29 Ekim 2015, Perşembe 18:05:51

Borajet'ten sıra dışı görüntüler!

Borajet Havayolları, sıra dışı bir reklam filmiyle uçaklarını ve havacılıktaki stratejisini tanıttı.
  • Sabiha Gökçen - Tokat ve Tokat - Ankara uçuşlarını kullanmıştım. En ufak bir sıkıntı yaşamadım. Ne beklediğinle de alakalı sanırım. Belki başka bir uçuş çok sorunlu da geçebilir. Sistematik sorunlar var. Kalan kısmı şikayet yönetimi ile halledilebilir.
  • Bildiğiniz üzere olumlu olumsuz birçok tecrübenin paylaşıldığı platformlar var internette. Bunlardan birisi ekşisözlük. Eğri Doğru başlıklı yazıları okuduktan sonra yolcuların genel yorumlarını merak edip girdim ve okudum. Okurken üzüldüm. daha sonra sikayetvar'a girdim, diğer havayolu firmaları ile karşılaştırma yaptım. Son 1 yılda Anadolu Jet-700 Atlas-314 Borajet-265 Onurair-596 Pegasus-4459 Sunexpress-419 THY-2180 şikayet almış. Taşınan yolcu sayısıyla oranlarsanız, sunexpress ile beraber en çok şikayet alan firma gibi görünüyor. Anlatmak istediğim şu, Eğri Doğru başlıklı yazı çok savunmacı sanki. Borajet'in verdiği hizmet belki de çoğu havayollarından daha iyi, ancak öyle görünüyor ki, yolcu beklentilerinin altında. Bunun sebebi de reklamlardaki vaadler ile gerçekler arasındaki fark olabilir. Bence konunun üzerine düşünülmesi gerekli. Belki de "heryerimizden kalite akıyor" tandanslı reklamlardır müşteri memnuniyetsizliğinin sebebi.
  • "Bütün koltuklar iki kişilik, orta koltuklar yok,sıkışmak yok" Uçak Embraer, dar zaten, istesen de orta koltuk koyamazsın :) dirseğin yine yanındakine değecek, adam kandırıyorlar resmen.
  • Çok sıradışı olmuş bu kadar sıradışı yapmayın borajete bağlanıp kalıyoruz

Borajet Havayolları, sıra dışı bir reklam filmiyle uçaklarını ve havacılıktaki stratejisini tanıttı.

Hedeflerini ve planlarını değiştirmesinin yanı sıra, filosunu da Brezilyalı üretici Embraer uçakları ile yenileyen ve Türk Havacılığına yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Borajet, projelerini çektiği reklam filmiyle anlattı.

Borajet'in yeni uçağı Embraer'de çekilen reklam, bir haber anlatımına uyarlanarak hazırlandı. Alışılmışın dışında bir yöntemin kullanıldığı reklamda, şirketin hedefleri ve yolcu memnuniyetine gösterilen özen dikkatle anlatıldı. Muhabirin uçak içine girerek hem kabinin rahatlığını hem de ikramdaki ince detayları dile getirmesi, reklamı farklı kılan en önemli özelliklerden biri olarak göze çarptı.

Yolcuların en çok şikayet ettiği hususlardan biri olan koltuk aralıklarına da değinilirken, 'orta koltuk yok, sıkışmak yok' ayrıntısıyla yolcuların rahat edieceği vurgusu yapıldı.

©AirportHaber

İşte Borajet'in klasik reklamın dışına çıktığı o video:

Borajet'ten sıra dışı görüntüler!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Aykut ~ 3 yıl önce
Sabiha Gökçen - Tokat ve Tokat - Ankara uçuşlarını kullanmıştım. En ufak bir sıkıntı yaşamadım. Ne beklediğinle de alakalı sanırım. Belki başka bir uçuş çok sorunlu da geçebilir. Sistematik sorunlar var. Kalan kısmı şikayet yönetimi ile halledilebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Düşünmeye değer ~ 3 yıl önce
Bildiğiniz üzere olumlu olumsuz birçok tecrübenin paylaşıldığı platformlar var internette. Bunlardan birisi ekşisözlük. Eğri Doğru başlıklı yazıları okuduktan sonra yolcuların genel yorumlarını merak edip girdim ve okudum. Okurken üzüldüm. daha sonra sikayetvar'a girdim, diğer havayolu firmaları ile karşılaştırma yaptım. Son 1 yılda Anadolu Jet-700 Atlas-314 Borajet-265 Onurair-596 Pegasus-4459 Sunexpress-419 THY-2180 şikayet almış. Taşınan yolcu sayısıyla oranlarsanız, sunexpress ile beraber en çok şikayet alan firma gibi görünüyor. Anlatmak istediğim şu, Eğri Doğru başlıklı yazı çok savunmacı sanki. Borajet'in verdiği hizmet belki de çoğu havayollarından daha iyi, ancak öyle görünüyor ki, yolcu beklentilerinin altında. Bunun sebebi de reklamlardaki vaadler ile gerçekler arasındaki fark olabilir. Bence konunun üzerine düşünülmesi gerekli. Belki de "heryerimizden kalite akıyor" tandanslı reklamlardır müşteri memnuniyetsizliğinin sebebi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Koltuk ~ 3 yıl önce
"Bütün koltuklar iki kişilik, orta koltuklar yok,sıkışmak yok" Uçak Embraer, dar zaten, istesen de orta koltuk koyamazsın :) dirseğin yine yanındakine değecek, adam kandırıyorlar resmen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarafsız ~ 3 yıl önce
Çok sıradışı olmuş bu kadar sıradışı yapmayın borajete bağlanıp kalıyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000