10 Ekim 2010, Pazar 09:09:47

Borajet, büyük kentlere hava köprüsü kuruyor

Borajet Ticaret Başkanı Recep Küçük, Türkiye’de bölgesel uçuşların artmaya başladığını belirterek, “İç bölgelerimizdeki büyük kentler arasında direkt uçuşlarla köprü kuruyoruz” dedi.
  • sen tokata haftada kaç gün uçak var biliyomusun.zaten haftanın 6 günü var. yorum yapmak içinmi yazıyosunuz ya :))
  • tokat a her gün uçak
  • üstadım ben diyer şehirleri bilmem ama ufa uçuşları borajeti memnun etiyi için gözle görülür bir uçuş planı çıkarmışlar
  • Borajet adı geçince ortaya hemen bir sürü tarife planlamacılar çıkıyor ve ahkam kesiyorlar. Arkadaşlar sizler bu işi bu kadar çabuk ve detaylı nerede öğrendiniz ? Çok iyi biliyorsanız hemen gidin Borajet'e müracaat edin de sizi ticarette işe alsınlar.

Küçük, yaptığı açıklamada, Amerika ve Avrupa’da bölgesel havacılık hizmetlerinin çok ilerlediğini ifade ederek, Türkiye’de de bu ulaşım türünün artırılmasına yönelik ciddi anlamda yatırımların yapıldığını söyledi.

Recep Küçük, Devlet Hava Meydanları İşletmelerinin (DHMİ) 2009 yılı iç hat uçuş verilerini değerlendirerek, Türkiye’de birçok kişiye havayolu ulaşımını sağlayabilecek farklı alternatiflerin sunulamadığını savunarak, konuşmasına şöyle devam etti: “İç hatlarda geçen yıl seyahat eden 35 milyon civarında vatandaşımızın yaklaşık 30 milyonu İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Trabzon, Adana, Bodrum ve Dalaman'a uçmuştur. Geriye kalan sadece 5 milyon kişi Türkiye’nin farklı noktalarına uçmuştur. Bizim hedefimiz bu 5 milyonluk oranı yükseltmektir. Uçak kullanmayan 40 milyon insana ulaşacağız. Belli kentler arasındaki ulaşımı farklı noktalara da taşımak istiyoruz. Türkiye'nin büyük şehirleriyle bağlantısını sağlayarak, ana damarlar ile kılcal damarlar arasındaki bağlantıyı kurmaya çalışıyoruz. Bölgesel havacılıkla, aynı zamanda sosyo-ekonomik değerlere de katkı sağlamayı amaçlıyoruz.”

Borajet'in bölgesel uçuşlar kapsamında, yurt içinde; Adana-Bursa, Denizli-Samsun, Trabzon-Zonguldak, Şanlıurfa-Bursa gibi bazı kentlerde iç hat seferlerinin yanı sıra yurt dışında da Bursa - Üsküp, Şanlıurfa - Kıbrıs gibi noktalara uçuşunun bulunduğu, Şanlıurfa’dan Şam, Halep ve Erbil’e de kısa sürede uçuşlara başlayacağı kaydedildi. (Hürriyet)

Borajet, büyük kentlere hava köprüsü kuruyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 8 yıl önce
sen tokata haftada kaç gün uçak var biliyomusun.zaten haftanın 6 günü var. yorum yapmak içinmi yazıyosunuz ya :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tokat a her gün uçak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
üstadım ben diyer şehirleri bilmem ama ufa uçuşları borajeti memnun etiyi için gözle görülür bir uçuş planı çıkarmışlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Borajet adı geçince ortaya hemen bir sürü tarife planlamacılar çıkıyor ve ahkam kesiyorlar. Arkadaşlar sizler bu işi bu kadar çabuk ve detaylı nerede öğrendiniz ? Çok iyi biliyorsanız hemen gidin Borajet'e müracaat edin de sizi ticarette işe alsınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000