02 Ağustos 2011, Salı 23:12:19

ESENBOĞA HAVALİMANI BARAJI!

Ankara'da iki saat süren aşırı yağış ve şiddetli rüzgar hava trafiğini alt üst ederken Esenboğa Havalimanı olağanüstü saatler yaşadı.
  • Yabanci memleketleri ornek verenler, hele japonyaya filan kadar ornekleri goturenler, orada yandas diye bir kavram varmiymis, avanesi zengin olsun diye her ihaleyi onlarin uzerinden geciren hukumetler var miymis? Oyle ustun koru orneklerle durumu gecistiremezsiniz. Bu bize ozgu bir hastalik ve bas musebbibi de iktidardir. Yalansa yalan deyin elinizi vicdaniniza koyup. Japonyada kobe depreminin ertesi gunu sehre su veremedim dive belediye reisi intihar etmisti, onu ornek versenize?
  • Hesap soran da yok. Dilediğiniz gibi götürün. Bu hava limanını oraya kim yaptı? Zamanında ona da hesap soran olmamıştı. Aynen devam. Hoş Antalya da İzmir de denizin hemen bitişiğinden geçen caddeleri de su basıyor. Nasıl bir inşaat tekniği ise?
  • Etkin olmayan proje yapan böyle inşaat mühendislerini Türkiye'ye yollamak lazım. (Türklerin ne günahı var?)
  • geçenlerde selin mahvettiği dünyanın sayılı gelişmiş ülkelerinden olan Güney Kore nin hükümeti AKP mi şimdi. bizim millet herşeyi siyasete bağlamayı çok iyi bilir. iğneyi kendine çuvaldızı başkasına derler ama iğneyi bile batırmazlar kendilerine
Esenboğa Havalimanı eşine ender rastlanan bir felaketle karşı karşıya kaldı. Akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur ve beraberindeki şiddetli rüzgar hava trafiğini allak bullak etti. Havalimanının çatısında meydana gelen kısmı çöküntü havalimanı yetkililerinin müdahalesi ile çözümlenirken asıl sorun apronda yaşandı.
 
Esenboğa Havalimanı'nın apronu yağışla beraber biriken sulardan dolayı barajı andırıyordu. Suların dizboyunu geçtiği havalimanı apronunda Borajet'e ait uçaklar hasar gördü. Şiddetli yağmur suların akarlardan tahliye olmadığı görüldü.
 
Borajet uçağı şiddetli rüzgarla birlikte olduğu yerde ters dönerken enerji ünitesine vurdu. Uçağın gövdesinde hafif çökme meydana gelirken burnundaki radom  da hasar gördü.
 
Esenboğa Havalimanı apronunda neden bu kadar su birikintisi meydana geldiği ise tartışmalara neden oldu. Apronun su birikintisine karşı akarı olup olmadığı ayrı bir soru işareti.©AirportHaber ÖZEL
ESENBOĞA HAVALİMANI BARAJI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 7 yıl önce
Yabanci memleketleri ornek verenler, hele japonyaya filan kadar ornekleri goturenler, orada yandas diye bir kavram varmiymis, avanesi zengin olsun diye her ihaleyi onlarin uzerinden geciren hukumetler var miymis? Oyle ustun koru orneklerle durumu gecistiremezsiniz. Bu bize ozgu bir hastalik ve bas musebbibi de iktidardir. Yalansa yalan deyin elinizi vicdaniniza koyup. Japonyada kobe depreminin ertesi gunu sehre su veremedim dive belediye reisi intihar etmisti, onu ornek versenize?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hesap soran da yok. Dilediğiniz gibi götürün. Bu hava limanını oraya kim yaptı? Zamanında ona da hesap soran olmamıştı. Aynen devam. Hoş Antalya da İzmir de denizin hemen bitişiğinden geçen caddeleri de su basıyor. Nasıl bir inşaat tekniği ise?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Etkin olmayan proje yapan böyle inşaat mühendislerini Türkiye'ye yollamak lazım. (Türklerin ne günahı var?)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
geçenlerde selin mahvettiği dünyanın sayılı gelişmiş ülkelerinden olan Güney Kore nin hükümeti AKP mi şimdi. bizim millet herşeyi siyasete bağlamayı çok iyi bilir. iğneyi kendine çuvaldızı başkasına derler ama iğneyi bile batırmazlar kendilerine

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000