16 Mayıs 2013, Perşembe 10:43:47

BORAJET'TE SIKINTILI GÜNLER

Türkiye'nin tek bölgesel havayolu şirketi olan Borajet Havayolları'nda sıkıntılı bir dönem yaşanıyor. Önce yönetim sisteminde değilşiklik yapıldı şimdi o yönetimin kararları ile çok sayıda personel işinden oldu. İşte detaylar...
  • Adamlar Adana'dan her yere uçmaya başladı. Bence küçülme değil şirketi revize ettiler. Ocak ayında yaptıkları yönetici transferleri işe yaradı heral de. Acente olmak istediğimde çek istemişlerdi. Sözleşme şartları ağırdı. Yeni acente müdürü bu sıkıntılara el atmış. İyi olurlar inşallah.
  • İran'a uçmaya kalkmak sonları oldu malum patron amerikada yaşıyor
  • Barbaros acentesi , verdigimiz teminat cekleri ne olacak. :(
  • Bu havayolu zaten bastan sakat dogmustu. Yanlis ucak tercihi, yanlis yonetim sirketi bu hale getirdi. Ilk kurulus sekli ile kalsaydi bunlar olmazdi. Turk halki icin Turpo Prop ucaklar yanlis bir tercih cunku bizim halkimiz henuz alisik degil, secilecek ucak tipi CRJ olmaliydi. O zaman THY ile yapilan is birligi de daha iyi sonuc verirdi. Fix Costu bu denli yuksek olan bir sirket zaten ayakta duramazdi, Yalcin bey'i yanlis bilgilendirdiler, cikis yolu tabii ki var ama bir an once onlem alinmali.

Borajet Havayolları'nda yaklaşık 40 gün önce yönetim kurulu başkanlığına getirilen Fatih Akol'un aldığı kararlar uygulamaya başlandı. Şirketin küçültülmeye karar verildiği iddia edilirken bu karara ilişkin adımlar da atılmaya başlandı.


İlk etapta 14 kaptan ile 20'ye yakın kabin memurunun işine son verildi. Bunların yanında çok sayıda idari personel ile de yollar ayrıldı. Şirketin filosunda bulunan uçaklardan 2 tanesinin satılacağı iddia edilirken, çalışan sayısının da 80 kişiye kadar düşürüleceği konuşuluyor.

Öte yandan şirketin çıkardığı kabin içi derginin yayınına da son verildi. Borajet Havayolları'nın iç hat operasyonlarından çekileceği, charter uçuşlar yapmak için planlar yapıldığı da iddialar arasında yer alıyor.

©Airporthaber.com

BORAJET'TE SIKINTILI GÜNLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

Tam Tersi Oldu ~ 5 yıl önce
Adamlar Adana'dan her yere uçmaya başladı. Bence küçülme değil şirketi revize ettiler. Ocak ayında yaptıkları yönetici transferleri işe yaradı heral de. Acente olmak istediğimde çek istemişlerdi. Sözleşme şartları ağırdı. Yeni acente müdürü bu sıkıntılara el atmış. İyi olurlar inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İRAN ~ 5 yıl önce
İran'a uçmaya kalkmak sonları oldu malum patron amerikada yaşıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teminat ~ 5 yıl önce
Barbaros acentesi , verdigimiz teminat cekleri ne olacak. :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bastan Sakat Dogdu ~ 5 yıl önce
Bu havayolu zaten bastan sakat dogmustu. Yanlis ucak tercihi, yanlis yonetim sirketi bu hale getirdi. Ilk kurulus sekli ile kalsaydi bunlar olmazdi. Turk halki icin Turpo Prop ucaklar yanlis bir tercih cunku bizim halkimiz henuz alisik degil, secilecek ucak tipi CRJ olmaliydi. O zaman THY ile yapilan is birligi de daha iyi sonuc verirdi. Fix Costu bu denli yuksek olan bir sirket zaten ayakta duramazdi, Yalcin bey'i yanlis bilgilendirdiler, cikis yolu tabii ki var ama bir an once onlem alinmali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000