşa Havalimanı'na ilk seferi 12 Temmuz 2010 tarihinde düzenleyen Borajet, seferlerini durdurma noktasında olduğunu duyurdu.

İstanbul-Gazipaşa arasındaki ilk uçuşa Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney, gazeteciler ve Borajet'in yetkilileri de katılmıştı. Borajet'in ilk kez tarifeli sefer düzenlediği havalimanına inen yolcular, havalimanında çiçeklerle karşılanmıştı. Haftada 5 gün İstanbul-Gazipaşa ve Gazipaşa-Ankara iç hat uçuşu düzenleyen Borajet, yolcu sayısının az oluşu nedeniyle Ankara seferini iptal etmiş, Gazipaşa-İstanbul seferini ise haftada iki güne indirmişti.

HAFTADA İKİ GÜN YAPILIYOR
Gazipaşa-İstanbul tarifeli iç hat seferini Cuma ve Pazar günü olmak üzere iki güne düşüren Borajet’in Genel Müdürü Kadir Peker, Yeni Alanya'nın sorularını yanıtladı. Peker, "Biz ilk tarifeli seferi başlattığımız dönemde Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç'le görüştük. Özgenç, bize yolcu konusunda garanti verdi. Bize, 'Siz yolcu bulamazsanız ben yolcu garantisi veriyorum, bu da olmazda gerekli masrafı çekeceğim' diyerek söz verdi" dedi.

(Yeni Alanya)
GAZİPAŞA UÇUŞLARI DURUYOR MU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
uzun zamandır sabırsızlıkla beklenen Gazipasa Havaalanının daha bir kaç geçmeden uçuşlarının sonlandırılması çok yazık. Umarım bir an önce bu hatadan dönülür. İstanbulda yasayan bir Gazipasa lı olarak bu gelişmeden çok üzüntü duyduğumuzu ve yetkililerin bir an önce bu duruma el atmasını talep ediyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
boraje in saw-zonguldak seferleride aynı şekilde boş gidip geliyo.ama denizli seferleri çok iyi 50 den aşagı yolcu olmuyo.saw-merzifon ve saw-sinop seferleri olsa uçaklar dolar.bu hatları degerlendirmesi lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Alanya-Antalya arası nasıl 25 dakika sürüyor? Otobüsle ışıklara takılarak gittinmi en az 2 saat Alanya-Antalya arası sürüyor. 1 saat 20 dakikada İstanbul'dan Antalyaya geliyorsun, Antalya dan Gazipaşa gelmek 3 saatimizi alıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Adana -Antalya arasında 600 km. boyunca hiçbir havaalanı olmayacak,Bitlis,Hakkari,Gökçeada gibi küçük yerlere dahi havaalanı yapılıp çalışacak ama Anamur,Gazipaşa ve Alanya Bu Havaalanına iç hatlarda yolcu veremeyecekmiş !.. (Toplam 400.000 nüfus) Bu size garip gelmiyormu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000