07 Eylül 2014, Pazar 09:01:39

CENGİZ TOPEL HAVALİMANI'NDAN SİVİL UÇUŞLAR DURDURULACAK

2011 yılının Kasım ayında büyük umutlarla sivil havacılığa açılan ve siyasilerin “Türkiye’nin her yerine seferler yapılacak” diye söz verdiği Cengiz Topel Havalimanı yine sadece askeri uçaklara kalıyor.
  • Yeni İzmit li YHT den sonra kapanması gereken bir meydan. Eskişehir, Konya Yenişehir gibi. Bin trene en kısa sürede in istediğin yerde. Ne uğraşacaksın bir sürü teferruatla. Gerisini havacılar düşünsün.
  • borajetin kocaelideki operasyonunu bitirme sebebi anadolujettir borajet kocaelinden anadolu jet adına ucuyodu zaten biraz doluluk oranı yakalayınca anadolu jet kendi ucmaya başladı borajeti kocaelinden cıkardı
  • Nerde o Borajeti yerden yere vuran delikanlılar, tk cılar, jet oğlanları? Hani nooldu??
  • Demek ki neymiş efendim? Öyle işkembe-i kübradan atmakla olmuyormuş. Yok Pırpırlı diye ATR' leri sevmediler, yok biletleri pahalı buldular, asıl sorunun yerel yönetimin de gerçek bir destek vermesi lazım. Şehrin her yerine afiş as, reklam yap, halka duyur. İnterneti kullanmayı sen biliyorsun ama halkın haberi yok. Yolcu iniyor, şehirlerarası otoyolda otostop yapıp bir yerlere gitmeye çalışıyor. Eti ne budu ne kazandığı ne? Attınız Borajeti öne bir Bursadaki kurnazlara, bir Zonguldaktaki çıkarcılara, bir Denizlideki uyanıklara kullandırttınız. Ne oldu? yolcu yok zararına uçuyorum diye uçuşları iptal ettiler. Fatura da PEKER kardeşlere kesildi. Bu şirketi bu ülkeye kazandıran bu iki kardeş çoktan havacılık tarihine adlarını altın harfler ile yazdırdılar bile. Milli otomobil için babayiğit arayan RTE o babayiğidi bulamaz iken bu kardeşler Yalçın AYASLI babayidini buldular. yarın öbür gün "Biz ettik sen etme gel iptal ettiğin Kocaeli uçuşlarına başla denirse ikna için daha çok şey lazım.

Kocaeli halkı için büyük umutlarla sivil uçuşlara açılan Cengiz Topel Havalimanı, uçuşlardaki düşük doluluk oranı nedeniyle sivil uçuşlara kapatılmak üzere... Bir dönem bölgesel havayolu taşımacılığı yapan Borajet'inde kullandığı havalimanında şu anda yalnızca AnadoluJet sefer düzenliyor. Anadolujet'in Kocaeli-Ankara seferlerinde yeterli doluluk oranının sağlanamamasından dolayı seferlerini duracağı belirtiliyor.

Kocaeli yerel basınında yer alan haberlere göre; AnadoluJet, 8-10 Eylül tarihlerinde düzenleyeceği seferlerden sonra Kocaeli-Ankara arasındaki uçuşlarını sonlandıracak.

Cengiz Topel Havalimanı'ndan uçuş yapan tek şirket olan AnadoluJet'in de seferlerini durdurmasıyla birlikte meydan yeniden askeri uçaklara kalacak. Böylece havalimanının 3 yıl önce başlayan sivil uçuş macerası da sona erecek.

CENGİZ TOPEL HAVALİMANI'NDAN SİVİL UÇUŞLAR DURDURULACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yeni İzmit li YHT den sonra kapanması gereken bir meydan. Eskişehir, Konya Yenişehir gibi. Bin trene en kısa sürede in istediğin yerde. Ne uğraşacaksın bir sürü teferruatla. Gerisini havacılar düşünsün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
calışan ~ 4 yıl önce
borajetin kocaelideki operasyonunu bitirme sebebi anadolujettir borajet kocaelinden anadolu jet adına ucuyodu zaten biraz doluluk oranı yakalayınca anadolu jet kendi ucmaya başladı borajeti kocaelinden cıkardı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nerdesiniz??? ~ 4 yıl önce
Nerde o Borajeti yerden yere vuran delikanlılar, tk cılar, jet oğlanları? Hani nooldu??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YAVAŞ OL ORADA DUR ~ 4 yıl önce
TK ve Ajet olmasa çoktan batardınız.Borajeti Kocaelinden Ajet çıkarmadı.Boşa sallama.Klavte delikanlısı.
İşkembe ~ 4 yıl önce
Demek ki neymiş efendim? Öyle işkembe-i kübradan atmakla olmuyormuş. Yok Pırpırlı diye ATR' leri sevmediler, yok biletleri pahalı buldular, asıl sorunun yerel yönetimin de gerçek bir destek vermesi lazım. Şehrin her yerine afiş as, reklam yap, halka duyur. İnterneti kullanmayı sen biliyorsun ama halkın haberi yok. Yolcu iniyor, şehirlerarası otoyolda otostop yapıp bir yerlere gitmeye çalışıyor. Eti ne budu ne kazandığı ne? Attınız Borajeti öne bir Bursadaki kurnazlara, bir Zonguldaktaki çıkarcılara, bir Denizlideki uyanıklara kullandırttınız. Ne oldu? yolcu yok zararına uçuyorum diye uçuşları iptal ettiler. Fatura da PEKER kardeşlere kesildi. Bu şirketi bu ülkeye kazandıran bu iki kardeş çoktan havacılık tarihine adlarını altın harfler ile yazdırdılar bile. Milli otomobil için babayiğit arayan RTE o babayiğidi bulamaz iken bu kardeşler Yalçın AYASLI babayidini buldular. yarın öbür gün "Biz ettik sen etme gel iptal ettiğin Kocaeli uçuşlarına başla denirse ikna için daha çok şey lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000