21 Mart 2013, Perşembe 09:29:15

BORAJET İLE BEŞİKTAŞ ARASINDA BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

Beşiktaş hem deplasman masraflarını düşürmek, hem de para kazanmak için Borajet ile işbirliği yapacak. Kara Kartallar bu kapsamda uçak almanın planlarını yapıyor. İşte detaylar...
  • Bu yorumlarin hepsi hem spor hem de havacilik camiasi adina utanc verici ne de olsa agzi olan konusuyor.. Besiktas 4 buyuklerden birisi borajette turkiyenin ilk ve tek bolgesel havayolu sirketi cahilligin luzumu yok
  • BJK yanlızca futbol kulübünden oluşmuyor. Bunun yanında basketbol, veleybol vs takımlarıda var. THY bunların hepsine sponsormu? Zannetmiyorum. Bu takımların gittiği her yere ATR inebilir. Futbol takımı dışındaki takımlarında masrafları göz önünde bulundurularak alınmış bir karar olduğunu düşünüyorum. Bu kararın BJK yi küçültmeyip aksine büyüteceğini düşünüyorum. Hangi kulübün uçağı var????
  • Ulaşım ve haberleşmenin, ekmek gibi su gibi önemli olduğu bir çağda bir Galatasaraylı olarak Beşiktaşın bu girişimini ayakta alkışlıyorum. ATR' lere gelince yok 8 miş, yok 9 muş, yahu okumadan bilmeden ayıp oluyor. Bari internetten haberin var, klavyede kullanabiliyorsun prof google yaz kaç para bu uçak diye çıkıyor. http://www.ainonline.com/aviation-news/paris-air-show/2011-06-19/paris-2011-atr-72-600-debuts-paris-air-show-easa-certification-hand Linki al adres çubuğuna yapıştır. 2011 paris airshow da 22,7 M $ diye yazmışlar. Bu sıfırı tabi. Türk SHGM' si 10 yaşın üzerindeki uçakların ülkeye getirilmesine izin mi veriyor a akıllı. Alitalia Express kapatıldığında uçaklarını sattı. Uçaklardan birkaçını Borajet aldı diye duyduk. Tüm bakımlarını onarımlarını yapıp uluslararası geçerli uçabilirlik lisansını almışlar. Sen de bul o fiyata her takım için alsınlar. Şimdi hem bu milletin, hem de spor takımlarının bu nimettten faydalanması lazım. Fener ve Galatayı da bekliyoruz.
  • Besiktas´lı cok biliyorsan git anlaşmaları kendin yap BORAJET dediğin firmanın bugün ülkemizde 1 milyar dolara yakın yatırımları var. Bu arada sen 1 tane uçak alabiliyorsan sen al da görelim

Bu sezon bir çok giderleri kısarak mali anlamda yeniden yapılanma içerisine giren Beşiktaş Yönetimi, uçak satın alarak yatırım yapmak istiyor. Siyah-beyazlı yönetim, göze lüks gelen böylesine bir harcamayla, futbol, basketbol, hentbol ve voleybol takımlarını deplasmanlara götürerek, ulaşım bedelini azaltacak.

Bir süredir sektöründe yer alan BoraJet'in sahibi Yalçın Ayaslı ile görüşen Başkan Fikret Orman, önümüzdeki günlerde kulübü uçak sahibi yapacak anlaşmaya imza atacak. 22 milyon dolar değerindeki ATR 72-500 model 66 kişilik uçağın, 4.5 milyon dolarlık kısmını kendisi ödeyecek olan Beşiktaş, bunun dışında bir para vermeyecek. Çeşitli reklam anlaşmaları karşılığında geri kalan kısmına ödeme yapmayacak olan siyah-beyazlılar, uçağı kullanmadığı dönemlerde ise, BoraJet'e kiralayabilecek.

Milliyet'te yer alan habere göre; Önümüzdeki sezon için planlanan bu anlaşmaya rağmen, BoraJet yönetiminin Nisan ayından itibaren, Beşiktaş'ı kalan deplasmanlarda bedava uçuracağı ortaya çıktı. Kısa mesafeli uçuşlar için ideal olan ATR 72-500 uçağıyla yurt içi ve yurt dışı deplasmanlarına gidecek olan Kartal, Bursaspor ve Eskişehirspor gibi deplasmanlara da bu uçakla ulaşacak.

İSMİ NE OLACAK?

Uçağı sezon bitiminde devralması beklenen Beşiktaş Yönetimi, uçağı Kara Kartal şeklinde boyatacak. BoraJet logosunun da yer alacağı uçağın ismi ise henüz netleşmedi. Yönetimin büyük çoğunluğu, uçağın üzerinde Beşiktaş logosunun zaten var olacağını söyleyerek, uçağa Beşiktaş tarihine geçmiş efsanelerden birinin isminin verilmesi üzerinde görüş birliğine vardığı bildirildi.

BORAJET İLE BEŞİKTAŞ ARASINDA BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Ayip ~ 5 yıl önce
Bu yorumlarin hepsi hem spor hem de havacilik camiasi adina utanc verici ne de olsa agzi olan konusuyor.. Besiktas 4 buyuklerden birisi borajette turkiyenin ilk ve tek bolgesel havayolu sirketi cahilligin luzumu yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akıllıca ~ 5 yıl önce
BJK yanlızca futbol kulübünden oluşmuyor. Bunun yanında basketbol, veleybol vs takımlarıda var. THY bunların hepsine sponsormu? Zannetmiyorum. Bu takımların gittiği her yere ATR inebilir. Futbol takımı dışındaki takımlarında masrafları göz önünde bulundurularak alınmış bir karar olduğunu düşünüyorum. Bu kararın BJK yi küçültmeyip aksine büyüteceğini düşünüyorum. Hangi kulübün uçağı var????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akıllıca ~ 5 yıl önce
Ulaşım ve haberleşmenin, ekmek gibi su gibi önemli olduğu bir çağda bir Galatasaraylı olarak Beşiktaşın bu girişimini ayakta alkışlıyorum. ATR' lere gelince yok 8 miş, yok 9 muş, yahu okumadan bilmeden ayıp oluyor. Bari internetten haberin var, klavyede kullanabiliyorsun prof google yaz kaç para bu uçak diye çıkıyor. http://www.ainonline.com/aviation-news/paris-air-show/2011-06-19/paris-2011-atr-72-600-debuts-paris-air-show-easa-certification-hand Linki al adres çubuğuna yapıştır. 2011 paris airshow da 22,7 M $ diye yazmışlar. Bu sıfırı tabi. Türk SHGM' si 10 yaşın üzerindeki uçakların ülkeye getirilmesine izin mi veriyor a akıllı. Alitalia Express kapatıldığında uçaklarını sattı. Uçaklardan birkaçını Borajet aldı diye duyduk. Tüm bakımlarını onarımlarını yapıp uluslararası geçerli uçabilirlik lisansını almışlar. Sen de bul o fiyata her takım için alsınlar. Şimdi hem bu milletin, hem de spor takımlarının bu nimettten faydalanması lazım. Fener ve Galatayı da bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Besiktas´lı ya ~ 5 yıl önce
Besiktas´lı cok biliyorsan git anlaşmaları kendin yap BORAJET dediğin firmanın bugün ülkemizde 1 milyar dolara yakın yatırımları var. Bu arada sen 1 tane uçak alabiliyorsan sen al da görelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000