01 Mart 2013, Cuma 16:53:42

BORAJET İRAN UÇUŞLARINA BAŞLADI

İran'ın Tebriz ve Urmiye kentlerine uçak seferi başlatan Borajet, ilk seferini Urmiye'den Van'a yaptı.
  • neden iptal oldu veya kim iptal etti 1 günde
  • Borajetin uçaklarının yakıt maliyeti bir Boeing ve AİRBUS ile kıyaslanmayacak ölçüde az olmasına rağmen neden thy pegasus atlas ve onur gibi fiyatlar çekiyorlar ve shgm, rekabet kurumu ve ilgili yetkililer buna neden sessiz kalıyor acaba !!!!!? Sizce de düşündürücü değil mi?
  • Van bölgenin ulaşım merkezi yolunda adım adım ilerliyor. hayırlı olsun
  • HAYIRLIUGURLU OLSUN.TEBRIKLER

Bölgenin coğrafi şartlarına uygun uçaklarla hizmet veren Borajet, ilk seferini İran İslam Cumhuriyeti'nin Urmiye kentinden Van'a yaptı.


Uçuşlarla ilgili Van Ferit Melen Havalimanı'nda düzenlenen programa katılan Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, Van'ın yolcu potansiyelinin yüksek olduğunu, bu nedenle Borajet'in bu projeden kazançlı çıkacağını ifade etti.

Kentte turizmin ve sanayinin gelişmesi açısından karşılıklı uçuşların başlamasının önemli olduğuna dikkati çeken Yüzer, "Van binlerce yıl önce başkent olarak seçilmiş bir il. Biz de istiyoruz ki Van, sivil havacılık alanında da bölgenin başkenti olsun. Yurt içi ve yurt dışına uçuşlar artsın istiyoruz. Bugünden itibaren İran'a ilk uçuş gerçekleştirilecek. Önümüzdeki günlerde de Erivan'a uçuşlar yapılacak. İlimiz ve ülkemiz için hayırlı olacağını düşünüyoruz" dedi.

İlk seferle Van'a gelen Urmiye Belediye Başkanı Mohammad Hazratpour Talatapeh, Van'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Van ve Urmiye'nin tarihi, dini, kültürel açıdan çok derin geçmişe sahip olduğunu söyledi.

Talatapeh, uçuşların başlamasında emeği olan Türk ve İranlı yetkililere teşekkür etti.

Urmiye'den Van'a gelen yolcular ise uçak seferlerinin başlamasından memnuniyet duyduklarını bildirerek, İran ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesini, spor, sağlık, gezi konusunda güzel gelişmelerin yaşanmasını temenni etti.

BORAJET İRAN UÇUŞLARINA BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

neden ~ 5 yıl önce
neden iptal oldu veya kim iptal etti 1 günde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TURBOPROP ~ 5 yıl önce
Borajetin uçaklarının yakıt maliyeti bir Boeing ve AİRBUS ile kıyaslanmayacak ölçüde az olmasına rağmen neden thy pegasus atlas ve onur gibi fiyatlar çekiyorlar ve shgm, rekabet kurumu ve ilgili yetkililer buna neden sessiz kalıyor acaba !!!!!? Sizce de düşündürücü değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTBQ ~ 5 yıl önce
Bir uçuşun maliyetini sadece yakıt fiyatı oluşturmaz.Birkaç faktörün yanısıra serbest piyasa kuralı şudur;bir mal yada hizmete talep varsa fiyat yükselir, yoksa düşer.
yolcu sayısı ~ 5 yıl önce
a320 ve 737 kaç yolcu alıyor ATR kaç yolcu? Toplam maliyet değil kişi başı maliyet nedir? Bu sorunun cevabı ticaretin en önemli ögesidir.
umutluyum ~ 5 yıl önce
Van bölgenin ulaşım merkezi yolunda adım adım ilerliyor. hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
G.U ~ 5 yıl önce
HAYIRLIUGURLU OLSUN.TEBRIKLER

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000