30 Haziran 2013, Pazar 08:31:53

YOLCU SAYISI YETERSİZ KALINCA UÇUŞLAR DURDU!

İzmit'te inşaatına 20 yıl önce başlanan Cengiz Topel Havalimanı, yolcu olmadığı gerekçesiyle 1.5 yılda kapılarına kilit vurdu...
  • cengiz topel havalimaninin kapatilmasi cok buyuk kayiptir.karadenizden sakarya ya kocaeline bursaya giden ve gelen otobuslere bakin ne kadar yolcu tasiyor. iyi bir reklamla ucaklarin doluluk orani cok yusek bir seviyeye cekilebilir .
  • THY Zonguldak da uçmalı. Dusseldorf-Zonguldak iyi bir hat. Rekabet olsun tabi 350.000 Zonguldaklı var bu bölgede. Haydi THY veya Pegasus.
  • Saw varken izmite ne gerek vardı ?
  • Bu ve benzeri meydanlara Atlas'ın sipariş ettiği Bombardier C serisi ideal olur kanımca... B737 çok büyük geliyor, kurutmuyor...

İzmit'te Kartepe ilçesi Köseköy mevkiinde Deniz Kuvvetleri'ne ait askeri amaçlı Cengiz Topel Havalimanı'nın yanında 20 yıl önce inşaatı başlayan sivil havalimanı 1999 Marmara depreminde hasar gördü.

Uzun süre atıl durumda kalan ve içindeki malzemeleri çürüyen, insan boyunda otlarla kaplanan havalimanına 2011 yılında Kocaeli Valisi Ercan Topaca tarafından el atıldı. Bir dizi görüşme sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eksikleri tamamladı ve 2011 Kasım ayında Trabzon'a ilk uçuş yapıldı.

Ancak seferler beklenen ilgiyi görmeyince 1.5 yıl sonra durduruldu. İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ile birlikte havalimanını gezen Kocaeli Milletvekili Haydar Akar "Biz havalimanının bu şartlarda çalışmayacağını ifade etmiştik. Havalimanının eksikliklerini dile getirdikçe, sanki açılmasını istemiyormuşuz gibi bir hava yaratıldı. Bugün geldiğimiz noktada 10 Nisan itibariyle uçuşlar durdu. Önce AtlasJet, daha sonra da BoraJet yeterli yolcu olmadığı için çekildi" dedi.

YOLCU SAYISI YETERSİZ KALINCA UÇUŞLAR DURDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

karakus ~ 5 yıl önce
cengiz topel havalimaninin kapatilmasi cok buyuk kayiptir.karadenizden sakarya ya kocaeline bursaya giden ve gelen otobuslere bakin ne kadar yolcu tasiyor. iyi bir reklamla ucaklarin doluluk orani cok yusek bir seviyeye cekilebilir .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zonguldak ~ 5 yıl önce
THY Zonguldak da uçmalı. Dusseldorf-Zonguldak iyi bir hat. Rekabet olsun tabi 350.000 Zonguldaklı var bu bölgede. Haydi THY veya Pegasus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sesli Güldüm ~ 5 yıl önce
Böyle bir uçuşun gerçekleştirilmesi için Zonguldak nüfusu biraz az değil mi sence de? Senede max. 1 defa falan uçarlarsa belki karlı olabilir.
Germania ~ 5 yıl önce
Sesli güldüm diyen arkadaş Germania Hava yolları Dusseldorf-Zonguldak hattına haftada 3 sefer düzenliyor ve ayrıca bu ayın sonunda seferler 4 e çıkacak uçaklar hep dolu sadece Zonguldak havalimanını zonguldaklar kullanmıyor Bartın ve Karabük'te kullanıyor ama tek hava yolu olduğu için bilet fiyatları pahalı THY veya diğer hava yolları gelsirse rekabet sebebiyle fiyatlar düşer.
Saw ~ 5 yıl önce
Saw varken izmite ne gerek vardı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CT ~ 5 yıl önce
Bu ve benzeri meydanlara Atlas'ın sipariş ettiği Bombardier C serisi ideal olur kanımca... B737 çok büyük geliyor, kurutmuyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000